Skocz do zawartości

Zebiec22kW

Forumowicz
  • Postów

    7
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia Zebiec22kW

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Wygląd komina po 6 miesiącach od zbicia tynku i nałożenia nowej gładźi. Robota poszła na marne... Na zdjęciu widać jeszcze poniemiecką wędzarnię.
  2. Sadzę, że piec nie miał za dużego wpływu na powstanie wykwitów, ale węgiel brunatny i miarkownik na pewno. Węgiel kupowałem średnio raz na 2 miesiące po 4 tony. Faktycznie zdarzało się że był mokry. No cóż, :lol: stało się. Teraz muszę wyciągnąć odpowiednie wnioski. Dlatego postanowiłem: 1. Wstawić nowy komin ceramiczny (oczywiście kompletny z ociepleniem), Oczywiście mógłbym próbować go remontować, wysuszać itp Ale nie chcę z czasem do tego tematu wracać. 2. Miarkownik ciągu ustawiłem tak, że nawet w momencie zamknięcia zostaje mała szczelina doprowadzająca powietrze pod ruszta. 3. Sezonować węgiel brunatny ale także będę od czasu do czasu przepalał drzewem i węglem kamiennym, żeby przesuszać nowy komin.
  3. Nie zamieściłem najważniejszej informacji od której zaczęły się moje kłopoty z układem kominowym. A zaczęły się one od wymiany pieca na nowy. Po 6 miesiącach używania pojawiły się wykwity. Dlatego sadzę, że technika palenia (być może nie dobra) ale pale tak od prawie 20lat ma drugorzędny wpływ. Jak również razem z wymianą pieca zmieniłem rodzaj opału z węgla kamiennego na brunatny. Chciałbym nadal ze względów ekonomicznych opalać brunatnym oczywiście pod warunkiem powstrzymania powstawania wykwitów. A może w moim przypadku lepsza była by wpuszczana od góry komina rura żaroodporna. tylko powstał by wtedy kłopot z jej ociepleniem.
  4. Próbowałem już różnych technik palenia. Gdy zdemontowałem miarkownik i podałem tylko minimalną ilość powietrza, węgiel wypalał się bardzo szybko. Dlatego stosuje miarkownik ciągu i ustawiam go na około 58 stopni. Jeżeli nie przysłonie czopucha to cały kocioł wypali się w przeciągu 1godz. Producent i sprzedawca kotła Zebiec twierdzi że jak najbardziej można palić węglem brunatnym. Sadzę, że jedną z przyczyn moich kłopotów jest zbyt duża moc kotła w stosunku do ogrzewanej powierzchni i zbyt duże wymiary komina. Przewymiarowałem kocioł, gdyż zamierzam w przyszłości zagospodarować 1 piętro. niestety ze względów finansowych termin zagospodarowania poddasza oddala się. W związku z powyższym zastanawiam się także nad kupnem nowego mniejszego kotła na węgiel brunatny - co o tym sądzicie. Jestem bardzo zadowolony z Waszej pomocy i wszelkich sugestii. Mam nadzieję, że w końcu z Waszą pomocną wiedzą, uda mi się rozwiązać problemy z którymi borykam się od dłuższego czasu. Jeszcze raz dziękuję.
  5. Witam! Bardzo Proszę o Pomoc. Zamierzam zrobić remont komina i chciałbym się ustrzec błędów, bardzo dziękuje wszystkim za ewentualne wskazówki i porady. Dom poniemiecki ogrzewany parter 140m2, strych nieogrzewany, (nieocieplony), Kocioł Zebiec 22 KWKD miarkownik ciągu, ogrzewanie grawitacyjne z rozdziałem górnym. Komin 45cm x 40cm (wymiary wew.) wysokość 11,5m wykonany z cegły około 100 lat Głównie opalam węglem brunatnym. POWÓD REMONTU: - Wykwity i czarne łzy na kominie w części nieogrzewanej strychu. (SMRÓD spalin i dymu) - Duże spalanie w sezonie ponad 12 ton węgla brunatnego. - Za duży ciąg muszę go regulować zasuwa na czopuchu. ZAKRES ROBÓT: Zamierzam wyburzyć komin od góry do stropu pomiędzy zamieszkałym parterem a strychem. Następnie na parterze w jednym pokoju rozburzyć jedną ściankę i dojść do piwnicy. Ponieważ w środku komin jest bardzo szeroki, zamierzam w niego włożyć wkład ceramiczny rura średnia 200mm pustak na zewnątrz o o wym. 38cmx38cm PYTANIA: 1. Czy średnica rury wkłady ceramicznego 200mm nie będzie za mała do mojego kotła? 2. Zamierzam kupić wkład pewnej firmy na allegro, komplet za około za 2500zł, Nie jestem przekonany co do jakości tych wkładów? 3. Chętnie poznam inne sposoby zaradzenia problemów bez burzenia komina. 4. Zamierzam zlecić wykonanie komina miejscowym fachowcą (którzy raczej nie stawiają kominów zbyt często) , na co zwrócić uwagę w stawianiu nowego komina? 5. W przyszłości na pietrze (teraz strychu) chciałbym mieć kominek, czy można wstawić trójnik i w przyszłości podłączyć do niego wspomniany kominek? DODATKOWE INFORMACJE: Postawienie komina w nowym miejscu w sumie jest realne ale będzie to wymagało przerabianie ogrzewania czego chciałbym uniknąć.
  6. Witam Szanownych Forumowiczów! Chciałbym zaproponować temat o piecach przystosowanych tylko na węgiel brunatny. Obecnie mamy na rynku bardzo wiele propozycji firm, które sprzedają kotły uniwersalne w których można palić węglem brunatnym. Natomiast mi zależy na opiniach o piecach w których producent zaleca zasilanie pieca węglem brunatnym. Również proszę Drogich forumowiczów, którzy wykorzystują to paliwo o opisanie i ocenienie swoich kotłów z krótkim opisem własnej instalacji i rodzaju komina. Mam nadzieje, że nie powieliłem już istniejącego tematu. Wszystkim osobą pragnącym podzielić się swoimi opiniami z góry dziękuje.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.