Skocz do zawartości

roberts64

Forumowicz
  • Postów

    5
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

O sobie

  • Lokalizacja
    Tarnów

Osiągnięcia roberts64

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Witam Posiadam kocioł Galmet 17 kW, ale ze sterownikiem "Perfekt". Do "wuja77" "na dzień dzisiejszy moim problemem jest żar zapadający się do retorty" - spróbuj zwiększyć czas podawania o 1s "drugi ból to ciągła praca kotła! sporadyczny nadzór" - w trybie "automat " sterownik sam wylicza moc kotła w zależności od zapotrzebowania, dlatego przy temperaturach ujemnych nie powinien w ogóle wchodzić w nadzór, jeżeli już to bardzo sporadyczne. "zlikwidowałem pogodówkę bo bym się ugotował przy minus 20-tu" - w ustawieniach należy dokonać "kalibracji czujnika pogodowego". "nie bardzo wiem gdzie szukać parametru temperatura spalin" - sterownik nie posiada czujnika temperatury spalin Tu masz instrukcje do Experta. http://www.elster.w.com.pl/?do-pobrania,4 Pozdrawiam Robert
  2. Proszę o rozwinięcie tematu dwóch zasobników. Dlaczego taki układ jest sprawniejszy od jednego zasobnika z dwoma wężownicami. Pozdrawiam Robert.
  3. Czas przerwy w podawaniu paliwa jest wyliczany przez sterownik i tutaj nic nie zmienisz. Ustawiasz tylko min. i max. czas przerwy w podawaniu paliwa. Zalecane jest, aby kocioł pracował ciągle bez wchodzenia do stanu nadzoru. (Palenie ciągłe jest bardziej korzystne dla kotła i dla kieszeni). Zawór 4D dla tego kotła nie jest wymagany przez producenta. Ważne aby różnica tameratury na zasilaniu i powrocie nie była zbyt duża, dlatego pompę CO należy załączyć na jak najwyższy bieg. Minimalna temperatura zadana płaszcza w DTR wynosi 40stopni. Czujnik pogodowy zastępuje czujnik pokojowy. Współczynnikiem "pogodowym" dostrajasz sterownik tak, aby temperatura pomieszczenia była zgodna z temperaturą zadaną. Pozdrawiam Robert.
  4. Dziękuję za odzew. Zasobnik CWU jest to zasobnik HT-300-ERR. Dolna wężownica jest do solaru (montaż w przyszłości). Jeżeli będą zakłócenia, to, pod którą wężownicę proponujesz podłączyć zasilanie z kotła, CO, dolną czy górną. Sprawa dodatkowego zabezpieczenia; Na zasilaniu wody użytkowej jest zamontowany reduktor 4,0 Bara. Szukałem w Internecie jakiś dodatkowych informacji o zabezpieczeniu zbiornika, ale nie znalazłem. Będę wdzięczny za sugestie odnośnie takiego zabezpieczenia. Pozdrawiam Robert
  5. Proszę o ocenę projektu przebudowy istniejącej instalacji CO grawitacyjnej. Istniejąca instalacja CO wykonana z rur stalowych działa w grawitacji. W związku z wymiana kotła CO chcę dołożyć zawór 4D oraz połączy instalację z CWU. Czy taka instalacja będzie działała awaryjnie w grawitacji (CO). Pozdrawiam Robert.
  6. roberts64

    Witam

    Witam wszystkich forumowiczów. Jestem w trakcie modernizacji instalacji CO. Szukałem informacji w internecie na ten temat i znalazłem się na tym forum. Po przeczytaniu części tematów już jestem bogatszy o wiedzę którą posiadają drodzy forumowicze. Pozdrawiam Robert.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.