Skocz do zawartości

elient

Forumowicz
  • Postów

    41
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia elient

Odkrywca

Odkrywca (4/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Jaka jest min. moc palnika? Jakiś filmik z palenia? Nie widzę otworu nad podajnikiem, za to bardzo obfite napowietrzanie na końcu palnika, wygląda obiecująco. Czy to finalny produkt? Nie wygląda na monolit jak poprzednie wersje.
  2. elient

    Termoizolacja Budynku

    Co do nie tykania wełny przez gryzonie, rolka leżała sobie w garażu, a szczurek zrobił sobie gniazdo.
  3. Jak tu hydraulika nie rozstrzelać? Ciśnienie w układzie przy 60° - 0,6, przy ok 30° i mniej - 0 bara. Dzisiaj miałem trochę czsu i zatrzymałem instalacje ostygła do 30°, na manometrze 0 bara, upuściłem reszte przez zawór bezpieczeństwa i mierze ciśnienie przepony - 1,5 bara, jak producent napisał, tak jest! tylko że zawór bezpieczeństwa też 1,5. Upuściłem do 0,6, w instalacje dałem 0,8, rozgrzałem do 70° i na manometrze 0,85 bara, coś już nie rośnie jak przedtem. Dorwe dziada wiem gdzie mieszka, niedaleko to się przejde z rurką...
  4. Odbiór jest warunkiem gwarancji, serwisant przyjeżdz, sprawdza instalacje, rozpala kocioł, uszczelnia jeśli dymi i koryguje nastawy. Wpisuje w dtr, że jesr ok, kasuje stówe, albo półtorej, nie pamiętam już i odjeżdza. Narazie nic nie kombinuj z palnikiem tylko poczekaj do wiosny, jak uruchomisz, pobserwujesz kilka dni zobaczysz jak się sprawy mają to się pomyśli. Każdy przypadek jest inny. A master m to kocioł miałowy. Jeszcze jedna uwaga, masz przewymiarowany kocioł, przeczytaj poradnik jak wybierać kocioł na ekogroszek, jeśli masz możliwość wymiany na mniejszy to pomyśl o tym poważnie.
  5. Mógłbyś rozwinąć? Kessel na mokrym opale to u mnie jest tragedia, czarna ścieżka na środku a wokół lawa:) Co do zaślepiania otworów to 100% racja zupełnie inne palenie, ja jeszcze walcze z kopceniem po stronie podajnika, nie moge utrafić z rozmiarem otworu. A i lepiej po lewej pierwszy otwór zaślepić a dwa następne wolne, żar przestaje uciekać prawym rogiem, przy moich nastawach mam tam w zasadzie na wierzchu już sam popiół, no troche żużlu i spieków ale całość dobrze dopalona, to już raczej taki groch, bardzo kaloryczny ale spiekający i nie do końca "czysty". Cóż kamienia nie spalimy...
  6. Kiedy ostatnio czyściłeś palnik? Czy płomień jest kopcący, i jak jest dopalony popiół?
  7. Ja mam 25 KW. Do wiosny to jeszcze daleko i nie ma się co przejmować na zapas, o palniku w tym kotle możesz poczytać w wątku "palnik serce kotła". Nastawy będziesz musiał dobrać eksperymentalnie, każdy przypadek jest inny, jeżeli będzie odbiór przez serwis hefa to Ci go wstępnie ustawią. Napisz czym chcesz palić, jaką powierzchnie ogrzewać i jaki dom, jak ocieplony.
  8. W tej chwili mam, patrząc od strony podajnika, zostawione 3 ostatnie otwory po lewej i 2 po prawej, ostatni zaślepiony. Otwór nad podajnikiem zaślepiony do połowy. Paliłem tak około 2 tygodni z nastawą 3/40, niedopału praktycznie brak, spieków sporo ale ładnie się kruszą, za to dużo sadzy i kopcący płomień. Brakuje powietrza na początku palnika, więc odsłoniłem otwór nad podajnikiem, płomień pojaśniał, nie widze kopcenia. Reszta bez zmian, potestuje to dam znać jak się sprawy mają.
