Skocz do zawartości

Piotrek79K

Forumowicz
  • Postów

    10
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia Piotrek79K

Ciekawy

Ciekawy (3/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Rzeczywiście problemem jest chyba zbyt duży ciąg kominowy. Kiedy na zewnątrz temperatura była dodatnia skoki temperatury na piecu nie były tak wysokie i spalanie było dużo lepsze (pełny wkład wystarczał na około 20 h palenia). Mam pytanie czy taki regulator się sprawdzi http://www.e-kominy.pl/pl/produkty/system_kominkowy/art265.html.
  2. Przysłone na dmuchawie mam otwartą na okoł 1 cm, drzwi podczas rozpalania caly czas są zamknięte. Jeżeli chodzi o temperaturę w pomieszczeniat to w większości jest 20-23 stopnie jedynie w łazience gdzie niema zaworu term. na grzejniku temp. wynosi 24-26 stopni.
  3. Zawór 4D jest sterowany ręcznie (w przyszłości mam zamiar podłączyć siłownik ze sterownikiem) przy pełnym otwarciu na grzejniki niewiele się zmienia. Może instalator niewłaściwie zamontował pokrętło na zaworze ? Dzisiaj jak będe rozpalał to sprawdze. Co do spalania od dołu to jest jeszcze gorzej - dużo więcej opału wychodzi, temperatura skacze tak samo.
  4. Witam. Mam problem z instalacją CO: - piec Heiztechnik Q HIT PLUS 15, - 7 grzejników z zaworami termostatycznymi, - 1 w łazience bez zaworu, - powierzcnia do ogrzania 115 mkw + 100l CWU, - stare budownictwo ściany ocieplone 10 cm styropianu. Problem polega na tym że podczas rozpalania temperatura na piecu wzrasta do około70-74 st. (temp. zadana 62 st. przy takiej dmuchawa wyłącza się), a następnie w ciągu 15-30 min. spada poniżej 60 (58-56st) i od nowa zaczyna się rozpalenie i tak naokrągło. Przez takie palenie piec spala duże ilości węgla (groszek, orzech) około 40 kg na dobe - palone od góry. Ustawienia sterownika: - temp zadana 62 st, histereza 2st, - czas przedmuchu 10s, - czas między przedmuchami 5,5 min, - dmuchawa MAX 2, - dmuchawa MIN 1. Poniżej załączam schemat mojej instalacji oraz schemat instalacji ze strony producenta.Na czerwono zaznaczyłem miejsca gdzie moja instalacja rózni się od wzorcowej.Wydaje mi się ze powrót z CO i CWU nie powinien być na przeciwko siebie tak że woda wracając z obiegu CO wpada wprost w rurę powrotu CWU Macie jakieś sugestie co może być nie tak ? Z góry dziękuje za jakąkolwiek pomoc
  5. Tak i dlatego wydaje mi się że jest nieprawidłowo.
  6. Witam. Czy naczynie wyrównawcze jest podłączone prawidłowo ?
  7. Witam serdecznie Jestem zielony jeżeli chodzi o schematy i stąd moje pytanie co oznacza symbol w poniższym schemacie - ten w zielonym okręgu. Mam jeszcze drugie pytanie czy przy pompie od CWU też montować zawór różnicowy ? Z góry dziękuje za pomoc.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.