Skocz do zawartości

jameess

Stały forumowicz
  • Postów

    743
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    9

Ostatnia wygrana jameess w dniu 30 Października 2019

Użytkownicy przyznają jameess punkty reputacji!

Informacje o ogrzewaniu

  • Kocioł
    KWKD 15kw + ECOPALNIK VIP 15kw+STEROWNIIK KEY SPGM

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    LUBUSKIE

Ostatnie wizyty

6 352 wyświetleń profilu

Osiągnięcia jameess

Zaangażowany

Zaangażowany (11/14)

  • Oddany Unikat
  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Maszyna do postowania Unikat
  • Tydzień pierwszy zaliczony

Najnowsze odznaki

28

Reputacja

  1. Wg DTR-ki kotła i palnika to chyba raczej tak bo palnik sięga mniej więcej do połowy szerokości kotła. Szer całkowita kotła 15kw to 400 mm, a długość rusztu (rury) palnika to 220mm. Ale demontaż to 3 min, bo to tylko 2 śruby fi8. Jednak w DTR pisze że kocioł powinien być montowany z buforem i nie ma tam rozgraniczenia czy na drewno czy na pellet.
  2. Panowie czy ktoś posiada taki kocioł jak Ogniwo Bio Duo: https://ogniwobiecz.com.pl/ogniwo-bio-duo/ ? Dolniak z palnikiem od Skiepko czyli w sumie podobnie jak mam obecnie ( Zębiec dolniak KWKD + Palnik Vip od Skiepko) . Ale kupując ten kociołek z palnikiem i zasobnikiem na pellet mamy klasę 5+ a przecież normalnie jak by co to można w nim palić czym się chce 😉 Fajny patent.
  3. jameess

