Skocz do zawartości

jJarman

Nowy Forumowicz
  • Postów

    4
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia jJarman

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Hmmm... dobra uwaga, nie myślałem o tym wcześniej. Ale na szczęście przy odrobinie przychylności osób trzecich spokojnie będę miał gdzie to trzymać. Teraz najbardziej interesuje mnie piec. Czy ktoś miał z nim do czynienia i czy 10KW styknie?
  2. Witajcie, zrobiłem rozeznanie i mam swojego faworyta. Tutaj jest LINK KLIK Gość powiedział, że ten 10KW w nowym domku (specyfikacja poniżej) powinno wystarczyć. Powierzchnia użytkowa: 117 m2 Powierzchnia NETTO: 164,2 m2 Powierzchnia dachu: 184,9 m2 Współczynnik przenikania ciepła dla ścian (U): 0,25 W/m2K Współczynnik przenikania ciepła dla dachu ocieplanego: 0,16 W/m2K Technologia i konstrukcja: murowana ? beton komórkowy ŚCIANY ZEWNĘTRZNE: beton komórkowy YTONG ENERGO gr.36,5cm ŚCIANY WEWNĘTRZNE: bloczki silikatowe SILKA gr.24cm i 12cm STROP: żelbetowy KONSTRUKCJA DACHU: drewniana, jętkowa RODZAJ SCHODÓW: żelbetowe Jednak idę w stronę pelletu. PIec jest dofinansowany z UE, nie będzie śmierdziało węglem, brak sadzy - wydaje się, że same plusy. A jak z kosztami? Czy paląc w piecu dedykowanym na pellet koszty będą dużo wy ższe niż na ekogroszek?
  3. Tyle, że zanim zacznę planować instalację potrzebuję wiedzieć coś więcej o jej elementarnych parametrach i urządzeniach. Dlatego zacząłem od kotła. Ile KW energii powinien dawać dla mojego domku? Z analizy innych postów dochodzę do wniosku, że 15 lub 25KW. Doczytałem też, że za dużo energii to też niedobrze, więc 15 czy 25? Chciałbym także poznać koszty kotłów. Liczę każdą złotówkę i nie chcę się wygłupić. Z drugiej strony nie zamierzam w imię oszczędności kupić szajsu, bo w perspektywie paru lat będzie mnie to drogo kosztowało.
  4. Witajcie, podjąłem się bardzo odważnego planu - budowy własnego domu. Sprawy urzędowe związane z uzyskaniem pozwolenia na budowę załatwiłem już w 90%. Mam wybrany projekt, który czeka na adaptację. Na tym etapie muszę dokonać wyboru kotła CO i CWU. Generalnie każdy krok związany z budową jest dla mnie jak odkrywanie Ameryki. Nie inaczej jest w kwestii ogrzewania. Domek, jaki zamirzam postawić budowany będzie według projektu KLIK. Dziś już wiem, że paliwem będzie słynny ekogroszek. Projekt domek ma być z podpiwniczeniem, w którym znaduje się kotłownia - wszystko zobrazowane po kliknięciu powyższego linka. Poszperałem na googlach, poczytałem także to forum, ale informacji jest na tyle dużo, że w mojej głowie powstał mętlik. Dlatego chciałbym poprosić Was - doświadczonych forumowiczów - o pomoc w doborze odpowiedniego kotła i instalacji. Zapewne potrzeba znacznie więcej informacji (poza projektem), także z wielką chęcią odpowiem na Wasze pytania. Domek będzie stawiany w Trzebnicy (Dolnośląskie). Aha... jeszcze moje wyobrażenie co do kotła i instalacji: 1. Paliwo stałe - ekogroszek 2. Zasilanie CO i CWU 3. W lecie bym nie chciał palić, wówczas chyba zasilanie CWU przez prąd - bojler. Chyba, że są lepsze sposoby (nie będę miał gazu) 4. Nie chcę codziennie dorzucać do kotła, najfajniej byłoby zasilać go raz w tygodniu. Z góry przepraszam za brak konkretów, ale jak mówię jestem kompletnym laikiem w tym temacie (wesoły informatyk). Mogłem też popełnić błąd umieszczając post w niewłaściwym podforum (jak coś to przerzucę). Pozdrawiam serdecznie... Jarman
  5. jJarman

    Ahoj

    Witajcie, jestem nowym użytkownikiem forum i liczę, że pomożecie mi rozwiązać kilka rozterek związanych z instalacją ogrzewania w przyszłym domu :) pozdrawiam!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.