Skocz do zawartości

carinus

Stały forumowicz
  • Postów

    4 624
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    102

Ostatnia wygrana carinus w dniu 14 Kwietnia

Użytkownicy przyznają carinus punkty reputacji!

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    180m2 domek bliźniak, stare budownictwo, dobrze docieplony
  • Instalacja
    60m2 podłogówki, reszta na panelach z termostatami
  • Kocioł
    PC Panasonic monoblok 5kW, awaryjnie MPM 10kW 2015r

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    lubuskie
  • Zainteresowania
    mechanika pojazdowa,automatyka

Ostatnie wizyty

24 242 wyświetleń profilu

Osiągnięcia carinus

  1. Coś w ten deseń chciałbym zrobić, tylko myślę żeby dać na spód maty grzejne. Ta podczerwień jest zarypista, tyle że mam za dużą moc grzania i promiennik chodzi cyklicznie, a chciałbym mieć na stałym poziomie grzanie całej masy doniczek z roślinkami.
  2. Spokojnie, nie drapać się, nie ma o co. Ja już kolejny rok zabieram się za podklejenie koca ratowniczego i warstwy twardego styroduru, ale... zawsze brakuje czasu na takie pierdoły. Na razie nie przeszkadza to ciśnienia nie mam. Nie wiemy tylko gdzie autor tematu ma położoną swoją instalację grzewczą, na gruncie, czy na piętrze.
  3. Teraz to już musztarda po obiedzie. Trzeba wybrać tylko wykończenie położyć. Dodatkowa wylewka na pewno zaburzy poziomy w mieszkaniu. Trzeba by na nowo zrywać wszystko i robić od podstaw jak w książkach piszą. Kiedyś zmieniałem drewnianą podłogę w łazience nad piwnicą na wylewkę betonową zbrojoną. Dałem grubości tyle ile mogłem i zabrakło na izolację. Teraz zimą gdy idę przez piwnicę, to sufit, czyli ta podłoga w łazience promieniuje mi w główkę ciepłem jak dobra żarówka. Tyle dobrego że grzeje mi piwnice, inaczej pójdzie wszystko w grunt.
  4. W samym promienniku jest regulowany termostat i gdy temp podskoczy do tych 10-12*C to wszystko gaśnie. Podczerwień wybrałem z racji tego że grzeje tylko przedmioty na stole i jedynie one coś oddadzą do otoczenia, a nie muszę grzać całości atmosfery w szklarni. Na przyszły sezon myślę nad zrobieniem w domu takiego growbox-a z doświetlaniem. Sadzonki niestety w lutym i marcu mają za mało światła i są dosyć wybiegnięte gdy stoją tylko na parapetach. Tylko pozostaje kwestia tego nieprzewidywalnego klimatu, gdy już spore rozsady mam w szklarni i trzeba to jakoś ochronić przed zimnem. Na pewno lepiej stworzyć taki mały box z doniczkami na stole. Ja rozstawiam koziołki i kładę deski z płytą OSB. Teraz dobrze by było chyba osłonić taki kącik jakąś folią bąbelkową żeby dzienne światło docierało do roślinek.
  5. Może jednak płytki? Latem chłodno w stopy, zimą grzeje doskonale.
  6. Zima tej wiosny wróciła. W małej szklarni z poliwęglanu 3x6m mam już sporo sadzonek dosyć wyrośniętych. Ogrzewam to na razie promiennikiem podczerwieni zawieszonym pod sufitem i promieniującym na stół z sadzonkami. Dziennie idzie ok. 20kWh , promiennik 2kW. Macie jakieś lepsze rozwiązania? Naszła mnie myśl żeby w przyszłym sezonie zastosować maty elektryczne na stole i na tym stawiać doniczki z rozsadą.
  7. Na takim braku warstwy akumulującej ciepło. będziesz miał wyraźne różnice w nagrzewaniu się paneli. Panel nie jest tak dobrym przewodnikiem ciepłą jak np. glazura i będziesz wyraźnie czuł w którym miejscu idzie rurka wodna. Warstwa wylewki równomiernie to ciepło rozprowadzi pod panelem.
  8. Wiara to kwestia bardzo osobista i powinna być jak nasze przyrodzenie, nie powinniśmy się z tym obnosić publicznie, a magia, no cóż, jesteśmy już chyba duzi i potrafimy zrozumieć pewne rzeczy.
  9. Z gotowymi bankami energii jest jak z paliwem. Niby ropa tanieje a paliwa na stacjach nie za bardzo. Same ogniwa zeszły z cenami bardzo dużo, ale gotowe pakiety uformowane w fabryczne zestawy to już inna bajka. Każdy chce zarobić na spadkach cen podstawowego składnika magazynu.
  10. Akumulatory cały czas tanieją i tanieć będą, jeżeli nie nastąpi jakiś krach na rynkach. Nie wiadomo jak bardzo tąpnie ich cena i kiedy będzie dobry moment na zakup. To samo tyczy się samochodów na bateryjki, tyle że tam znawcy motoryzacji bardzo zniechęcają do ich zakupu, a jest to fajne źródło energii którym można codziennie kursować do pracy.
  11. @o6483256 O gustach nie dyskutujmy, ale zdziwiłem się kiedyś, słuchając gdzieś u kogoś nagrań z taką chodnikówką. Jakość techniczna nagrania naprawdę robiła wrażenie, pomijam wartość artystyczną, ale reżyser dźwięku i sprzęt musiał być naprawdę dobry.
  12. Zazdroszczę osobom, którym do pełni szczęścia wystarcza dźwięk z telefonu lub głośników telewizora.
  13. Nie chcę zaśmiecać tego tematu wątkiem sprzętowym, ale listy przebojów wymagają dobrego sprzętu do odsłuchu. Używam jeszcze starego Denona PMA 700 i kupionych kiedyś Jamo Studio 170. Gra to jako-tako, dupy nie urywa. W sypialni mam sieciową yamahę z małymi monitorami i tego słucham najwięcej przed snem. Potrzebowałem tego głównie do słuchania audycji radiowych z Poznania na DAB-ie, bez zakłóceń. Yamaszka gra bardzo płasko i mało dynamicznie ale subtelnie słychać całość sceny.
  14. Jak podaje producent, wstępne ciśnienie w pustym zbiorniku ma wynosić właśnie te 1,5 bara.
  15. Czas najwyższy iść w ślady konkurencji z jakością materiału muzycznego. Ludziska kupują drogi sprzęt audio, ale niekoniecznie jest co odtwarzać na takim sprzęcie. Sam szukam jakiegoś złotego środka do odsłuchu, czyli na pewno szukam NAD 3020 i teraz największy problem z zestawem głośników, które nie mają kosztować majątku, ale mają przyjemnie dla mojego ucha brzmieć. Tak naprawdę nie mam zbytnio czasu na codzienne kilkugodzinne odsłuchy muzyki, dlatego korzystam ze słuchawek w pracy. Mam nadzieję że niedługo się to zmieni,
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.