Skocz do zawartości

Gabriel

Stały forumowicz
  • Postów

    162
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    4

Ostatnia wygrana Gabriel w dniu 11 Grudnia 2012

Użytkownicy przyznają Gabriel punkty reputacji!

O Gabriel

  • Urodziny 29.01.1981

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Mińsk Mazowiecki

Ostatnie wizyty

5 562 wyświetleń profilu

Osiągnięcia Gabriel

Współtwórca

Współtwórca (7/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

5

Reputacja

  1. Może coś takiego Stropuva S20U raz na tydzień wizyta w kotłowni, co do automatyki to zawsze można pomysleć o alternatywie. Sterownik Estyma, zawór 4d, programator tygodniowy - pogodowy i komfort zapewniony.
  2. Ja niestety jestem zmuszony wymienić, tylko pewnie nie w tym roku, jakoś dam sobie radę z lekko cieknącymi. Na przyszły rok remont domu wiec za jednym bałaganem wymienię grzejniki.
  3. OK, zeliwne trzymają dłuugo, ale i tak pali sie w piecu jak u mnie 24/24 zimą wiec po co ma mi akumulować ciepło? Druga sprawa to zagzrej 350l wody, a zagrzej 100l jest mała różnica. Tu mi bardziej chodzi o wydajność czy panelowe czy żeberka??
  4. W zeszłym roku w trakcie zimy wumieniałem jeden żeliwny grzejnik na aluminiowy. Jeżeli chodzi o oddawane ciepło to nie ma nawet co porównywać. Grzejnik aluminiowy aż tryskał ciepłem, różnica ogromna na kożyść nowego gzrejnika. Wymianiałem 10 żeberek żeliwnych na 10 aluminiowych. Żeliwne,stare, grzejniki grzeją i to bez problemu. Są gorące jak potrzeba rozkręcić. problem tkwi w oddawaniu ciepła. Aluminiowe jakoś lepiej dogrzewają pomieszczenie.
  5. Poczytałem troszkę i popytałem i jednak regulusy nie są takie fajne. Co do mocy grzejników to chyba się nie zgodzę. W pokoju dziennym mam obecnie 24 żeberka żeliwne. Jak założę 24 aluminiowe to bedzie napewno za goraco. Żeliwne wystarczały w zeszłym roku, w tym mam docieplony dom steropian 12cm. Czym grozi przewymiarowanie grzejników? Myślę, ze optymalna moc gzrejników w nowych domach oraz tych dobrze izolowanych to 80W/m2. Moc 130W dobierało się jak dla mnie dla instalacji sprzed 15-20 lat gdzie domy były nieocieplone, stare piece i instalacje, moło wydajne grzejniki. Oczywiście ja się nie znam i moge się mylić. Takie moje spostrzeżnie małe.
  6. Jeszcze jedna sprawa co myślicie o grzejnikach REGULUS? Czy są naprawde takie dobre jak piszą? Warto inwestować? Instalacja jest stara(tylko rury w ścianach) piec węglowy kostrzewa 200 ceramic.
  7. Wymieniam grzejniki bez większych przeróbek, nie mam jakoś ochoty rozwalać ścian i kłaść nowe rury. Może nie chodzi tyle o koszty co ta robota i obowiązkowy remont w całym domu raczej nie jest o przyjemne. Więc tylko gzrejniki. Duzo osób poleca mi Galanta nie wiem czemu.
  8. Witam! Jakiś czas temu wymieniałem piec poszło sprawnie z pomocą forum. Teraz planuję wymienić grzejniki stare zeliwne na nowe. Tu moje pytanie jakie grzejniki polecacie? Purmo, a moze Galant lub coś innego. Lepiej płytowe czy zeberkowe. Co do gzrejników to wymienić muszę obecne ciekną, nie działają i nie mozna wymienić zaworów, ciepła dają tyle co nic pewnie kamienia w nich do połowy. Grzejniki dobiera się 40W na m3 czy coś pomyliłem? Dom z lat 90siątych, podwójny mór, ocieplony steropian 10cm.
  9. Witam!Szukam hydraulika co by popracował w mińsku mazowieckim. Do wymiany boiler, 4 grzejniki stare żeliwne na nowe, do zrobienia ogrzewnie podłogowe na 50m2, poskręcał kilka rur, przeniusł termę elektryczną z łazienki na I piętrze do piwnicy. Kontak do mnie 607-373-022.
  10. Zdecydowanie opcja 1 no chyba. Bajpas nie potrzebny bo i tak na grawitacji nie ruszy.
  11. Witam! Ja się nie znam, ale jakoś nie moge rozszyfrować tego rysunku. Po co drugie zasilanie dla CWU? Pomyśl o głównym zaworze tuż nad piecem, a bezpieczeństwo bezpośrednio przed tym zaworem. Zawory zwykłe wkręcane zamiast kulowych tak dla BHP zebyś przypadkeim niezamknoł któregoś. Kulowy sie zepsuje i problem z wymianą. Nawali kręcony to tylko wymiana głowicy. Co to za zawory pionowe? Wstaw zawór klakowy bo spręzynowy szumi.
  12. Witam! Nie bardzo wiem jak możemu tu mówić o grawitacji. Przy rurkach 15 -20mm + zawór 4D i coś tam jeszcze po drodze obawiam się, ze grawitacja nie ruszy. Więc bez różnicy bo i tak na grawitacji przy miedzi raczej bym nie polegał.
  13. Tak czy inaczej lepiej jest zrobić, aby było widać czy woda sobie nie leci przypadkiem. Ciekawe czy piec się zepsuje jak w nim napalimy i wody nie bedzie.
  14. Witam! Takie odprowadzenie nie jest dobre, a to dlatego, że spotkałem się pare razy z czymś takim, że jak woda zaczynała zlatywać to praktycznie cała. Nie wiem jak, ale od tematej pory dwoje znajomych mają naczynko po którym wiedzą, że woda się wylała. Wiem, ze to wina źle podłączonego zbiorniczka i sma w to nie mogłem uwieżyć bo to wbrew prawom fizyki. Dla demonstarcji zaczeliśmy dolewać wody tak aby zaczeło się przelewać, zaczeło lecieć, zakręciliśmy dopływ, a ty jeszcze ze 100 litrów zleciało. Cuda mówie wam ;)
  15. Witam! A czy nie ma czegoś prostszego. Dodam, że regulator pogodowy odpada, nie bedzie potrzebny. Czyli potrzebuje siłownika na zawór 4d, reulator pokojowy dobowy, sterownik zaworu z zabezpieczeniem termicznym, otwierajacy zawór 4d w momecie osiagnięcia przez wodę krytycznej temperatury. Unicontrol mix 07. firmy estyma jest fajny, ale ma zbyt dużo bajerów, nie ma czegoś prostszego?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.