Skocz do zawartości

kochman

Forumowicz
  • Postów

    11
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia kochman

Ciekawy

Ciekawy (3/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Witam. Dzieki za odpowiedź niestety nie ma naczynia, ale problem w tym że przez trzy lata nie kapało a teraz nagle kapie i to zastanawia. Pozdrawiam.
  2. Witam. Nie wiem czy temat już był, ale mam problem. Zbiornik CWU zasilany z C.O. oraz przez grzałkę elktryczną, Pojawiło się kapanie z zaworu bezpieczeństwa obecnie woda ogrzewana głównie elektrycznie. Wymieniłem zawór bezpieczeństwa, sprawdziłem ciśnienie w sieci i dalej kapie, zbiornik do tej pory pracował 3 lata ciągle i nigdy nic nie kapało, nie wiem co się nagle stało. Mam jedno podejrzenie ale nie wiem czy to ma związek, mianowicie czy zużyta anoda magnezowa może być przyczyną ?? Proszę o podpowiedź. Dziękuję i pozdrawiam.
  3. Witam. Dzięki za uwagi w tym tygodniu będe spuszczał wodę tak że poprawki zostaną naniesione. Odnośnie rury do zbiornika to będzie na 100 widać na zdjęciu zaślepiony trójnik do którego będzie podłączona. Zdjęcia lipne bo z telfonu. Widać tam manometr, testowałem wzrost ciśnienia i przy zaworze zamkniętym na 7, przy 80 stopniach wskazówka nieznacznie się podniosła tak że nie jest źle ale wiadomo że rura musi być. Generalnie zawór 4d to rewelacja, nikt mi nie powie że jest niepotrzebny. Czytałem też tematy że bez zaworów zwrotnych CWU grzeje instalację, w moim przypadku udało się tego uniknąć myślę że dzięki takiemu podłączeniu rur. Jak wszystko poprawię to zamieszczę lepsze zdjęcia. Pozdrawiam.
  4. Witam. Po przeczytaniu kilkunastu tematów na tym forum, postaniowiłem zmodyfikować własną instalcję, przedstawiam rezultaty. Piec to Ogniwo S6WC 13kw, instalacja 8 grzejników plus dwa obwody podłogowe małe na zaworach RTL. Zbiornik C. W. U. 100L, bez dodatkowej pompy ponieważ tak kombinowałem z rurami aby nie była potrzebna. Wszytko napędza jedna pompa C.O. Wyjście z pieca oryginalnie to 1,5" zredukowane do 5/4" zawór 4d to też 5/4" a dalej jeden główny pion na cały dom z miedzi 28, ze zbiornikiem wyrównawczym na samym końcu. zastosowanie takich średnic pozwala na działanie układu grawitacyjnie z mniejszą sprawnością ale działa. Brak jeszcze dodatkowej rury do zbiornika wyrównawczego i sterwonika do pompki i ewentualnie sterownika zaworu. Wstępnie po paleniu przez dwa tygodnie wszystko działa elegancko wiadomo nie było jeszcze mrozów tak że nie było jeszcze konkretnych testów. To by było na tyle zamieszczam fotki może komuś się przyda w razie pytań chętnie odpowiem. Pozdrawiam, palaczy.
  5. kochman

    Piec Do C.o.

    Witam dzięki za zainteresowanie. Niestety im dalej w las tym więcej drzew masakra z tymi piecami już sam nie wiem, teraz jestem na etapie ZĘBCA KWKD I HEFA a co będzie dalej to się okarze. Pozdrawiam.
  6. kochman

    Piec Do C.o.

    Wiatm wszystkich. Jest to mój pierwszy post tutaj tak więc proszę o wyrozumiałość. Znam zasady "szukajki", niestety za wiele się nie dowiedziałem. Do rzeczy stoję przed wyborem pieca na paliwa stałe, i teraz tak im więcej czytam tym miej wiem ilu użytkowinków tyle opini. Wykonałem kilka instalacji C.O. głownie małych i parterowych jedna więkasza 600m2 ale nigdy nie interesował mnie piec to było w gesti inwestora. Sam jedank musze coś wybrać, zawęziłem zakres do 20 producentów a z tych do kilku, czyli HEF GALMET ZĘBIEC ŻYWIEC PER EKO, juz jestem przekonany do dolno-górnego i narazie tyle. Mam nadzieję że uzyskam od Was jakieś dodatkowe informacje. Dzięki i pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.