Skocz do zawartości

Tomaj85

Forumowicz
  • Postów

    17
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia Tomaj85

Ciekawy

Ciekawy (3/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Jeśli instalacja będzie szła po wierzchu to lepiej miedz (estetyka), a jeśli schowasz instalacje w tynku lub posadzce to dawaj pex nie ma sensu przepłacać.
  2. Ja w takim układzie proponował bym przejście przez wymiennik płytowy na układ zamknięty. Między piecem, a wymiennikiem dać stal lub miedz. Następnie od wymiennika dać miedź do rozdzielacza i od rozdzielacza pex-em podejść pod każdy grzejnik. Sterowanie temperaturą na głowicach przy grzejnikach. Ciepłą wodę możesz zostawić na otwartym układzie.
  3. Mój sąsiad zapłacił za podobną instalacje + woda + kanaliza 11000zł za samą robociznę... cena z Poznania. co do 'rury bezpieczeństwa' to daj osobno, możesz wtedy zastosować zawór 4drogowy który pozwoli ci sterować temp. powrotu (ochrona pieca) oraz temp. na zasilaniu (oszczędność eko-groszku).
  4. To muszę poczytać jeszcze o kondensacji spalin... zależy mi na ochronie kotła. Co do sterowania temperaturą w pomieszczeniu to każdy grzejnik będzie miał głowice termostatyczną. Mam nadzieję że to wystarczy do odpowiedniego utrzymania temperatury w każdym pomieszczeniu (przewiduje: pokoje ok 20-21st. C.; łazienka 23st. C.) Niestety nie mogę zastosować zaworu 4d ponieważ piony już zamontowane (niestety) tak jak to przedstawiłem na wcześniej dołączonym schemacie.
  5. Dziękuję za informacje na temat podłączenia zbiornika oczywiście się dostosuje. Zawór 3d chce zamontować tylko w celu ochrony pieca przed zbyt niską temperaturą powrotu. A skoro o temperaturze powrotu to jaka powinna być różnica między zasilaniem i powrotem, tak aby nie szkodzić piecu i zmniejszyć zużycie eko-groszku?
  6. Do grzejników poprowadź rurę wielowarstwową tzw. alu-pex, zasilanie obowiązkowo w otulinie, a na podłogówkę użyj pex-a bez wkładki aluminiowej. Pamiętaj tez o dodaniu plastyfikatora do betonu na podłodze z podłogówką.
  7. Tomaj85

    Bojlery

    Pierwszy lepszy kalkulator w internecie: http://www.seko.pl/seko-kotly-piece-co/dobor_kotla.html c.w.u. - ciepła woda użytkowa z.w. - zimna woda
  8. Myślę że to rozwiązanie u mnie się sprawdzi, jedyne czego się obawiam to ten zawór 3d czy będę mógł nim jakoś sterować i czy można go tak ustawić by nie zamykał powrotu tylko dopuszczał wodę z zasilania, płynnie w zależności od zapotrzebowania.
  9. czy ten schemat jest tak beznadziejny że nie wymaga komentarza, czy przewróciłem świat instalacji do góry nogami?
  10. Sporo czytałem na forum i po długim przemyśleniu wyszło mi takie rozwiązanie... schemat instalacja c.o..bmp
  11. Może Ty potrafisz ustosunkować się do naszej normy. Czy można zastosować zawór 3d na róże do naczynia. Z tego co ja wyczytałem to nie można stosować żadnych zaworów na drodze piec naczynie...
  12. W miejscu gdzie na schemacie jest grzejnik to jest zamontowany rozdzielacz, który na czas letni planuje odcinać na zaworach, a dodatkowo przy grzejnikach będą głowice termostatyczne. rozumiem ze tak jest poprawnie. A zawór 3d stosuje tylko dla ochrony pieca i zmniejszenia spalania...
  13. A jeśli za obejściem zaworu różnicowego dam trójnik, a na powrocie zamontuje zawór 3d to będzie poprawnie??
  14. Chodzi mi o to by temperatura powrotu była podwyższona to gdzie zamontować zawór 3D?
  15. Witam. Wpadła mi w ręce instrukcja kotła mojego kolegi i tam jest schemat podłączenia kotła z zastosowaniem zaworu 3 drogowego. Według mnie nie powinien się znajdować w tym miejscu. Bardzo proszę o pomoc w temacie . A może to jest poprawne podłączenie?? Co na takie rozwiązanie nasza polska norma... moja instalacja.bmp
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.