Skocz do zawartości

robalek12

Forumowicz
  • Postów

    12
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia robalek12

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Proszę o radę, gdzie najlepiej umieścić regulator pokojowy, dla pieca gazowego.
  2. Kolejne spostrzeżenie. Po próbach obniżania temperatury w nocy na 20 stopni z 21 st w dzień, nie ma sensu, ponieważ zużycie jest takie samo na 24 godziny. Więc spokojnie zagrzałem mieszkanko i mam teraz ok 22 st w całym mieszkaniu. Dla małego dziecka super. Dobowe zużycie gazu na ogrzewanie i wodę wynosi średnio od 5,5 do 6,3 m3 na dobę (24 godz)
  3. Pierwsze sprawozdanie z ogrzewania 70m2. Bez termostatu pokojowego: (na piecu 45 st, pokoje od 20-24 st. pompa bieg I) zużycie - 0,5m3 na 1 godz, przy ok 10 st na zewnątrz. Z termostatem pokojowym: (na piecu 60 st, ustawione 21 st. pompa bieg II) zużycie - 0,22 m3 na 1 godz, przy ok 10 st na zewnątrz. Natomiast Między biegiem I a II - jest różnica 0,04 m3 na 1 godz, a różnica temperatury +- 1st wychodzi ok +- 0,02-0,03 m3 na 1 godz,
  4. Może tak będzie lepiej: http://img197.imageshack.us/img197/4927/slajd1x.jpg Oto projekt który wykonałem. Proszę o komentarze. Przestawiłem pompę w piecu teraz po wykonaniu rysunku z I na II - czy dobrze.
  5. Niby masz racje, tylko że ja mam 9 miesięczne dziecko i z żoną mamy ruchome godziny pracy.
  6. Po sprawdzeniu notatek u mnie, nie ma dużej różnicy w użyciu przy temp na piecu 45 a 60. Z tym że przy 45 częściej się włącza by nagrzać pomieszczenie do żądanej temperatury. Mieszkanie 70m, parter, ocieplone zewnątrz styropianem. Moje spostrzeżenia. Piec ustawiony na 60 st, czujnik pokojowy jest w największym a zarazem najzimniejszym pokoju (wydaje mi się że troszkę za mały grzejnik) i ustawiona temp. 22.00 stopnie (tryb noc/dzień), ponieważ na 21.00 st czuło się chłodno w mieszkaniu. Grzejniki ustawione na maxa, tylko u córki zmniejszony na 4 bo temp. była 24 st. Na korytarzu uszczelniłem drzwi wyjściowe, bo troszkę szczeliną wpadało zimna. W łazience grzejnik drabinka, nie może nagrzać łazienki do 21.00 st mino zamknięcia wentylacji. Rura na wylocie spalin dość ciepła. Po obserwacjach zużycie gazu ok 1.3 m3 na 4 godziny. (Wcześniej bez termostatu pokojowego miałem 1 m3 na 2 godziny przy 21 stopniach). Wydaje mi się że to i tak spore zużycie, ale nie mam już pomysłów ! Proszę o rady i sugestie ?
  7. Aby grzejniki były ciepłe cały czas musiał bym zrezygnować z termostatu pokojowego i pozwolić aby piec grzał co 15 min, to wychodzi 1 m3 na 2 godziny i różna temperatura. Natomiast kiedy wstawiłem termostat pokojowy, to grzejniki po nagrzaniu zrobią się zimne, ale przez 2 godziny zużyje 0,35 m3 - to już duża różnica (temperatura na dworze 7 st.). Zobaczymy ile zużyje w nocy. To są dane bez używania ciepłej wody .
  8. Ja tak do końca się nie zgodzę, że sterownik to nie dobry pomysł większość fachowców jednak pier doradza zamontowanie. Jak miałem ustawiony sterownik na 21 st to zużywa gazu teraz ok 1m3 na ok 4 godz, a jak była tylko ustawiona temp na piecu to ok 1 m3 na godzinę. Prawda że termostaty można przykręcić na odp temp, ale i tak piec musi swoje nagrzać. Robię teraz test 24 godz z termostatem, a potem zrobię bez termostata.
  9. Czyli rozumiem że przestawić temperaturę na piecu z 45 st na ok 60 st, oraz przenieść sterownik na korytarz, a zwyżki temperatur w pokojach przykręcić na grzejnikach. Mieszkanie mam ocieplone i nowe okna, natomiast piec załącza się raz na 40 min i pracuje ok 20 min i zużywa ok 0,40 -0,50 m3 gazu, no jak podwyższę temp na 60 st to będzie który czas grzania - a czy nie więcej gazu. Tylko jeszcze jedno, czy to normalne że grzejniki całkowicie się wystudzają ? I powiedz jak osiągnołeś zmniejszenie zużycia aż o 3 stopnie. Czytałem ostatnio o kryzowaniu grzejników, czy może mi ktoś to wytłumaczyć.
  10. Sterownik kupiłem i wsadziłem, bo każdy kogo pytałem mówił że to pierwsze co muszę zrobić !!! Nie rozumie dlaczego sterownik to lipa, wcześniej jak go nie miałem piec załączał się co 15 minut. Dziś testuje ustawienie i przy 21 st w całym domu (70m) przez 4 godziny zużyłem 1.1 m3 przy temp na dworze 13 st.
  11. Widzisz zbyszek770, ja regulator pokojowy dopiero co zakupiłem i nie powiem żeby był tani. Natomiast przez noc ustawione miałem na 20 st i zużył 1,3 m3 przez 9 godzin. Przy obecnych ustawieniach regulator pilnuje tylko temperatury powyżej ustawionej, żeby nie było wahań temp raz 21 st a raz 24 st - niezależnie od temp na dworze. Piec ustawiony jest na 45 stopni.
  12. Dzień Dobry. Posiadam mieszkanie 70m2 i ogrzewanie gazowym kotłem firmy NECKAR NW 21-1 KE23 (dwu funkcyjny) i nowo zakupiony regulator pokojowy Auraton 2005. Ponieważ jest to moje pierwsze grzanie w okresie zimowym, dla tego zainteresowałem się tym tematem i proszę o pomoc: Jak oszczędnie grzać. Moje zapytanie kieruje do metody ustawienia pieca i zaworów na grzejniku (od 1-6) Z tego co się zorientowałem większość doradza ustawienie wysokiej temperatury na piecu, po to by piec rzadko się załączał i szybko nagrzewał. Więc ustawiłem piec 60 st a w pomieszczeniu regulator na razie na 21 st a chcę potem na 22 st ze względu na małe dziecko. Piec po zagrzaniu wyłącza się na ok godzinę po czym załącza grzanie na 20 minut i czuć ciepło. Jedyne co mnie martwi że przez tą godzinę bezczynności grzejniki zupełnie stają się zimne ! Czy ta sytuacja jest normalna ? Zużycie gazu na 2godz ok 0,5 m3. Druga metoda którą testowałem jest praca na niższej temp pieca, w którym przypadku piec załącza się częściej do momentu osiągnięcia temp 21.25 st, ale grzejniki są letnie. W tej metodzie regulator pokojowy pilnuje tylko wysokiej temperatury. Zużycia gazu - nie sprawdzone Proszę o rade która naprawdę metoda jest lepsza i skuteczniejsza. Jak również jak ustawić grzejniki w pokojach, bo rozumiem że ten gdzie jest termostat ma być całkowicie otwarty. Za wszelkie rady dziękuje...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.