    Kepo - ustawienia

    Po opisie , albo ja czegoś nie rozumiem albo ty coś pomyliłeś. Termostat elektroniczny kotła to rozumiem że to jest termostat pokojowy? Jeżeli tak to w tym pomieszczeniu grzejnik ma być otwarty na fula a nie być przydławiony jak piszesz. Na termostacie ustawiasz histerezę jaką chcesz i tyle , u mnie to 0,6 stopnia. Bo 3 stopnie jak u ciebie to już trzeba po kufajkę sięgać. Zapalarka to groszowe sprawy, dobrze mieć zapasową, u mnie po 6 latach nie padła jakoś.
  4. Nic nie zaoszczędzisz robiąc nocne obniżenia większe niż 1 stopień. U mnie temp dzienna to 22,5 a nocna 22,1 . Histerezę mam 0,5 st. Przetestowałem to bardzo gruntownie. Nie piszesz też jaka jest histeraza u ciebie? No i masz 2 razy za duży kociołek. Jak chcesz oszczędniej to albo ocieplić tam gdzie można, wymienić okna na 3 szybowe z argonem , albo grzać na 19 stopni i siedzieć w kufajce ;)
  5. No ja też nie wiem ; Podałeś tyle danych że szok. Jak chcesz "bezobsługowo" to jak najbardziej gaz z BUTLI a jak "obsługowo" to pellet 😉
  6. Jak jest "chyba" napisane w DTR to co nie umiesz czytać? Co tam 3/4 cala!! na twoim miejscu zmontowałbym zawór na 1/2 cala, jest bardzo ekonomiczny bo tańszy od większych zaworów no i za zaoszczędzoną kwotę możesz kupić więcej opału 😉 PS. Sugeruję poczytać forum, użyć wyszukiwarki żeby później nie zadawać durnych pytań. 😉
  7. Ja mam też w sterowniku opcje palenia drewnem, ale nic nie zmieniałem bo to opcja albo drewno albo pellet, razem niestety to nie działa. Faktycznie wyciągnąłem część zawirowywaczy, zapomniałem o tym.
  8. Dlatego drewno nie może być drobne, bo faktycznie za mało powietrza powoduje wedzarnie, w kotłowni też. Ale jak są grubsze klocki to sie żarzą na ruszcze wodnym i jest ok, a powiertrza tylko tyle co przez palnika sobie zaciągnie. No i nie ładujemy na full drewna bo to głupota. Wg. mnie oszczedność w moim kotle to tak ok 30-40 %.
  9. Bo jak masz zawór 4 drogowy to zawsze opcja ochrony powrotu ma być wyłączona! Trzeba było czytac forum 😉
  10. Rano wrzuciłem parę patyków, i do teraz spalił jakieś 7 kg pelletu, wrzuciłem znów parę patyków i rano poprawka. Oszczędność jest znaczna, nie ma co 😉 A dom mam z kamienia, nawet tonowe potwory, od środka 2 warstwy "pałacowej" cegły grubość muru ok 80-90 cm. Nie ocieplam tego bo w grę wchodzi tylko wełna na stelażu i było by to ekonomicznie nieuzasadnione.\ Okna 3 szybowe + argon, poddasze otwarte do szczytu ok 5 m wys. wełna 20 cm, same grzejniki panelowe + termostaty do tego. 14 grzejników wody w instalacji 96 l z tego w kotle 57 l.
  11. Heiztechnika omijaj szerokim łukiem, wyjdzie ci to na zdrowie. Kolega ma 3 sezon KEPO AC z Wentora + dodatkowa nadstawka i jest naprawdę super. Dotatkow Wentor współpracuje z Firma która to może zamontować. Montaż też super bez zbędnych wodotrysków dodatkowych pomp i innych gadżetów, prosto i bezobsługowo. Naprawdę montażem byłem pozytywnie zdziwiony, całkowity minimalizm i prostota, bo dotychczas kotłownie po montażu kotła które oglądałem, wyglądały jak sterownie kosmiczne 😉
  12. Minęło 5 godzin, kocioł się nie odpalił i na pewno do północy się nie odpali. Na kotle 45 stopni, pompa kręci, drewno się żarzy, kocioł lekko się smołuje bo powietrza dostaje tyle co przez dmuchawę . Temp zadana na termostacie utrzymana. Wygląda obiecująco. Wystarczy że raz dziennie po południu czy wieczorkiem dorzucę drewna ( suche jak pieprz) i to spokojnie wystarczy.
  13. A ja wczoraj pooglądałem troszkę filmików ludzi którzy w kotle pelletowym wspierają się też drewnem, tzn kocioł pali pellet jak palił a dodatkowo robią dodatkowe ruszta z kliku prętów nad palniem i na to kilka drewienek i podobno jest oszczędność. Więc dzisiaj spróbowałem i ja. Jako że mam piec dolnego spalania to palnik jest zamontowany w drzwiczkach zasypowych na "górze" czyli palnik jest nad rusztem. Na ruszt pod palnikiem dałem kilka rozrąbanych kawałków, myślałem że się to nie rozpali ale bez problemu po czasie drewienko się zapaliło, bardziej żarzyło. Temp kotła ustawiona na 67 stopni. Drewno nie spowodowało podbicia temperatury zadanej na kotle. Po wyłączeniu kotła przez termostat pokojowy po 3 godzinach na kotle jest 50 stopni, pompa gania wodę cały czas, wyłączy się gdy temp na kotle spadnie do 38 stopni. Jako że mam ruszta wodne na których leży warstwa żaru z drewna to jeszcze czasu trochę minie zanim się kocioł załączy. Potestuję i sam jestem ciekawy wyników. Na cały rok z grzniem CWU idzie mi 4 tony pelletu niezależnie jak by on nie był, a drewna też mam duży zapas który trzymam w razie W 😉 A i na koniec istotne, temp. w pomieszczeniu z termostatem pokojowym wyższa o 0,5 stopnia.
  14. Można zostawić tak jak jest, instalacja spokojnie może być otwarta. Oczywiście to już od ciebie zależy czy użyjesz zaworu 4- drogowego, 3-drogowego czy zaworu termostatycznego ATV i w jakiej konfiguracji. Trzeba pamiętać o pompie do CWU. Ważne też żeby na grzejnikach były zawory termostatyczne, oprócz grzejnika w pomieszczeniu gdzie będzie np termostat pokojowy ( nie wiem jak chcesz sterować kotłem) I NAJWAŻNIEJSZE MUSI BYĆ WKŁAD KOMINOWY Z KWASÓWKI 1.4404 BO INACZEJ ZGNOISZ CHATE
  15. Przecież to samo mówię! ale wolę jednak zawór termostatyczny + zawór trójdrogowy do peleciaka bo to LEPSZA OPCJA. Ale taki praktyczny "miszcz" jak ty to tylko zawór 4 drogowy wali wszędzie bo tak się nauczył i tak ma być bo 4 drogowy jest "najleprzejszy" . Wiele razy po takich "miszczach" poprawiałem. Wyraźnie zacytowałem twoje "praktyczne urojenia" z twoich praktycznych instalacji. Nie rozumiesz co się do ciebie pisze? Rozumiesz słowo pisane?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.