Skocz do zawartości

rhl

Forumowicz
  • Postów

    7
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia rhl

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. rhl

    Dobór Kotła - 220M2

    dziękuję raz jeszcze za pożyteczne odpowiedzi :) Zdecyduję się na kocioł z Kostrzewy, skoro pisze Pan, że wart jest swojej ceny to mam nadzieję, że taki też będzie. Pozdrawiam
  2. rhl

    Dobór Kotła - 220M2

    Praca domowa odrobiona i z tego co obliczyłem, wychodzi zapotrzebowanie cieplne na poziomie 16kW w obecnej sytuacji. Zatem, polećcie mi proszę piece dolnego spalania na moc ok 18kW (uwzględniając zapas 20%). Z tego co wyszukałem jeszcze wynika to, że firma SAS cieszy się również dobrą opinią i mają niektóre modele na tą moc. Proszę was o polecenie konkretnego modelu. Ja nie mam bladego pojęcia na temat, który z oferowanych pieców na rynku wart jest kupna, biorąc oczywiście pod uwagę wskaźnik jakość/cena.
  3. rhl

    Dobór Kotła - 220M2

    dziękuję ślicznie za odpowiedź, dopiero teraz przeczytałem co Pan napisał. Pracę domową jutro odrobię i postaram się także wtedy napisać. Co jest pewne? Pewne jest to, że z pieca gazowego nie zrezygnuję (wygoda). Na chwilę obecną zachodzi potrzeba ogrzania tylko jednej kondygnacji, jednak kto wie co będzie za rok, dwa... Kotła nie kupuje się na tak krótki czas, więc mam również to na uwadze, że po niedługim czasie może być zmiana i potrzeba ogrzania pozostałych kondygnacji zajdzie.
  4. rhl

    Dobór Kotła - 220M2

    ok, w takim razie 22-25kW z dolnym spalaniem. Teraz tylko pytanie na wyrób której firmy zdecydować się? Polecany Zębiec 22kW KWKD - nie ma z nimi problemów po dłuższym czasie użytkowania? Widzę z przekroju, że jest tylko jeden kanał, nie pogarsza to wydajności rzeczywistej w porównaniu do 2, czy 3 kanałowych? Macie jakieś inne propozycje?
  5. rhl

    Dobór Kotła - 220M2

    kwota jaką chcę przeznaczyć na sam piec to do 5tys. pln im mniej tym lepiej. Za 5600 lokalny znawca tematu w dziedzinie c.o poleca jakiś piec z defro (kwota już z wliczonym montażem) chyba trochę za dużo jak za defro hmm? Z tego co sam zdołałem rozeznać się w temacie to moc pieca oblicza się za pomocą wzoru (pozwolę sobie na cytat ze strony http://www.termoeko.pl/wszystko-o-kotlach,poradnik-dla-kupujacych.html): Orientacyjną moc kotła najprościej można dobrać na podstawie wskaźnika odnoszącego się do kubatury ogrzewanych pomieszczeń. Wartość tego wskaźnika zależy od stopnia izolacji termicznej budynku. W przypadku bardzo dobrej izolacji termicznej zakładamy moc 40 W/m3, zaś w przypadku budynków pozbawionych izolacji termicznej korzystamy ze współczynnika 60 W/m3. Budynek ma powierzchnię 220 m2, a wysokość pomieszczeń wynosi 3 m, kocioł powinien więc mieć moc: Moc kotła = Powierzchnia [m2] * Wysokość pomieszczeń [m] * 50 [W] = 220m2 * 3m * 50W = 33000W czyli 33 kW. Przyjąłem 50W, jako że budynek jest ocieplony, jednak wybudowany w starej technologii, przy okazji wyjdzie mały zapas mocy pieca, by nie pracował przy max obciążeniu. Mając na uwadze to, że dwie pozostałe kondygnacje są bardzo rzadko ogrzewane sądzę, że dobrym wyborem będzie piec o mocy 25-27kW. Czy dobrze uważam?
  6. rhl

    Dobór Kotła - 220M2

    pomożecie? sprawa dość pilna...
  7. Witam wszystkich, przestudiowałem kilka tematów i zamiast znaleźć złoty środek tylko nabawiłem się więcej wątpliwości, może to i dobrze :) gorzej dla Was ;) Dom: wolnostojący, pow. ok 220m2, 3 kondygnacje, ze strychem, typowy dla lat 80-ych sześcianik, docieplony styropianem, instalacja c.o starszego typu - żeliwne grzejniki z termostatami. Sytuacja: zwykle dwie wyższe kondygnacje mają przykręcone termostaty, byle nie przymarzło nic, zaś głównie użytkuje się na codzień jedną kondygnację - najniższą. Do chwili obecnej był zwykły żeliwniak, stosowany do rozruchu i na noc, a podtrzymanie temp. piecem gazowym. Po 20 latach zaczął cieknąć żeliwniak i zastanawiam się nad kupnem nowego pieca. Zwykle dopołudniami nas nie ma w domu, ustawialiśmy na sterowniku od pieca gazowego mniejszą temp. do podtrzymania ciepła, przyjeżdżaliśmy i zasypywałem do pełna żeliwniak, rozpaliło się, szybko rosła temp. do nastawianego wcześniej poziomu. Z tego co wyczytałem, powinienem szukać pieca z dolnym spalaniem, i tak polecacie kotły z firmy Cichowicz, bądź Zębiec, a co z innymi np Derfo, kotły z Pleszewa? Jaki Waszym zdaniem byłby najlepszy kocioł dla mnie? (konkretny model najlepiej)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.