Skocz do zawartości

papdzan

Forumowicz
  • Postów

    14
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia papdzan

Ciekawy

Ciekawy (3/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Rocznie to wychodziło lekko ponad 5,5 tony węgla. Z tych co mi poleciliście to zastanawiam sie nad dwoma...czyli nad defro ds i tym hefa (http://www.hef.com.p..._mini,2,10.html). Tylko jaka wielkość bo defro najmniejszy to 20kW a hef zaczyna się od 12kW. Powidzcie mi czy montowac zawór 3/4d i pompę do C.W.U .
  2. Oczywiscie instalacja bedzie musiała mieć glebszy przeglad ale kociol tez juz jest wysluzony i musi zostac wymieniony. Jutro wkleję zdjecia jak to u mnie wyglada przy kotle.
  3. Jeśli możesz to poleć mi jakiś kocioł może być lekko droższy.
  4. Była potrzeba wymiany bo stara instalacja w niektórych pomieszczeniach była puszczona po całej dlugosci pomieszczeń więć zostało wszystko wyciete i wymienione na miedz a potem zabudowane regipsami. Jaki kocioł byś mi polecił do 3tys z miarownikiem i ponawiam pytanie jak powinna taka istalacja z nowym bojlerem wygladać?
  5. A powiedz mi dlaczego mam wylaczyc pompe bo kiedys ktos mi polecil zalozenie aby mi sie rownomierniej i szybciej grzejniki nagrzewaly (pompa ustawiona na 65 st). A powiedz mi jak powinien byc kociol podlaczony do bojlera w zgodzie z prawidlowa technika podlaczenia CO. Nadmienię ze część instalacji widocznej na parterze jest wymieniona na miedzianą o mniejszych przekrojach niż to było wczesniej?
  6. Przepraszam że odkopuje własny temat ale z powodów osobistych na ten sezon nie udało się wymienić kotła. :( Z dokładnych wyliczeń wychodzi mi nie 180 a ok 210m2 do ogrzania. Jestem zdecydowany na dolniaka z miarownikiem ciągu bez zbednej elektroniki i z tego co wyczytałem na forum to potrzebuje kocioł o wielkości 1.7-1.8 bo obecny to jednak 1.5 nie jak pisałem 1.7. Moglibyscie mi doradzic jak powinna wygladać poprawna instalacja CO przy piecu bo teraz jest typowa grawitacyjna z lat 80 ze zbiornikem przelewowym na strychu + dodana pompa oraz co powinienem założyć ( jakie zawory, pompy itp). Razem z wymianą kotła będzie wymieniany bojler. Dodam też że w łazience i sypilni mam głowice termostatyczne przy grzejnikach.
  7. ...instalacja jest chyba standardowa(nic nie było zmieniane od jej założenia...tylko kocioł jakieś 14 lat temu) kocioł plus pompa grundfos + wymiennik 100l....Brak zaworów 3d/4d itp , sa tylko jakies zwory przy wymienniku i tyle. Te stare grzejniki to typowe stalowo-płytowe 25latki ale w dobrym stanie. ...a jaka grubość ocieplenia na strychu byś polecił bo teraz mam jak mówiłem tą wełne 10cm na podłodze?
  8. ..skłaniam sie raczej przy jakimś dolniaku, znalazłem kilka propozycji a opinie o nich są raczej dobre i przeważnie są chwalone ale nie wiem który byłby dla mnie najlepszy bo kompletnie sie na tym nie znam :blink: -CICHEWICZ ULTIMA II -SAS UWG -Zębiec Kwkd -KLIMOSZ KING -DAKON DOR24 ... a co do mocy to mysle coś pomiedzy 20-25kw?
  9. Witam Właśnie stoję przed wyborem nowego kotła do mojego domu bo mój stary już niedaje rady (jakiś stary górniak zębiec 16 lub 18) Dom ok 180m2 -rok 1988 , dwie kondygnacje plus piwnica na kocioł, biała cegła plus środek z pustaków -komin wysokość 11m -częściowo ocieplony z zewnątrz (5cm styropian), strona południowa nie ocieplona -wszystkie okna nowe plastikowe -strop na strychu docieplony 10cm wełną -8 starych płaskich grzejników plus 6 nowych kermi -będzie boiler ok 120l , dwupłaszczowy -w domu mieszkają 3 osoby plus małe dziecko Szukam jakiegoś dobrego kotła aby ograniczyć spalanie opału bo ten co mam to jest chyba za mały i ciągle trzeba do niego zaglądać i spala ogromne ilości węgla (trzeba utrzymywać temp na piecu min 65-75stopni). Przeczytałem już sporo tematów z tego forum ale mam więcej niewiadomych niż przed lektóra. dolniaki , górniaki , przekrój komina , ciąg , strata cieplna i jeszcze by się coś znalazło. Szukałbym kotła raczej mniejszego zasypowego bez podajnika bo trudny dostęp do kotłowni. Wyczytalem tez ba forum muratora w temacie ekonomiczne spalanie wegla że lepiej miec tylko miarkownik ciągu bez dmuchawy ale nie wiem czy to się też tyczy dolniaków jesli mówimy o ekonomicznym paleniu. Nie chciałbym popełnic jakiegos błedu w zakupie i późniejszej instalacji kotła więc wszelkie uwagi na co warto zwrócic uwage podczas kupna i montarzu kotła (co zamontowac a czego nie warto) byłyby mile widziane. Możliwe że wiele odpowiedzi już było na forum ale dla laika w tym temacie jak ja to czasami trudno mi to wszystko ogarnąć i poskładać w całość.
  10. Witam wszystkich Stoję przed wyborem kotła i po przestudiowaniu forum mam jeszcze większy problem niż przed. Nie chciałem zakładać nowego tematu ale jestem zmuszony bo chciałbym dokonać odpowiedniego wyboru. Mój dom to budynek z roku 1987, parter i piętro ok 200m2. Okna wymienione na 5-komorowe z zewnątrz ocieplony styropianem 10cm i na to blacha trapezowa. W planach docieplenie dachu wełną i docieplenie stropu styropianem. Zastanawiałem się nad kotłem na eko-groszek ale w związku z rosnącymi cenami tego typu opału i wieloma problemami w użytkowaniu tego typu kotłów myślałem nad jakimś piecem na zwykły węgiel , miał i drewno. I tu mam kilka pytań. 1. Jak moc kotła do mojego budynku( bojler 150l) 2. Czy są kotły na zwykły węgiel z zasobnikiem i jaka jest kwestia awaryjności w tego typu kotłach? 3. Jeśli piec bez zasobnika to na ile wystarcza jednorazowy zasyp pieca i czy jak raz go rozpalę i codziennie będę go zasypywał rano to nie wygaśnie przez noc? I jeśli możecie podajcie jakieś konkretne modele. Pozdrawiam Łukasz
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.