Skocz do zawartości

bozka

Forumowicz
  • Postów

    15
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

O sobie

  • Płeć
    Kobieta
  • Lokalizacja
    mazowieckie

Osiągnięcia bozka

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Co dokładnie posmarować olejem silnikowym ( i czy koniecznie silnikowym?) ruszt? ścianki? Półki? Co daje zabezpieczenie olejem silnikowym? Czy zasobnik, który złapał miejscami rdzę od mokrego groszku potraktować podkładówką, czy farbą na rdzę??? Kobitka pyta. Mam półrocznego tłokowca.
  2. Problem zawieszania się miału jednych dotyka, innych nie... W moim tłokowcu też pojawił sie ten problem, nawet jak dodam ok 1/3 miału do dobrego ekogroszku. Pechowo trafiłam na miał o dużej spiekalności, gdyż przy bezpośrednim podaniu na palnik tworzy wręcz skorupę. Przed zakupem trzeba koniecznie sprawdzac te własciwosc. Wyjściem jest stosowanie małej mocy nadmuchu. Wtedy ciepłe powietrze nie dociera w głab podajnika... Takie moje babskie rozumowanie.
  3. Czytałam o podrasowaniu pieca cegłą szamotową. Czy to dobre rozwiązanie tylko przy miale, czy też przy groszku? Gdzie i ile jej włożyć? Tylko łopatologicznie poproszę ;) Czy ten kit kotlarski można łatwo usunąć, gdy wskazane będą otwory? Jutro z zegarkiem w ręku oblukam osiągi. Dzięki jeszcze raz!
  4. Zmniejszyłam nadmuch do min. Zmniejszyłam przerwy w podawaniu paliwa (więcej opału na palenisko). Na podtrzrmaniu zadałam przedmuch co 2 min 10 sek. (było co 5 min 25 sek). Czekam na odpowiedź kotła. PROSZĘ! Wytłumaczcie kobiecie (!!!) jak mam tymczasowo zasklepiać dziury na palenisku, aby nie tworzyło się za dużo popiołu i nadmuch nie wychładzał tak pieca. To świetny pomysł! U mnie gwoździe odpadają, bo dziurki są tak jakby łezkowate, podłużne... Na jakość Peklorza nie narzekam. Popiół jak sypki puder. Śladowo spieków (może to resztki miału z zasobnika?)... Na jakim biegu trzymacie pompę co? Jest na najw7yzszym. Czy przy dodatnich - obiżyć na średni bieg? Mam duże prz3ekroje rur 9grawitacja).
  5. @ChuckM - jeszcze raz dzięki za poradnik. Jak chcesz udoskonalić, to skopiuj do jakiegoś edytora tekstów, popraw, dopisz i wklej nowsza wersję :) Ja biegnę podyskutować ze swoim piecem. Może się jakoś dogadamy...
  6. Peklorz w tłokowym przy plusowych temperatrurach stwarza problem zbyt malej objętości opału. Żar przesuwa się zbyt blisko tłoka. Bardzo mało popiołu i robi się pustka na palenisku. Żaru mniej. Temperatura spada, nadmuch zaczyna wiać coraz dłużej. Wychładza piec... temperatura spada... Zadanie opału co 13 min było odpowiednie przez kilka godzin. Byłoby ok, gdyby objętość była większa! Co radzicie? Zmniejszyć siłę nadmuchu? Tłok to chyba jednak miałowiec...
  7. A przy Peklorzu na ile radzisz ustawić dmuchawę? Jak pisałeś - zaczęłam od niskiej. Dałam 30 ze 100 proc. Najnizsze 20 %. Pozdrawiam i dzięki za pomoc i wsparcie! :))))D
  8. Juz biegnę zmienic ustawienia... :)) A na miale to dmuchawa chodziła non stop, bo piec nie osiągał temperatury.
  9. Super wynik! W mnie max czas cyklu podawania to 30 min. :( A jakie masz parametry nadmuchu podtrzymania. U mnie serwisant zadał 20 sek co 2 min. :)
  10. Teraz u mnie idzie eko Peklorz z orginalnych 20 kg worków (po 920 zł - o zgrozo!) Cudo! W końcu dmuchawa nie pracuje cały czas. Tylko przedmuch na podtrzymanie żaru i w trakcie pracy podajnika. Eko sie żazy i spokojnie oddaje temperaturę. Bez przedmuchiwania i chłodzenia pieca. Sprawdzę jeszcze miał - suchy i kaloryczny. Tylko na wschodzie Polski o niego trudno. Jak próba z miałem nie wyjdzie, to będę sobie pluła w brodę, że nie kupiłam z retortą - sprawniejszego i lepszego w programowaniu.
