Skocz do zawartości

rafkawasaki

Forumowicz
  • Postów

    12
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia rafkawasaki

Ciekawy

Ciekawy (3/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Zamierzam doprowadzić wodę do grzejnika rurkami Pex w podłodze betonowej. Mam pytanie czy należy je ocieplić , aj eśli tak to jakimi materiałami i czy należy rurki włożyć w peszel?
  2. A czy do odpowietrzenia grzejników wystarcza zawory odpowietrzające przy rozdzielaczu jeśli będzie on zainstalowany powyżej grzejników, czy na każdym z grzejników należny instalować odpowietrznik?
  3. Chciałbym z jrdnego rozdzielacza zasilic 2 grzejniki i podłogówke. Nie bede instalował zadnych zaworów mieszajacych, czy w zwiazku z tym do ograniczenia temp. w wezownicy podłogowej nalezy zainstalować zawór? 1. I jezli tak to jaki i czy ma on być na zasilaniu czy na powrocie? 2. Czy bojler mozna zasilać z rozdzielacza czy jest to błedne rozwiazanie? 3. Czy sa jakies wytyczne co do zamontowania wysokosci rozdzielacza wzgłedem kotła?
  4. Jak wykonać instalacje c.o. w domu o 2 pomieszczeniach kuchnia i pokój. Piec będzie znajdował się w kuchni. Przewiduje grzejnik o 10 żeberkach w kuchni i 20 w pokoju. Zastanawiam się nad połączeniem pieca z grzejnikami, rozdział górny , dolny czy rurki pex zatopione w posadzce, Jakie rozwiązanie najlepiej zastosować. Posiadam zbiornik wyrównawczy, który był wykorzystany do wężownicy. Posiada tylko podłączenie do rury wznośnej i rurę odpowietrzającą, Czy będę mógł go wykorzystać. Myślałem o instalacje z rozdzielaczami i rurkami pex w podłodze, czy takie rozwiązanie będzie poprawne?
  5. Czy istnieją różnice w połączeniu naczynia wzbiorczego w układzie grawitacyjnym i pompowym. Proszę o szczegółowy opis jak się to ma w normie. Czy można zastosować układ uproszczony, rezygnując z z którykolwiek z rurek? Spotkałem się z instalacją gdzie do naczynia wzbiorczego była podłączona tylko rurka wzbiorcza od dołu, oraz odpowietrzająca , która była jednocześnie przelewowa . Piec c.o. był bardzo mały zasilał tylko 2 grzejniki. Czy takie rozwiązanie jest poprawne?
  6. A jak sytuacja wygląda z natężeniem przepływu i ciśnieniem dynamicznym jeśli do kranu 3/4 cala podłącze waż 3/4 , a jak zmieni się ciśnienie i ilość pobranej wody jeśli podłączymy waż 1/2 cala. Czy w ciągu 1 minuty pobierzemy z obydwu węży tyle samo wody czy z 3/4 więcej ale o mniejszym ciśnieniu?
  7. Mam jeszcze kilka prostych pytań: 1. Czy ciśnienie u odbiorcy znajdującego się blisko wieży ciśnień będzie większe niż u odbiorcy na końcu linii? 2. Czy jeśli odkręcimy kilka hydrantów, to u odbiorcy znajdującego się na końcu wodociągu ciśnienie spadnie czy nie? 3. Jak obliczyć ciśnienie w wodociągu jeśli znamy wysokość n.p.m. w miejscu odbioru i wysokość wieży ciśnień?
  8. Jaka jest zależność miedzy ciśnieniem wody wypływającej z hydroforu. Czy ciśnienie wody wypływające z hydroforu będzie uzależnione od średnicy pokudłaczonej rury czy cisnienie będzie niezmienne a tylko ilość wypływającej wody będzie większa?
  9. Witam. Jakie powinno być prawidłowe podłączenie rury wzbiorczej i bezpieczeństwa. U mnie w pracy rura wzbiorcza podłączona jest od wyjścia pieca z gorąco woda do dołu naczynia wzbiorczego, natomiast rura bezpieczeństwa do powrotu pieca. Nie powinno być odwrotnie? Gdy temperatura nadmiernie wzrośnie woda mimo rury przelewowej przelewa się przez naczynie. Na niektórych schematach rury te są połączone pod naczyniem bezpośrednio lub przez zawór. Czemu to ma służyć?
  10. Zgadza się , że idzie woda gorąca w górę, ale dlaczego od pionu do grzejnika jest w dół ? słyszałem opinie że takie rozwiązanie ma na celu niedopuszczenie do zapowietrzania się grzejnika. u mnie np. jest tak to rozwiązane , a grzejniki się nie zapowietrzają mimo braku odpowietrzników
  11. Mam pytanie odnośnie podłączenia grzejnika do pionu. Dlaczego rurka górna z gorącą wodą jest pochylona w dół od poziomu w kierunku grzejnika, a powrotna w górę patrząc od pionu? Pewien hydraulik gdy montował bojler pochylił rurkę , którą dopływa ciepła woda w górę w kierunku bojlera, wnioskując , że gdyby była pochylona w dół lub wypoziomowana wtedy ciepła woda mogłaby nie wywołać przepływu. U mnie w domu jest tak: rury od pieca do pionu unoszą się w górę w kierunku pionu , Natomiast końce pionów w kierunku naczynia wzbiorczego w dół, dlaczego? Więc jak to jest? Mam jeszcze jedno pytanie. Jaka powinna być odległość miedzy poziomem pieca a najniżej położonym grzejnikiem aby wywołać obieg grawitacyjny? Wyczytałem ,że tą odległość mierzy się między wyjściem ciepłej wody z pieca a rurka powrotną grzejnika. Czy mógłby ktoś dokładnie to opisać? I jaka powinna być średnica rur przy obiegu grawitacyjnym?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.