Skocz do zawartości

tomek4

Nowy Forumowicz
  • Postów

    4
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia tomek4

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Tylko którego układu CO? wężownicy zasobnika ? Wczoraj jeszcze raz odpowietrzałem całą instalację: grzejniki, rozdzielacze... Pól wiadra wody zebrałem łącznie a nawet nie sykneło. No i czemu to objawia się tylko w momencie ładowania zasobnika ?
  2. Witajcie, posiadam kocioł 1-f Junkers Cerapur Smart Zsb 22. Od jakiegoś czasu, zawsze kilka minut po uruchomieniu ładowania zasobnika c.w.u. z grzejników rozlega się donośny dźwięk stukania, pykania, tykania oraz bulgotania i przelewania wody. Odgłosy ustają natychmiast po zakończeniu grzania c.w.u i przełączenia ogrzewania na grzejniki. Sprawdzałem 1000 razy, cała instalacja odpowietrzona. Problem ustał sam od siebie na 2 miesiące, niestety od kilku dni znowu spać nie daje. Czy powodem może być niewłaściwe ciśnienie w naczyniu przeponowym c.w.u? Bądź zapowietrzenie samego kotła ? Jest jeszcze coś co mogę sprawdzić ? Co może być źródłem tych donośnych dźwięków ?
  3. Hej, może źle się wyraziłem. 1 obieg CO wychodzi z kotła, później trafia na 2 rozdzielacze jeden CO, drugi podłogówka z osobna pompa i termostatem... W każdym razie przekonuję się coraz bardziej do sterowania pogodowego... Najwyżej, gdy nie będzie zdawało to egzaminu, mogę zwiększyć na sterowniku wpływ temp. wewnętrznej. Bez głowic termostatycznych. W garażu obniżę temp. na przepływie. Zda to egzamin ?
  4. Witajcie ! To mój pierwszy post i może od razu zacznę od opisu sytuacji. Posiadam budowę domku jednorodzinnego w którym zainstalowany został 1 funkcyjny kocioł Junkers Cerapur Smart ZSB 22kW. Instalacja projektowana na temp. zasilania 55 st i zorientowana na grzejniki, tylko ok 50m2 podłogówki (1 obieg z grzejnikami) "tam gdzie musi być" czyli m.in. łazienki. Chciałbym tak sterować kotłem, by uzyskiwać nast. temp.: garaż 8st, łazienki 24st, reszta pomieszczeń 20st, w nocy / w czasie pracy - temp. kilka st. niższa. Wiem, że do sterowania mogę wykorzystać: podstawową regulację przepływu grzejników, głowice termostatyczne, sterownik pokojowy. Celowo nie uwzględniam sterownika pogodowego z uwagi na instalację o niskiej bezwładności cieplnej - grzejniki szybko reagują i stąd myślę, że temp. wewnątrz jest ważniejszym wskaźnikiem - nie wiem czy słusznie ? Moje pytanie: jak uzyskać zadane temperatury ? Nie chciałbym kupować osprzętu wykluczającego się nawzajem - czy tak może być z głowicami i regulatorem ? Jeżeli chodzi o sam regulator to zauważyłem, że są 2 rodzaje - umiejące modulować mocą kotła serii Junkers FR oraz typu on/off np. popularne bezprzewodowe euroster i auraton, jeżeli potrzebny mi będzie to który rodzaj wybrać ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.