Skocz do zawartości

monitor

Forumowicz
  • Postów

    13
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia monitor

Ciekawy

Ciekawy (3/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. No więc i ja sie wypowiem. Tytułowy temat można rozwinąć - tak - co po żywcu ? Jest KWKD 22 Zakupiłem Kwkd po rekonesansie i oglądaniu na żywo tego pieca i konkurencji. Brałem pod uwagę żywca ale po obejrzeniu jednego i drugiego wybrałem Zębca. Kocioł zamontowany wraz z zaworem 3D którego wcześniej nie było, zakupiony miarkownik. Po próbnym paleniu mogę powiedzieć że widać iż kocioł jest nowy i ma bardzo dobrą wydajność - kilka desek (4-5) i zagrzało mi całą instalację w której wody jest co niemiara. Pali się bardzo równo - łatwo kontrolować ciag ale wszystko jest nowe i szczelne to oczywiste. Komora i drzwi w porównaniu z poprzedniem kotłem znacznie większe - nie mierzyłem ale na wygląd i załadunek wyglądają znacznie większe - drzewo wejdzie poziomo - poprzednio głównie paliłem kawałkami wkładanymi pionowo. Inaczej wykonana jest część za górnymi drzwiami - poprzednio miałem to trochę dziwnie zaprojektowane chociaz w nowych żywcach jest już lepiej. Narazie tyle - czekam na sezon aby coś więcej powiedzieć ale na chwilę obecną jestem bardzo zadowolony z wyboru i wykonania tego kotła a jak będzie pracował czas pokaże.
  2. Mój też czeka na montaż i też będzie zmiana otworu do komina bo w tym jest wyżej niz w moim poprzednim. Ale to sprawa czysto techniczna. Ja też mam pozostały po starym kotle "postument" i go zostawiam właśnie przez wodę która czasem może się na posadzce pojawiać.
  3. Dzięki za opinię. Po analizie i co najważniejsze także po korespondencji z producentami wybrałem kocioł KWKD od Zębca. Przeważyła właśnie korespondencja i bardzo szybka,merytoryczna i fachowa odpowiedź producenta na moje wątpliwości, nie szukałem super kotła a raczej spełniającego to co obiecuje producent i mam nadzieję tak będzie.
  4. Palisz ciągle w zimie czy tylko przepalasz i gasisz cyklicznie ? Jeśli masz słaby ciąg kominowy to trzeba sprawdzić z jakiego powodu tak jest. Jeśli nie da się tego wyeliminować to będziesz musiał zrezygnować z pieców które mają wydłużoną drogę spalin a przy tym nie są wyposażone w jakieś dmuchawy. Ciąg powinien być dobry wtedy każdy kocioł będzie pracował - przy słabym ciągu trzeba wybrać coś z "prostą" drogą spalin albo/i wybrać jakis model z nadmuchem choć do węgla to warto pomyśleć czy potrzeba dmuchać. Polecałbym Ci coś z dolnym spalaniem poczytaj trochę czym się te kotły różnią od górnego ale rozwiąż najpierw sprawę komina.
  5. Przejrzałem różne propozycję i skłaniam się właśnie ku temu modelowi (kwkd) ale... Po zrobieniu rekonesansu na żywo okazuje się, że sporo firm które do niedawna handlowały Zębcem obecnie się z niego wycofała. Argumentują to pogorszeniem jakości ich wyrobów a raczej produkcją przez Zębca dla marketów tańszych odmian kotłów. Twierdzą,że maja obawy czy nie dostaną towaru który nie zszedł z markecie tego niby gorszej jakości. Nie wiem ile w tym prawdy ale jedna z tych firm to ogólnopolska firma u której zaopatrują się instalatorzy a inne to także wcale nie garażowi handlarze. Reasumując - nadal jestem zainteresowany tym modelem i jest w czołówce ale jeszcze się rozglądam - w ciągu kilku dni chciałbym sprawę sfinalizować. Zdaję sobie sprawę że może chodzić o jakieś sprawy typowo handlowe i stąd zmiana opinii dlatego na spokojnie się rozglądam. Kocioł dotychczasowy chodził bez sterowania i dmuchaw i myślę że do dolniaka nie będzie ono konieczne bo widzę ze zębiec nie ma żadnego sterowania. dostałem jeszcze taką propozycję: Rakoczy
  6. Witam. Właśnie dożył swoich chwil poczciwy kocioł z dolnym spalaniem firmy Żywiec - miał 9. Muszę zdecydować na co go zamienić. Zasięgnąłem nieco języka i chciałbym wybrać albo jakiś markowy ogólnodostępny kocioł albo któryś z lokalnych wytwórni w okolicy. Żywiec był z dolnym spalaniem, bez automatyki - sterowany tylko ręcznie, ciąg kominowy mocny. Obecny piec miał chyba 23 KW - powierzchnia grzewcza ok 190 m , stare budownictwo , ściany nie ocieplone , ciepłe okna i ogólne uczucie sporego ciepła w okresie grzewczym mimo że piec był użytkowany nieco poniżej swoich parametrów (co z pewnością przyczyniło się do jego śmierci). Paliwo to węgiel orzech , groszek , drewno Ponieważ dolne spalanie dobrze się u mnie sprawdza rozważam dolniaki : Zębiec KWKD 22 Żywiec KDO-u Zębiec KDU ale to chyba nie jest typowy dolniak ? lokalnie osiek KMW-s Stal-Max TDS Gierałtowicki STK-m A może jeszcze coś innego ? Nie jestem pewien czy potrzebuje nadmuchu - sterowanie klapką może wystarczy ale wszystko do rozważenia. Proszę o jakieś sugestie
  7. monitor

    Witam Się :)

    Witam wszystkich . Dotychczas zasypowy Żywiec ale w trakcie wymiany.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.