Skocz do zawartości

smakuss

Forumowicz
  • Postów

    10
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia smakuss

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Co do rusztu awaryjnego znalazłem jest. Mam jednak inne pytanie. Znalazłem w instrukcji taką informację: Jednak użytkowanie kotła przy zbyt małym odbiorze ciepła (np. podgrzewanie wody w okresie letnim przy wyłaczonych grzejnikach) może powodowac wykraplanie kondensatu na zewnetrznych powierzchniach płaszcza wodnego i przyspieszone zużycie kotła. W jaki sposób więc stosować piec wyłącznie do podgrzewania wody w okresie letnim, nie powodując przyśpieszonego zużycia kotła? Czy faktycznie jest to znaczące zużycie i czy podczas takiego palenia powinienem również obawiać się o komin?
  2. Czy Ogniwo Eko również posiada ruszt awaryjny? Być może to głupie pytanie ale czy będzie potrzena w przypadku tego kotła zamontowanie jeszcze wkładu kominowego? Wiem, że stosuje się je przy paleniu mokrym miałem ale nie wiem czy tylko.
  3. Tylko, że Ogniwo Eko nie posiada zastępczego rusztu. W przypadku braku prądu zawsze to coś.
  4. Witam! Mam dylemat nad wyborem odpowiedniego kotła. Co sądzicie na temat firm z poniższej listy. 1. Galmet 2. Sztoker 3. Red Red Eko Duo 4. Hef 5. Biecz Ogniwo Eko Plus Chodzi mi o kotły z podajnikiem na ekogroszek i miał. W który z powyższych kotłów/firm najlepiej zainwestować?
  5. smakuss

    Ciekawe Pytanie

    Dzięki wielkie za pomoc ostatecznie zdecyduje się na ekogroszek + możliwość spalania miału tak jakoś wyszło ;) Oczywiście teraz pozostaje wybór firmy i kotła.
  6. smakuss

    Ciekawe Pytanie

    W takim razie dlaczego pali się jeszcze miałem skoro mniej więcej wychodzi na to samo? Pomijam tutaj cenę kotła, która zapewne jest większa w przypadku palenia ekogroszkiem. Jakie są zalety miału skoro wykluczyliśmy stosunek ceny do kaloryczności?
  7. smakuss

    Ciekawe Pytanie

    Rozumiem, że mój tok myślenia jest prawidłowy tzn. miału spalam więcej ze względu na jego mniejszą kaloryczność co w konsekwencji przekłada się na podobne wydatki na ogrzewanie w przypadku zastosowania paliwa bardziej kalorycznego, którego potrzeba mniej np. ekogroszku, czy tak?
  8. smakuss

    Ciekawe Pytanie

    No właśnie kompletnie już zgłupiałem. Myślałem, że zaczynam rozumieć jak spalać miał i zasady kotłów górnego spalania i dolnego. Teraz czuje, że im bardziej się w to zagłębiam tym głupszy jestem. Odnośnie tego kotła są jakieś opinie na jego temat? Dużo ludzi odradza mi kupno miałowca. Mam świadomość pracy jaką trzeba przy tym włożyć w jego obsługę. Jednak interesuje mnie czy opalanie w takim piecu jest najtańsze? Bo jeśli nie jest to po co się męczyć? Czy można zestawić w jakiś sposób stosunek cen poszczególnych materiałów opałowych np.: miał i ekogroszek. Chodzi mi o zestawienie typu zużyłem w sezonie 6 ton miału, który kupiłem po 500 zł gdybym opalał ekogroszkiem wystarczyłoby kupić 4 tony każda za 800 zł (czyli nieznacznie więcej a pracy mniej).
  9. smakuss

    Ciekawe Pytanie

    Z obu cudów techniki zdecydowanie pozostałbym przy kotle bez podajnika. Dowiedziałem się, że na moje potrzeby moc kotła powinna wynosić 25 kw. Na jakie parametry powinienem szczególnie zwrócić uwagę? Możecie polecić coś co sami macie lub przetestowaliście?
  10. smakuss

    Ciekawe Pytanie

    Witam! Jak trudny może być wybór kotła wie tylko ten co się na tym nie zna czyli ktoś taki jak ja. Moje pytanie i zarazem prośba jest dosyć proste i bardzo pospolite a mianowicie: proszę o pomoc w doborze kotła. Wiem nie ma złotego środka w tym wypadku kotła ale proszę raczej o wskazanie właściwej ścieżki i pchnięcie w jej kierunku. Mój dom to nieocieplona kostka z lat 70 o pow 128 m + 60 m piwnica. Jestem w trakcie generalnego remontu całej instalacji co i cuw. Mam zamiar palić głównie miałem ale przydałaby się również możliwość spalania innych paliw np drewno, węgiel. Poza zapewnieniem sobie ciepła w domu (i ciepłej wody bojler ok. 140l) chciałbym również uzyskać utrzymanie temperatury przez 24h ze względu na brak możliwości dorzucania opału. Z góry dziękuję za pomoc.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.