Skocz do zawartości

redneck

Nowy Forumowicz
  • Postów

    4
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia redneck

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Ja też mam sterownik ST-32. Jak myślisz od jakich ja parametrów mógłbym zacząć?
  2. dzięki za odpowiedź: - powierzchnia domu ok 220m2 + 150l bojler z wężownicą - dom ocieplony, gruba ściana (pustak MAX + 5cm styropian + pół szarego pustaka) - okna drewniane dwuszybowe - komin wysokość około 11m, przekrój 14x28cm (chyba) - ciąg bardzo dobry - węgiel orzech z kopalni PIAST, nie znam kaloryczności - kaloryfery aluminiowe W tej chwili mam ustawione Nadmuch 1 stopień temp na piecu 47 stopni temp włączania pompy 45 stopni pozostałych ustawień nie ruszałem, bo się na tym nie znam - przerwa, - praca - histereza , są ustawione fabrycznie - nie pamiętam jakie wartości są ustawione. Macie jakieś pomysły co mogę zmienić?? Proszę mi jeszcze powiedzieć jakie mogą być skutki zbyt niskiej temperatury dla instalacji??
  3. Witam, całe życie mieszkałem w bloku, teraz przeprowadziłem się do domu i próbuje znaleźć najbardziej efektywny sposób palenia, ponieważ zimna na dobre się nie zaczęła a ja już połowy węgla nie mam :(. Dlatego oroszę Was bardzo o pomoc w znalezieniu najlepszego sposobu palenia. W tej chwili temperaturę w piecu na sterowniku mam ustawioną w granicach 47-50 stopni, pompką załącza się w temperaturze 46 stopni. Piec zasypuje rano, około 2 wiaderka budowlane i tyle samo na noc i to w większości wystarcza, chociaż czasami już tylko tli się żar przed kolejnym zasypaniem. Nadmuch ustawiony mam na 1 bieg i czopuch do komina jest w połowie zamknięty. Z tego co się orientowałem to temperatury zadane nie są dobre dla samego kotła i komina ponieważ się oklejają. Dla instalacji też ponoć nie jest to najlepsze. Próbuje jednak wszystkich sposobów, aby węgiel który kupiłem wystarczył mi do końca zimy. Staram się raz w tygodniu wyczyścić gruntowanie piec i przepalić go na 60-70 stopni. Co według Was mógłbym zmienić, aby efektywniej palić? Co robię źle? Proszę o wskazówki.
  4. Jestem właśnie na etapie wybierania instalacji CO. Niestety nie mam zbyt dużego pojęcia na ten temat, nie wiem jakich rozwiązać użyć żeby cała instalacja była ekonomiczna, efektywna i wygodna w użytkowaniu. Mam do ogrzania około 230m2. Ściany składają się z pustaka MAX + 7mm steropian + połowa szarego pustaka. Chciałbym aby w domu było w miarę ciepło min 20-21 st. Co do pieca to planowałęm kupić tzw. śmieciucha ale kilka osób podsunęło mi pomysł pieca na ekogroszek, bo jest dużo wygodniejszy i tak samo efektywny jak na wegiel czy drewno. Waszym zdaniem który piec będzie lepszy i tańszy w użytkowaniu. Czy są piece jednoczenie na wegiel, drewno + podajnik z boku na ekogroszek? Jeżeli tak to z jakiej firmy i jakie modele polecacie? Jakie wybrać rozwiązanie do ogrzewania wody? Planuje założyć boiler, tak aby woda ogrzewała się podczas palenia w piecu. Natomiast w okresie cieplejszym znajomi zasugerowali abym kupił podgrzewaczy wody i podłączył do niego butlę z gazem, inne rozwiazanie to podkowa w piecu. A z jakich rozwiazań Wy korzystacie w swoich domach? Jakie zainstalować czujniki temperatury? Najlepiej w domu czy na zewnątrz?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.