Skocz do zawartości

klejnus

Forumowicz
  • Postów

    18
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia klejnus

Ciekawy

Ciekawy (3/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Witam ponownie. Mi sie wydaje że słychać pukniecie. Tata mówił że to nie jest jednak to że lepiej to słychać itd. Dzis obróciliśmy pompkę o 90stopni. Efektu brak a zapowietrzała sie tak samo. Podejrzewamy ten zawór różnicowy. W przyszłym tyg przerabiamy układ i zobczym co to nam da. Co myślicie o tym powrocie przy piecu? Za trudny temat że nikt się więcej nie wypowiada?
  2. http://www.ceneo.pl/7420145 Dokładnie taki. Lazar 55stopni. Ale ogólnie żałujemy ze zwykłego 3d nie wybraliśmy. Taki polecił nam sprzedawca. Z prawej strony pod kolektorem idzie rura miedziana na wymiennik płytowy który ma zasilac podłogówkę. To działa poprawnie. Jeszcze uklad podłogówki nie jest wypełniony wodą itd i ta przeponówka właśnie do podłogówki jest.
  3. Jeśli mówisz o tej rurce na powrocie co wychodzi z kolana to jest tam wkręcony automatyczny odpowietrznik. Możesz rozwinąć to z tym źle zamontowanym 3d? Piec pracuje w układzie otwartym i nie ma zaworu bezpieczeństwa. Zbiornik wyrównawczy jest otwarty z pływakiem dopełniającym wodę. Jak zakręcę wszystko na tym nazwanym przez was pseudo kolektorze i zostawię tylko dół to i tak szału nie ma. Powrót jest ciepławy tylko. U góry z tym 1 grzejnikiem to samo. Po zakręceniu całej góry lepiej grzeje ale to tez nie jest to.
  4. Naczynie wzbiorcze jest przed układem pompowym na strychu. Na zdjęciu widać jak wchodzi w ścianę. Co do pompek to teraz jest zamontowana niebieska. Fakt jest taki ze do instrukcji nie zaglądaliśmy bo pożyczona jest. Wcześniej była ta czarna co na zdjęciu i jej położenie według instrukcji było poprawne.
  5. Witam was serdecznie. Mam do was kilka pytań Otóż w mojej nowej instalacji mam kilka problemów z którymi nie potrafię sobie poradzić. 1. Pompka sie zapowietrza nawet na 1 biegu na 3 to już wogóle porażka i głośno chodzi. 2. Na dole są 3 grzejniki aluminiowe, wszystkie 3 słabo grzeją. Powroty są zimne jedynie góra grzejnika jest gorąca. Prawdopodobnie spowodowane to jest tym że powrót przy piecu ma pod górkę. 3. Góra grzeje ładnie (powroty by mogły być cieplejsze) jest tam 1 drabinka 2 aluminiowe i 1 panelowy który słabo grzeje dół jest zimnawy. Zamontowany mieliśmy 3d termostatyczny ale wkładka została wyciągnięta a klapowy do 3d zakręcony. Piec to Defro optima komfort plus. Piec znajduje się na parterze wraz z 2 grzejnikami i 1 drabinką i jest zaniżony. Niestety powrót musiał zostać (chyba sie to nazywa sasyfonowany) Poniżej daje fotki Instalacji Dodam że grzejnik panelowy pozbawiony jets kryzy i wkręcony jest korek. Podejrzewamy że wina leży w tym powrocie. Zakładamy również że może kulka jest podbnoszona przez co pompka miesza sobie dodatkowo obieg wokół siebie. Co do grzejnika panelowego nie mamy pojęcia co jest nie tak. Rury idą sufitem na parterze. Powrót jest trochę niżej niż zasilanie tego panelowego. Pozdrawiam i liczę na pomoc
