Skocz do zawartości

MCIECHOWSKI

Forumowicz
  • Postów

    34
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia MCIECHOWSKI

Stały bywalec

Stały bywalec (5/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Proszę o informację jak zabezpieczyć kocioł na okres letni gdy nie palę. W instrukcji jest napisane wyczyścić i zostawić otwarte drzwiczki. - ale skrapla mi się duża ilość wody na wew ściankach pieca a to mu chyba nie służy. Co zrobić aby ta woda się nie pojawiała i piec nie korodował przez lato ? No chyba że ja panikuję ale wody jest dość sporo. Mniej się pojawia jak pozamykam wszystkie drzwiczki.
  2. Dziękuję za pomoc usatwaiłem na grzejnikach bliżej pieca kryzę na 3-4 ostani grzejnik na 6 i co -grzeje jak szalony pozostałe równierz są ok . Tem w pokoju bez zmian nastawy pieca wzrosła o około 2 stopnie. Jeszcze raz wielkie dzięki guitar
  3. Dziękuję za pomoc . Zawsze ten sam- guitar mega szybki i skuteczny. B)
  4. Przykręcałem inne grzejniki i w tedy ten ostani zaczyna lepiej grzać. Więc wywnioskowałem że mam za słabą popmpę lub za daleko grzejnik od pompy. Już wiem dzięki Wam że grzejnik jest ok - więc będę myślał o lepszej pompie. Mam najtańszą "firmy " omnigena z allegro za 120 zł. Myślę że tu jest problem.
  5. Proszę o pomoc czy na podstawie takich danych pompy jak poniżej można policzyć jaka może być maksymalna odległośc grzejnika od pompy . Mam problem z ostatnim grzejnikiem oddalonym 15-17 mb od pompy. Bardzo słabo grzeje , nie jest zapowietrzony i kryza na zaworze termostatycznym otwarta maksymalnie. Czy istniej maksymalna odległość grzejnika od pompy? - wysokość podnoszenia 6 mb - moc 100 W
  6. Zakręcę zawory z pieca i będę grzał wodę grzałką elektryczną. Zero ekonomi w zimę ale na razie musi wystarczyć.
  7. Jak rozumieć "wyrównać potencjały pomiędzy ziemią a przewodem zerowym" Mieszkam w starym domu i nie miałem trzeciego przewodu uziemiającego więc sobie podpiełem osobny kabel do rurki z wodą którym zasilam każdy bolec w gniazdku. Oczywiście nie mam mowy o przefazowaniu i pojawieniu się fazy na bolcu bo bo idzie to zupełnie osobno od rurki z wodą do kazdego gniazdka na bolec osobno. Ale czy taki sposób uziemienia gniazdek nie wpłynął na tę korozję bojlera ?
  8. Na pewno u mnie korozja wężownicy jest związana z brakiem anody. Fachowiec ją wykręcił i wyrzucił mówiąc że to zaślepka i wkręcił grzałkę. Z drugiej strony wykręciłem korek i zamontowałem pompę mieszającą obieg CWU. Mam teraz pytanie ponieważ nie mam korka w który się wkręca anodę czy można odręcić rurę od ogiegi CWU z tyłu bojlera i luzem wrzucić anodę do bojlera ? Czy zda ona swoją funkcję i spowolni korodowanie zew płaszcz bojlera - bo wężownica już jest dziurawa Proszę o pomoc
  9. To co piszesz o bojlerze ma sens. Bojler mam dodatkowo z zamontowaną pompą, która miesza cały czas obieg CWU. Efekt sączenia wody z rurki przelewowej ustał po zakręceniu zaworów na zasilaniu i powrcie rur calowych weżownicy bojlera. Czy to oznacza że bojler jest uszkodzony i woda CWU dostaje się do wężownicy ? Jak najlepiej to sprawdzić - powinien być jeszcze na gwarancji. I czy do sprawdzenia musi być podpalony piec i załączona pompa na piecu od centralnego aby wymusić obieg w wężownicy. Bo teraz nie palę w piecu tylko ogrzewam wodę w bojlerze elektrycznie. A co do odpowiedzi Szczepaniak12 to sprawdzę czy jest zamontowany odpowietrznik. Dzięki z góry za pomoc.
  10. Proszę o pomoc co jest nie tak. Mam piec na ekogroszek w układzie otwartym. W tym roku jescze nie podpaliłem pieca a zauważyłem że od trzech dni ze zbiornika przelewowego cały czas cieknie woda - efekt jakbym maił odkręcony zawór którym dolewam wodę. Ale sprawdzałem zawór na rurce z wodą zakręcony, zawór przy piecu zakręcony , a woda małym ciurkiem wylatuje z rurki zbiornika przelewowego na zewnątrz. Jestem bardzo zdziwiony i pytam czy ktoś się z tym spotkał - no i skąd jest pobierana ta woda jeśli wszystko pozakręcane, nawet zasilanie grzejników na piecu zakręciłem. Dodam że mam trochę żle zamontowany ten zbiornik przelewowy bo jest w najwyższym punkie instalacji ale podpięty na rurce powrotu do pieca a nie jak powinno być osobną rurką z pieca z pominięciem grzejników. Czy to może mieć znaczenie ?
  11. Dużo by pisać pytanie jest dziwne. Weż pożądną firmę , która wystawia faktury vat i ma referencje, podpisz z nimi umowę. Zapytaj przed montażem co chcą zrobić i jak i dopiero napisz. Jak ktoś to przeczyta to może znajdziemy błędy (sposób połączenia grzejników, przekroje rur, podłączenia kotła , zbiornika itd.) Co do rur miedzianych to polecam zakub tylko markowych producentów tj. KME, Hutmen Wrocław lub Vailland. Większości sklepów sprzedawcy nie wiedzą co sprzedają byle tańsze i więcej zarobić. A wszystko co daleko wschodnie to syf i łatwo o korozje miedzi co objawia się mikropeknieciami itd.
  12. Mam żle zamontowany zbiornik wzbiorczy przelewowy w systemie otwartym. Zamontowany jest na strychu w najwyższym miejscu instalacji ( to ok) jednak podpiety nie jest bezpośrednio osobną rurą wychodzacą zaraz z pieca z pominięciem grzejników tylko jest podpięty z pionu rury powrotnej CO. Czy w sutuacji kiedy woda się zagotuje znajdzie sobie miejsce i wyżuci ją na zewnatrz poprzez rurę powrotną i zamontowane na niej naczynie przelewowe z ogrzewania CO ? Pytam bo przeróbka teraz jest bardzo kłopotliwa ze wzgl. na zakonczony remont. ?
  13. No jest w tym sesns. Dziękuję uciekam i nie dokuczam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.