  11. Dokładnie! Sprzedają nam chłam! W lutowe mrozy dostawca namówił mnie na czeski eco pakowany przez firmę z Torunia. U nas po 560 zł. Kupiłam kilka worków o rzekomej kaloryczności 25. Jak wół stało na worku. Okazuje sie, że nie tylko papier, ale też folia wszystko wytrzyma! Ze znajomym paliliśmy to samo od tego samego pośrednika. I zgodnie stwierdziliśmy, że towar mieszany. wyraźnie kawałki w 2 gatunkach. Jedne ciemniejsze, inne rudawe. Bez komentarza. W morozy ten eco ledwo dawał rady podgrzewac wode co do 40 - 45 stop. Tragedia. Ja za ecogroszek czeski dziękuję. Jako wypełniacz masy opału - za drogi. Oburza mnie, że nikt nie weźmie się za dane o kaloryczności z księżyca. Jestem ze wschodniej Polski i na naszych składach nie zwykli pokazywać papiery, skąd jest węgiel i jakie ma parametry.
  12. To wobec tego wiem, że dawałam mokry miał. Stąd może i duże spieki, bo miał tworzy grudy z nadmiaru wilgoci... Obawiam się suszyć na podłodze, że kurz zanieczyści dmuchawę i silnik. W mojej kotłowni nie jest tak ciepło. Rozsypię miał na kartonie dalej od pieca. Zaraz będzie mi szedł ekogroszek, bo muszę odpocząć od ciągłego myślenia jak się pali i biegania do pieca... :))))) Jak próba z miałem się uda, to kupię go, przesuszę dobrze i zworkuję (tak po pół woreczka), aby mi się dobrze dosypywało do zbiornika lub mieszało z eko. Kto miesza miał z ekogroszkiem i jakie macie tego efekty? Jak razem sie spalają dwa rodzaje paliwa? Ja trochę spaliłam miału (mokrego) i czeskiego ekogroszku. Miał podniósł kaloryczność. Paliło sie lepiej, ale opał tez sie zawieszał... Lepiej szedł, gdy miał stanowił ok 1/3 - 1/4 cześć.
  13. Tak zrobię! Suszę już opodal czopucha pół wiaderka miału. Zobaczę, czy będzie się spiekał także przy niskich nastawach dmuchawy. Na składzie pan powiedział, że polski miał z reguły się spieka, zaś syberyjski - nie, ale za to jest bardzo smolisty. Jak sprawdzacie, czy miał jest dobrze wysuszony? Odpowiedni do palenia? Na tym forum ktoś PISAŁ, ŻE MIAŁ trzyma na dworze, bez przykrycia i jak tylko rozmarznie - ładuje do zasobnika. (??????????)
  14. Dzięki za zebranie informacji. Jesteś bardzo miły, że dzielisz się z innymi swoimi doświadczeniami. Przejrzysty materiał. Jako, że temat świeży podłączam się do tego wątku z zapytaniem: Jak palić w tłokowcu miałem? Piec kupiłam i zainstalowałam w styczniu. I testuje teraz różne paliwa, aby sensownie dokonać wiosną zakupu opału na następny sezon. Teraz testuję miał. Dobry. Mało mułu dużo granulek i małych kawałków węgla. Ale mokry. W worach był zmarznięty na kość. Podsuszam, ale mimo tego zawiesza mi się niemiłosiernie w podajniku i bardzo spiera na palenisku, tworząc wrecz jednolita skorupę. dmuchawę zmniejszałam do 20 proc. i przysłonę na dmuchawie - maksymalnie jak się tylko dało. Paliwo zawiesza się na przejściu miedzy zasobnikiem a podajnikiem. Podejrzewam, że powstaje spiek pod wpływem ciepłego powietrza i dymku ze sfery paleniska. Widziałam ten piec (Pleszew Kotłobud) jak pracował na miałach zanim zdecydowałam się na zakup akurat tego. Czy to problem opału, czy ustawień? Czy skutek tego, że miał jest nadal zbyt wilgotny...?? Mieszałam też groszek z tym miałem i tez miał tendencje do zawieszania. Boję się kupować kilka ton miału na najbliższy sezon, że będę miała takie problemy... Zasobnik jest bardzo dobrze skonstrowany. Na prawdę silne spadki. Ustawiam też podawanie dośc czesto, bo ogień podchodzi w stronę podajnika. Spieki blokują opadanie do popielnika i na palenisku zalega za duzo popiołu. Proszę o rady!!! Zdecydowałam się na tłokowca, aby nie być zależną od ekogroszku, którego ceny wariują. Ale widzę, że palenie miałem to nie takie proste... Inne paliwa (zrebki, trosiny, pelett) sa albo nieopłacalne albo niedostępne.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.