Skocz do zawartości

kamillas90

Forumowicz
  • Postów

    7
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia kamillas90

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Super. Dzięki wam mam już układ co i cwu ale nurtuje mnie jeszcze jedno pytanie jak ja będę sterował tymi wszystkimi pompami. W piecu mam sterownik DEFRO-AG który obsłuży 2 obiegi i pompę cwu czyli brakuje mi sterowania pompy miedzy piecem a wymiennikiem w obiegu pierwotnym. Jako tęgie głowy pewnie znacie jakieś rozwiązania tego problemu.
  2. Dzięki wielkie za bardzo przydatne rady. Załączam jeszcze schemat aby upewnić się ze dobrze rozumiem wasze uwagi
  3. Czyli instalacja prawidłowo zrobiona wygląda tak?? Chyba ze są jeszcze jakieś rzeczy do poprawki to chętnie posłucham rad. Może i są schematy które pasowały by do mojej kotłownia ale szukanie w 156 stronach tematów i do tego niektóre są bardzo rozwinięte to tak samo jak szukanie igły w stogu siana. Z góry dziękuję za udzielone mi rady.
  4. Postępując zgodnie z radami kolegi vernala załączam schemat do ponownego sprawdzenia
  5. Tym zaworem(3d) chciałem zapobiec efektowi tzw. poceniu się kotła które może wystąpić gdy woda na powrocie będzie miała niższa temperatura niż 45 stopni. U mnie priorytetem jest komfort i to żeby układ był stworzony zgodnie ze sztuka. No sterownik kotła ma obsługiwać 4 pompy: c.o., c.w.u., obiegowa, podłogowa
  6. Pompami sterować będzie sterownik pieca tylko nie wiem czy ta pompa w układzie otwartym nie będzie musiała być podłączona na stałe do prądu. Czemu zbiornik cwu wstawić na otwarty nie wpłynie to na żywotność wężownicy?? A mam jeszcze jedno pytanie czemu usunąć zawór 3d ? z tego mi wiadomo to taki zawór powinien znajdować się w układzie
  7. Witam !! Do wczoraj miałem piec olejowy firmy De Dietrich który jest za drogi w eksploatacji wiec zostanie wymieniony na piec firmy DEFRO model DUO o mocy 25 kW. Mam kilka pytań dla wprawionych w boju instalatorów i znawców tematu: 1- Czy instalacja jaka sobie umyśliłem nie wysadzi domu w powietrze?(schemat instalacji w załączniku) 2- Czy owa instalacja jest dobra? 3- Jakie błędy popełniłem? 4- Co zrobić żeby ta instalacja była sprawa i bezpieczna? 5- Mam komin turbo do olejowego pieca o średnicy 135mm czy koniecznie muszę wyciągać ten wkład turbo? komin ma wysokosc około 9-10m 6- Czy ten piec(sterownik) poradzi z tyloma pompami Instalacja musi obsługiwać 2 obiegi na starych grzejnikach żebrowych no i jeszcze instalacje cwu Proszę was o pomoc bo instalacje muszę wykonać sam ze względu braku $ Wszystkim którzy poświęcą swój czas i i podziela się wiedzą z góry dziękuję Pozdrawiam Kamil:) P.S. za brak fachowości w schemacie z góry przepraszam "to mój pierwszy raz".
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.