  6. Wtrącę sie do tematu bo chyba niektórzy nie zajrzeli do budowy pieca którego podał autor. A rysunek tak jak koledzy pisali jest z zebca. Co do miarkownik czy dmuchawa. Sam miałem ten dylemat i wziąłem z dmuchawą zobaczymy co będzie dalej. Prawda jest taka że wszędzie będziesz slyszał jedno albo drugie. Chyba jeszcze nie było nikogo tak odważnego by zrobić testy na miarkowniku i dmuchawie. Nie mam na myśli testu typu "miałem dmuchawę a teraz mam miarkownik i tona mniej opału idzie a zasyp starcza 2razy dłużej " Prawda jest taka że żeby zrobić porównanie trzeba pelno czasu poświecić na dmuchwe. Wystarczy jeden parametr zmienić a różnica będzie znaczna. Wystarczy poczytać opinie osób które zmieniły w ustawieniach przedmuch lub siłę wentylatora i już piec pracował lepiej. Dlatego ja osobiście nie biore pod uwagę opinii typu "bierz miarkownik bo dmuchawa daje w komin" Sam osobiście mam świadomość że spędzę wiele godzin nad sterownikiem ale myślę że końcowa faza będzie owocująca. Po cos ktoś wymyślił te sterowniki i dmuchawy. Kiedyś też jeżdżono konno, po co teraz samochody skoro konie tak świetnie sie spisywały? Od tak mały off top. Pozdrawiam
  7. To juz amsz 2 wypowiedzi takie same. Coś w tym musi być. Mój sprzedawca tez sprzedaje głownie galmety ale nie było mowy o namowie czy coś nawet nie proponował nic takiego. I chyba będziemy wybierać coś z górnym spalaniem. Wydaje mi się że przy ciągłym paleniu po prostu ugotować sie będzie szlo w domu. A znów walić w piec gdzie nie bedzie miał tego gdzie oddawać to głupizna. A dolniak jednak tą swoją całą komorę musi wypalić. Może jednak defro albo zebca jakiegoś z górnym weźmiemy.
  8. Możesz mi podać nazwę tego litewskiego? I co do zebca to myśleliśmy nad nim. Ale sprzedawca nam mówił ze firma sie zepsuła i poszli raczej w masówkę.
  9. Hmm to może inaczej. Na jaki piec i jakiej firmy ty bys się nastawiał gdybyś był na moim miejscu? Wiedze masz na ten temat bogatą. Możesz coś poradzić? Nauki jest sporo czytania jeszcze więcej a czasu na prawde mało. CO do strat ciepła to wydaje mi się że na pewno będzie tak jak piszesz. Gdyż latem wchodząc do domu czuło się jak by sie do lodówki wchodziło. Na okna nie pada słońce mury sa naprawde grube. Na górze jest już wełna 15 miedzy starymi krokwiami(dach to nowe dachówki cementowe) a będziemy jeszcze poziomo kłaść wełne. Razem z ojcem dojdziemy do tego jak palić itd itp tylko jaki typ i firma. Nie sztuka jest kupić piec który za 4 lata będzie do wymiany lub będzie sie w nim po prostu źle paliło. Dziś już tata był zamawiać piec ten defro ale po przeczytaniu twojej wypowiedzi wstrzymaliśmy się. Dlatego tak licze teraz na Twoją pomoc. Pozdrawiam
  10. Wieczorem wezmę się za te lektury. Ale chciałbym mieć podgląd na jakie firmy sie nastawiać. Czy duzo stracę ryzykując biorąc piec 15kW? przypomnę metraż gdzieś 75m2 max plus 200litrów c.w.u. Zebiec ma dość ładnego dolniaka ale moc 15kW. O tym junkersie itd bede czytać. I dlaczego większość stawia na miarkownik? Czy ktos już zrobił testy gdzie jest ekonomiczniej palić na miarkowniku czy na sterowniku? W mojej okolicy sa osoby co kupiły kilka lat temu piece z nadmuchem ale sterowniki bez PIDu były i dmuchawy wymontowały. Wyczytałem że teraz różnica jest wielką w sterownikach i duzo przemawia za sterownikiem. Gdyby cały dzień ktoś był w domu to byśmy wzięli górniaka. Ale gdy dom będzie pusty przez 8h to już wszystko wygasnie. Ps Dziękuje CI HP79 za udzielenie sie w tym temacie. Pozdrawiam