  9. Na zdjęciach widać zawór bezpieczeństwa i manometr wpięte bezpośrednio w powrót kotła, tylko nie widać naczynia przeponowego, masz takowe? Co do podtrzymania to są dwie szkoły, albo częste aby utrzymać ładny kopczyk, dobrze rozpalony tak aby po przejściu w tryb pracy kocioł odrazu palił z dużą mocą, albo jak najdłużej żeby nie wietrzyć kotła a nadrabiać w trakcie pracy, dłuższe dochodzenie do optymalnych parametrów pracy. Zależy jeszcze jak długie przestoje masz i z jaką mocą palisz, parametry trzeba dobrać do konkretnego przypadku.
  10. A może kocioł gazowy :P Trochę drogo ale czyściutko... :D
  11. Pieca nie rozsadziło ale się rozszczelnił i cieknie,w połowie schematów na forum naczynie jest źle wpięte, bo ludzie nie rozumieją czemu służy, a tylko wiedzą że ma być więc podłączają byle gdzie, tam gdzie wygodnie. Kiedyś wpinano naczynie bezpośrednio w pion tylko, że były to instalacje grawitacyjne, 1,5 cala albo i nawet 2, nie było żadnych zaworów po drodze, bo po co? Kocioł kwiczał, gotował się, w domu zimno, ale to już inny temat, ale pracował 20 lat albo dłużej. Mam wrażenie,że instalacje otwarte wykonuje się teraz bardzo niechlujnie, bo jak otwarta to nic się nie stanie, a potem, ktoś zawór zamknął, albo zbiornik zamarzł.
  12. Zasięgnąłem trochę języka i nie było zmian konstrukcji palnika w tym sezonie, palnik podobno spisuje się dobrze, myślę że największym problemem jest jego moc (montuje się go w kotłach 40 KW), ponieważ grzeje w tej chwili połowę docelowej powierzchni, dopiero w ostatnie mrozy zbliżyłem się do jakiego takiego minimum palnika, myśle że powyżej 10 KW. Gdyby kocioł był bardziej obciążony łatwiej byłoby go wysterować, jak ktoś ma dobrze dobrany kocioł myślę że może osiągać rzeczywiście niezłe spalanie. Pisałem wcześniej o ładnej pracy palnika w trakcie rozpalania, a to dlatego że idzie wtedy z pełną mocą. Tak jak ma to miejsce w przypadku brucerów które na niskich mocach się nie sprawdzają. Zaślepianie otworów jest niczym więcej jak zmniejszaniem mocy palnika, tylko przydałoby się jeszcze zmniejszyć komorę spalania, zastanawiam się nad 3 cm wstawką od strony podajnika, tylko muszę to jeszcze przemyśleć w szczegółach,coś takiego miał w brucerze timon120777, można znaleźć na forum muratora. Jeszcze ciekawe info odnośnie deflektora pod rusztami, dostałem info od hefa że się nie stosuje bo obniża się sprawność wymiennika, dlatego że ruszta są pierwszym elementem odbierającym ciepło a deflektor je zasłania. Ciekawe...
  13. Szwagier ma ustawienia podanie 16, przerwa 46, a w podtrzymaniu podanie 40 przerwa 50, ale nie sugeruj się tym za mocno, kociołek nie stoi w podtrzymaniu dłużej niż 30 min, a ciąg kominowy jest mało intensywny. Masz inną instalacje i inne zapotrzebowanie na ciepło więc te nastawy nie koniecznie muszą się u Ciebie sprawdzić, a nawet mogą pogorszyć sytuacje. Co do zaworu 3D to zobacz sobie tutaj http://www.defro.pl/serwis/materialy/zawor3drogowy, Na forum jest sporo tematów o zaworach 3D,
  14. "Maluch" to samochód i "mercedes" to samochód, tak samo z węglem kamiennym, widocznie trafił się "maluch":). Może kup trochę węgla w poprzednim miejscu i będziesz mieć pewność.
  15. Jaka powierzchnia do ogrzania, stare budownictwo czy nowe, czy po termomodernizacji? Przeliczając wartość opałową zakładając jednakową sprawność to tak 19-20 ton węgla, albo grzejesz duży obiekt, albo całą okolice.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.