Skocz do zawartości

Lexus

Forumowicz
  • Postów

    24
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia Lexus

Ciekawy

Ciekawy (3/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Starter dyskusji
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Witam. Panowie chciałbym zapytać co sądzicie o paście anaerobowej (żywica beztlenowa) zamiast konopi i pasty.Nie mogę uszczelnić zbiornika hydroforowego górny korek 2'',i pomyślałem że może taka żywica pomoże.W sklepie spotkałem,gotowy zbiornik i on był z kręcony na czymś takim jak gęsty lepki olej.Może ktoś wie jakim środkiem montują nowe zbiorniki (konopi tam nie widziałem). Druga sprawa tak na marginesie jak długo może być przygotowane złącze do lutowania(obsmarowane pastą i złożone) po jaki czasie musi być zalutowane (miękki lut) Pozdrawiam.
  2. Witam.A co sądzicie koledzy o zaworach kulowych do zgrzewania PP, czy są lepsze od zwykłych kulowych metalowych.
  3. Witam. Panowie mam do was pytanie.W jaki sposób nabić prawidłowo powietrza do hydroforu 200l ocynk.Czy moje rozumowanie jest prawidłowe.Po założeniu zbiornika (nowy) pompuję wodę do niego 2/3 patrząc na wodowskaz a 1/3 miejsce na powietrze i teraz ile mam nabić tego powietrza od góry jakie ciśnienie. Pozdrawiam.
  4. Witam. Dziękuję za poradę osobiście także skłaniam się w stronę zbiornika ocynkowanego.Chciałbym jeszcze zapytać w którym miejscu na zbiorniku macie zamontowane zawory do nabijania powietrza.
  5. Witam. Muszę wymienić hydrofor i mam dylemat jaki rodzaj zbiornika kupić nowy z membranom czy tradycyjny ocynkowany.Będąc w kilku sklepach spotkałem sprzeczne opinie.Podobno membranowe ta guma lubi szybko pęknąć.Prosiłbym doświadczonych hydraulików o poradę .W domu zamieszkuje 9 osób i jest dwie łazienki. Pozdrawiam.
  6. Witam. Te parametry które podałeś 52 st. i 75kg. miału na miesiąc do grzania wody chciałbym zapytać czy palisz cały miesiąc non stop .
  7. Witam. Tego typu pompy zgadzam się jak najbardziej dla domku na działce lub gdy w domu mieszka dwie osoby dorosłe . Jak rodzina liczna; dzieci, taka pompa może pracować w cyklach zał -wył bardzo często .A rachunek za prąd.(Energia coraz droższa.)Gdy potrzebujemy wody niewiele np. umyć ręce to przy zestawie z zbiornikiem np.150l to mamy te około 50l w zapasie w zbiorniku.
  8. Witam . Więc dla domu gdzie mieszka 7 osób dwie łazienki . Jaki układ hydroforu Pan by zaproponował.
  9. Witam.Na jakiej podstawie Pan wyliczył 60% .To bardzo korzystny uzysk wody.Pana pompa to zupełnie inna bajka.
  10. Sprzedawca w sklepie przedstawił to tak że np.zbiornik z mębraną 150l jest wypełniony 2/3 powietrzem a 1/3 wody więc przy różnicy ciśnień 1-3 at. powinno zlecieć 50 litrów wody między załączeniami się pompy.Nie wiem czy nie przesadził.
  11. Witam.Chciałbym się dowiedzieć który z zbiorników jest bardziej ekonomiczny pod względem wydatku wody.
  12. Witam. Zwracam się do forumowiczów o poradę.Czeka mnie wymiana hydroforu starego na nowy.Mój problem polega na tym że nie wiem jaki zastosować który będzie bardziej ekonomiczny ,starego typu zbiornik ocynkowany około 200 litrów+pompa,czy nowy typ pompa np; JP lub wielowirnikowa i zbiornik z mębraną w środku. Chciałbym się dowiedzieć może ktoś z forumowiczów wie w jaki sposób obliczyć wydajność (ile wody można uzyskać pomiędzy załączeniami się pompy) w jednym zestawie a drugim.przy ciśnieniu załączania 1at. a wyłączania 3at. Jakie zestawy hydroforowe funkcjonują u was. Proszę o poradę ponieważ ciężko mi się zdecydować.
  13. Witam. Z montażem tych odpowietrzników automatycznych w instalacji otwartej tak byle gdzie to nieraz mija się z celem a niektórzy instalatorzy montują je bez opamiętania i logiki np.na pionach a zaraz obok jest naczynie wzbiorcze.Nawet tutaj na forum poleca się montaż odpowietrzników jako lekarstwo na całe zło . Pozdrawiam.
  14. Panie Piotrze więc przy instal.otwartej gdy ciśnienie niskie odpowietrznik słabej jakości może sobie nie radzić,u góry na pionie ciśnienie jest prawie znikome.
  15. Witam . Panowie chciałbym zapytać czy odpowietrznik automatyczny spełnia swoje zadanie w 100% w instalacji typu otwarta ( grawitacyjna) praktycznie brak ciśnienia.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.