Skocz do zawartości

jarzabek

Forumowicz
  • Postów

    11
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia jarzabek

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Tak podnosi sobie do zdaje sie 63st max dla CWU dogrzewa i sie wlacza znowu na CO
  2. Kocioł ma priorytet CWU. Zrobiłem na szybko tak : bypass zakręcony na max bez przepływu Na efekty muszę poczekać chwile.... może dłuższa chwile. Pompa z pieca nie dala rady przepchać wody - to pierwszy wniosek
  3. Mozesz coś wiecej na ten temat ?? Dlaczego nic nie daje ?? Pcha wodę w podłogę, sama pompa z pieca nie da rady
  4. Na sterowniku moge ustawic max temp. wody w zasilaniu Myślę ze to sensowniejsze rozwiązanie i chyba tak zrobię mniejsza ingerencja w rozdzielacz - póki co bez powrotu zimnej wody w układ.
  5. Dzięki wielkie za wyjaśnienia. Wnioski jakie wyciągnąłem - demontaż układu mieszająco -pompowego (na zdjęciu od belek wszystko na prawo), włączenie pompy bezpośrednio w zasilanie (tak jak to ktoś w cytowanym wątku tez ma zamiar zrobić, zamiana zasilania z powrotem - przy pompie chyba bez znaczenia a łatwiejszy montaż) i praca całego układu bez zespołu mieszającego który w moim przypadku nie ma wogole zastosowania ani uzasadnienia jego obecności. Z wyniku działań się pochwale na dniach a do pracy biorę się od razu.
  6. Bardzo proszę o rzeczowa odpowiedz instalatorów i fachowców o odpowiedz na pytanie - do czego służy A i B z rysunku powyżej, oraz info o sposobie działania po wkręceniu na max (zgodnie ze wskazówkami zegara) i wykręceniu w odwrotnym kierunku.
  7. na dolnej belce wszystko odkręcone na max - krótsze pętle są w łazience tam jest cieplej (tam właściwie jest taka temperatura jaka mi odpowiada) a reszta podłogi ma powiedzmy stalą temp - wynika to chyba z równych długości obwodów Zakręcenie na max A na pierwszy rzut oka spowodowało obniżenie temperatury na niebieskim termometrze o powiedzmy 10 stopni względem czerwonego. Wcześniejszy rozkład temperatur dotyczył otwarcia na maxa A. Efekty opisze rano.
  8. wybacz mi ale czytałem ten temat i nie ma tam napisane gdzie reguluje się to zmieszanie. Napisałeś tylko, że jest możliwość regulacji głowica. Ale działa to na zasadzie dopuść mniej cieplej wody. A u mnie głowicy brak wiec ciepła woda wchodzi z max przepustowością na rozdzielacz. Mi chodzi o to jak teraz ograniczyć zmieszanie z powrotem ?? Jeśli te odpowiedzi są zawarte w tym temacie - proszę napisz lub zacytuj być może mi to gdzieś ucieka. (potrzebuje odpowiedzi np. przykręć śrubę A na max odkręć max i będzie działać jak powinno)
  9. .... poszukałem poczytałem. Wnioski: Po co wogole w moim przypadku (w chwili obecnej wykorzystywanie podłogówki 100%, grzejników 0%) układ mieszający rozdzielacza który tylko obniża temp wody wchodzącej na rozdzielacz i wymusza wyzsza temp na piecu - co jest poprostu nieekonomiczne. Jak wiec przykręcić ten rozdzielacz by zmieszanie wyeliminować lub ograniczyć do minimum - pytanie które mnie głownie nurtuje. Jak się ma później zimniejszy powrót na kondensacje kotła - mam na myśli jego ekonomikę i ew zużycie - kondensaty nie lubią ponoć zbyt zimnych powrotów.
  10. domek 220 metrów po podłogach / 2 = 110 minus jakieś 30 metrów powierzchni delikatnie dogrzewanych (klatka schodowa itd) = 70-80 metrów
  11. Witam serdecznie wszystkich po raz kolejny... Mam problem z rozdzielaczem 73a i wysterowaniem - regulacja - tegoż obwodu. Mam nadzieje ze nie dostanie mi się jak na innym forum na M... za zadawanie pytań oczywistych (dla instalatorów) i ktoś "łopatologicznie" wytłumaczy mi zasadę i regulacje tegoż ustrojstwa. Instrukcje obsługi mam, czytałem ze zrozumieniem - bez rezultatów. Konkretnie chodzi o to by podwyższyć temperaturę wody wpływającej na podłogę i skrócić czas ogrzewania domu. Do napisania tego postu zmusiła mnie następująca sytuacja. Ok 10 energetyka wyłącza prąd (na dworze -12, dom roczny ocieplony) i włącza go ok 17. Zadana temperatura w domu to 21 z komfortem -0,5st. Po 17 w domu jest ok 19,5 st piec startuje.... no własnie i grzeje przez 17 godzin aż uzyska ponownie te 21 st. W instalacji mam: - piec gazowy DeDietrich MCR 24kW + zasobnik 300l. Max temp na piecu to 50 st. - 2 x rozdzielacz widoczny na foto + 2 x rozdzielacz grzejnikowy (po jednym na piętro) - do rozdzielacza na dole zastosowałem jeszcze termostat który załącza pompę w momencie podania cieplej wody z pieca - u góry takowej brak (konkretnie na zdjęciu) - na dole rozdzielacz powiedzmy działa poprawnie tzn szybciej rozgrzewa podłogę - takie mam wrażenie. Uprzedzając pytania na dole jest 100% płytek, u góry 50/50 z panelami. - instalacje grzejnikowa pomijam ze względu na fakt ze póki co są zakręcone (pomieszczenia rezerwowe, nieużywane) Zdjecie rozdzielacza z naniesionymi symbolami: Opis do zdjęcia: - strzałki - czerwona to zasilanie - niebieska powrót - 1 2 3 4 - rozkład temperatur wody - 1 to najcieplejsza - 4 najzimniejsza - A i B śrubki do umiejętnego grzebania i regulacji - zegarki - rozkład temperatur na rozdzielaczu - sterownik w lewym górnym rogu - temp zadana 50, osiągnięta 50, moc pieca 31%, tryb pracy 4 - sterownik Open Therm PT55 - strzałka biała na pompie - hmm no strzałka na pompie - kierunek przepływu - bieg 1 Pytania: 1. Czy rozkład temperatur jest dobry (1234) tzn czy powrót do pieca ma być wyraźnie cieplejszy niż powrót z podłogi ?? Domyślam się że tak ale wola zapytać. 2. Czy 17 godzin to aby nie za dużo na rozgrzanie podłogi ?? 3. Jak pokręcić A i B (lub jeszcze czymś innym) by uzyskać wyższa temp. w pkt. 2 na zdjęciu (maksymalnie zbliżyć ja do temp.1) 4. Czy w widocznym na zdjęciu brakuje jakiegoś istotnego elementu sterowania ?? Proszę głównie o odpowiedź na pytanie nr 3. wydaje mi się że to klucz do sukcesu. (
  12. Witam serdecznie wszystkich na forum i pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.