Skocz do zawartości

tomala993

Stały forumowicz
  • Postów

    180
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

O tomala993

  • Urodziny 29.12.1970

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Lublin

Osiągnięcia tomala993

Współtwórca

Współtwórca (7/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Starter dyskusji
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Kolego rozmawiałem z wieloma użytkownikami tłokowców i chwalą sobie kocioł f-my SAS, ja osobiście mam ślimak także sie nie wypowiem.
  2. Kolegro aby można Ci było pomóc musi podać więcej informacj o kotle instalacji czy masz jakąs automatykę jakieś sterowanie tym układem, układ otwarty czy zamknięty, średnicę rur itp. Bo tak to ciężko Ci cokolwiek podpowiedzieć. Z tego co czytam woje posty to masz kocioł w układzie otwartym który bezpośrednio steruje temperaturą na grzejnikach i zapewne nie masz głowic termostatycznych, taki układ na dzień dzisiejszy dla mnie osobiście to porażka bo ciężko go wysterować to po pierwsze a po drugie aby coś uzyskać np. odpowiednią temp. w domu robisz to kosztem temp. kotła a to już nie jest tak kolorowe, no i spalanie nie wiele oszczędzisz tym obniżeniem bo po powrocie z pracy zadajesz mu wyższą temp. na kotle spływa chłodniejsza woad z instalacji i kocioł potem ileś czasu i opału spali na wyrównanie tych skoków. Ja założyłem zawór trójdrożny z siłownikiem do niego steronik z pogodówką sterujący zaworem a do tego sterownika dwa regulatory pokojowe, kocioł ma temp. 70 stopni powrót 60 stopni w domu jak grzeje temp. na grzejnikach 45 stopni jak regulator rozłączy grzanie 30 stopni woda odbywa sie to wszystko za pośrednictwem wymiennika ciepła spalanie już pisałem dla mnie taki układ rewelacja , sam sobie zaprojektowałem ten układ i naprawdę śmiga. Jak coś to pytaj śmiało. Pozdrawiam Tomasz.
  3. A i jeszcze jedno ja mam kocioł 15 metrów od domu umieszczony w drugim budynku i spadek między budynkami jest 1 stopień także nie wiele oby rury były dobrze izolowane, a spalanie podyktowane jest tym co napisałem. Jak sie domyślam głowic na grzejnikach też nie masz?
  4. Witaj kolego otóż co do spalania zawsze jest to zależne od stanu izolacji domu jak też od temperatur jakie sie osiąga w pomieszczeniach co do kotła pojemność kosza może być różna w zależności od producenta mi latem kosz wystarcza na miesiąc pali mi kocioł non stop a zbiornik cwu mam 300 l na 55 stopni. Jednak temaperaturę masz znacznie za niską na kotle zniszczysz kocioł bardzo szybko dokonaj drbnych zmian w instalacji a kocioł będzie śmigał na 65 stopn powrót 50 spalanie w granicach 45 kg a w domu 21-22 stopnie tak jest u mnie 220 metrów do ogrzania dom ocieplony. Pozdrawiam Tomasz.
  5. Witajcie użytkuję ten kocioł drugi rok i po koleji: Zawieszanie w koszu najprawdopodobniej spowodowane jest wilgotnością opału i kiepską granulacją, ja takie sytuacje miałem paląc miałem wilgotnym, po zamianie na eko kupionym w lipcu i suchym nie miałem takiej sytuacji ani razu. Co do regulatora i powrotu kotła regulator pokojowy podpięty bexpośrednio do kotła po rozwarciu styków spowoduje wyłączenie pompy co powoduje wychłodzenie czynnika grzewczego jest parametr do załączania pompy PC i ja miałem ustawiony na 2 jedank spalanie mimo wszystko miałem w granicach 60-70 kg -5,-8 na dworze. Miałem również zawór 4D i nie mogłem dojść ładu, po drobnej modyfikacji założyłem zawór 3D z siłownikiem wymiennik ciepła regulator ESTYMA UNI CONTROL MIX z pogodówką(steruje zaworem 3D), do niego podłączyłem dwa regulatory pokojowe i spalanie mam obecnie 40 Kg a jak jest 0-5 w granicach 25 kg, dom 220 metrów nowy ocieplnoy. Pozdrawiam Tomasz.
  6. witam możesz puścić rurę z trójnika od razu w dół tak jak chcesz tylko nie może zostać tak jak masz na schemacie zrób tak jak Ci wcześniej wpisałem i będzie dobrze
  7. dziękuje Marcinie za szybką odpowiedź i pomoc. Pozdrawiam. :) :) :)
  8. witaj kolego otóż poniekąd sam sobie odpowiedziałeś na pytanie otóż zawory RTL pozwolą Ci na regulację temperaturową bez względu na pozostałe obiegi, jednak mieszacz obniża Ci temperaturę czynnika grzewczego a nie odcina całkowicie więc wybór należy do Ciebie,któryś z forumowiczów pisał już na ten temat musisz poszukać.
  9. Z tego co ja widzę to twoje naczynie działa teraz jako pion zasilający grzejniki pomyśl o zmianie podłączenia tych grzejników bo w takiej odległości od naczynia zawsze tak się będzie działo z tym naczyniem. Co do wody to nie ma tu większego problemu. Z wyjścia z kotła wstaw trójnik jedno wyjście do naczynia a drugie na grzejniki a tamte wyjścia zlikwiduj a potem na rurce zasilającej dajesz kolejy trójnik i robisz wyjście na cwu.
  10. a czemu to zasilenie tych grzejników jest tak wysoko przy samym naczyniu JAKA jest średnica rury do naczynia a jaka do grzejników-zasilenie
  11. witajCIE po tak długim czasie przerwy mam wielką prośbę. Jak mógłby mi ktoś pomóc połączyć ze sobą siłownik zaworu 3D o symbolu Afriso 661 z regulatorem pokojowy auraton 2005RX/TX. Otóż problem tkwi w tym iż siłownik sterownay jest prądowo 3 przewodami a regulator auraton 2005 działa na bazie przekaźnika jednobiegunowego, i nie wiem jak to teraz połączyć co ewentualnie trzeba dokupić do tych elementów aby to działało. Dzięki i pozdrawiam. TOMASZ.
  12. wrzuć schemat i fotki wtedy ktoś coś na pewno podpowie
  13. Kolego wybór kotła jest trafny sam miałem ten kocioł przez 2 lata i wymieniłem na taki z zasobnikiem. Super pali się miał od góry, tylko ja przy taki samym metrażu i zbiorniku 100 litrów miałem kocioł o mocy 25 KW, zasyp na dobę 60 kg miału i naprawdę masz spokój. Także co do kotła to naprawdę dobrze się ws nim spala jednak pomyśl na mocą. Bo ja nowy kocioł mimo że pali si non stop mam również 25 KW. A ten defro to kocioł tzw. mówiąc potocznie dobowy. Ale ogólnie będziesz zadowolony. Pozdrawiam Tomasz.
  14. ja w takim wypadku zawsze kupuję worek na próbę z danej partii węgle i patrzę czy mi odpowiada czy też nie.
  15. to najpierw porób fotki i wrzuć to popatrzymy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.