  11. Czyli mam rozumieć że jest to zły wybór pieca? Nie jest to dolniak typowy tylko jakiś wynalazek? Rozmawiałem ze sprzedawcą galmeta i pytałem o defro stwierdził że to sa pice z wyższej półki. Dobrze mówił czy jednak nie? Co do nauki palenia mam czas. Ten sezon będzie głownie palone by ogrzać budowę by dało się pracować a później to nauka już w warunkach mieszkalnych. I istnieje możliwość użycia szamotu i cegieł szamotowych by ewentualnie zakleić tą górna szczelinę? Edit Co do junkersa i dakona to oglądałem je ale moce od 12 sie zaczynają czyli juz przy duży piecyk by był. Tym bardziej że mierzyłem ściany na dole to mają od 40 do 50cm i do tego styropian. Bez grzania od kilku lat przy dzisiejszych temperaturach domek trzyma temp w granicach 14stopni przy 5stopni na dworze np.
  12. Czy dostane jakieś wskazówki czy nie bardzo? Może chociaż co do wielkości pieca.Lub opinie o lini lux. Czy warto ja brać czy jednak z normalnej lini kupić tą optime?
  13. A więc tak. W piecu nigdy nie paliłem. Dom był cały przebudowany wcześniej były kaflowe tam. Strop będzie wypełniony wełną nie znam wymiarów jeszcze. Na dzień dzisiejszy poddasze ocieplone wełną 150mm i przyjdzie 2 warstwa na to. Co do zaglądania problemów nie ma bo kotłownia będzie na parterze czyli zajrzeć zawsze można. Czytałem o dolniakach że lepiej się sprawują sa oszczędniejsze itd. Wiem że różnica w budowie między ds a gs polega na przegrodach i na sposobie palenia. Myślę że z biegiem czasu temat do ogarnięcia. Ale co z mocą czy 10 ogarnie temat czy jednak lepiej 12? No i co powiecie o tym piecu i tej lini lux. Pozdrawiam Ps co do wydania to bez wariacji myślę że 4tys to max by był.
  14. Witam wszystkich. Mam taką sprawę. Stoję przed wyborem pieca i im więcej czytam tym więcej mam wątpliwości itd. Myślę nad defro optima plus 10kW(czyli dolniak) z lini lux. Nie wiem czy to dobry wybór czy moze lepiej wybierać standardową linie czy może całkowicie wybrać inną firmę. Jako że czytam to forum juz dłużej to przedstawię sprawę jaśniej. Dom stary 100letni w środku nowe ściany( mury spokojnie ponad 30cm) styropian 5cm. Dół około 50m2 góra z 30m2 może mniej. Ale średnio koło 70-80m2. Na dole głownie podłogówka plus bojler galmeta 200l z wpiętymi 2 grzejnikami. Góra same grzejniki. Opal myślę że głownie węgiel chociaż i drewno tez będzie. Kotłownia jest mala poniżej 2m2. Od dołu jest poprowadzone napowietrzenie z zewnątrz budynku, komin plewy ceramiczny. I teraz tak myślę nad tym piecem ale info o nim brak. Nie wiem czy 10kW to nie za mało. Może lepiej 12kW? Chciałbym by byl wyposażony w sterownik. I teraz tak jedni polecają firmę defro inni nie. Inni chwalą sterowniki i nadmuch inni znów miarkownik ciągu. Proszę o wszelakie spostrzeżenia opinie i porady. I Przepraszam za chaotyczny opis ale mam nadzieje że będzie pomocny w odpowiedzi na moje pytania. Pozdrawiam
  15. Napiszę tak. Nie jestem z tej branży ale. Grzejniki nie pod oknem są mało skuteczne. Dlaczego nie możesz mieć grzejników pod oknami? Przez okna i mury na pewno tracisz sporo ciepła. Piwnicy nie możesz osuszyć? Jesli mocno namieszałem to proszę o poprawienie mnie. Ps co to jest to całe brązowe?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.