Skocz do zawartości

Langi

Forumowicz
  • Postów

    34
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna

Osiągnięcia Langi

Odkrywca

Odkrywca (4/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Jak już pisałem ja jestem zadowlony ze swojego kotła. Gdybym miał kupować ponownie wybrałbym taki sam. Co do tej smoły w piecu to wg. mnie zawsze coś się zbierze, ale dużo zależy od tego czym i jak się pali. Wg Defro 30kW kocioł przeznaczony jest na powierzchnię 260-300m2. Też miałem taka myśl przez chwilę, ale w nim nie można palić miałem i innymi wynalazkami. Ekogorszek, węgiel, lub drewno.
  2. Langi

    Rozpalanie Od Góry

    Owies mieszam z trocinami oraz miałem. 2 worki (ok. 40kg) owsa starczają na 3-4dni. Mieszam tak: 3/5 owsa, 1/5 trociny, 1/5 miału. Ładuję do pełna;-) Ile to kg? Nie wiem, nie ważyłem i raczej nie będę. Ładuję do pieca tyle ile miałbym zasypać samego miału.
  3. Witam Pytanie dość prymitywne: jakie mogą być objawy za słabej pompy obiegowej do CO? Instalacja otwarta, 3 kondygnacje, ok. 300m2, kocioł 30kW z rusztami wodnymi, zawór 4D. Chciałbym usłyszeć jakie mogą być objawy, następnie odpowiem co się u mnie dzieje. Powiem później aby nic nie sugerować i naprowadzać. Okażcie wyrozumiałość dla mojego dziwnego zapytania;-)
  4. No tu kolega poleciał. Smoła chyba, że ktoś w piecu spala pape albo pali z temperaturą na piecu ok 50 stopni. Od niedawna mam taki kociołek 30kW. Na piecu nigdy (pomijając rozpalanie i wygaszanie) poniżej 65 stopni. Nie paliłem w nim jeszcze samym miałem, pale mieszanką owsa, trocin i troche miału. Na takim podłożeniu wytrzymuje ok 5-6 godzin. Rozważałem zakup Kostrzewy Ceramika lub CHT Logica II, wybór padł na Defro. Dobre wykonanie, świetny sterownik z PID (spaliny wylotowe na poziomie ok. 200stopni) przy starym kotle komin był cały gorący, na tym jest tylko lekko letni i to w okolicach czopucha. Gruba blacha 6mm oraz ruszta wodne z 8mm blachy. Mało spawów, więcej gięć blachy. Jedyna wada jaka mi doskwiera to fakt, że nie można piecem sterować z innego miejsca w domu. Nie łapie. Nie widziałem jeszcze palenie bez dymu;-)
  5. Tak właśnie ma podłączone. Zastanawia mnie tylko jeden fakt. Gdy zawór mam zamknięty, tak nazywam jeśli jest zamknięty obieg z pieca, zasilanie zaraz powraca. Gdy ustawię lekko na otwarty na powrót zaraz wali zimna woda, jakby nie zmieszana, a na zasilanie instalacji jakby nie za ciepła, Więc co się dzieje z gorącą wodą? Stąd moja wątpliwość w prawidłowe podłączenie. Czy położenie "mieszcza" w zaworze pokrywa się z oznaczenie na bolcu na którym jest zamontowane pokrętło? Jeden z nich jest jakby przycięty i ma coś na kształt strzałki
  6. Jeszcze takie pytanie: Czy wszystkie zawory maja taki sam sposób podłączenia do instalacji opierając się na oznaczeniach/symbolach na zaworze? Jak jest prawidłowo? Na instrukcji dołączonej był inny schemat niż np. na stronie producenta. Ja mam zasilanie z pieca na kółko, zasilanie na istalacje na trójką, powrót z instalacji na półksiężyc, powrót do pieca na kwadrat. Obawiam się, że może być coś pomieszane. Nie krzyczcie za takie pytania;-)
  7. Langi

    Rozpalanie Od Góry

    Witam Od niedawana mam piec z górnym spalaniem, jak również dolnym. Mam pytanie od użytkowników górniaków. Czy po rozpaleniu w takim stylu można dokładać opału? Czy po wypaleniu nałożyć i rozpalić od nowa? Zacząłem palić w nim owsem rozpalając góry, pali się zajebiście, aż sam jestem zakoczony. Jeden zasyp starcza na ok. 5-6 godzin. Trochę mało, ale o dokładaniu raczej nie ma mowy. Jakie Wy macie metody?
  8. Czujnik umieściłem pod otuliną bojlera, teraz wodą mogę herbatę zalewać;-) Znasz może jakiś konkretny model?
  9. A co jeśli piec ma swój sterownik, ale nie steruje zaworem. Czyli kupić drugi, który będzie sterował samym zaworem? Może są sterowniki przeznaczone tylko do zaworów 4D? Pytanie z innej mańki, gdzie przymocować czujnik CWU? Na rurze zasilającej bojler? Czy na samym bojlerze? Na rurze, nie działa wiarygodnie, ponieważ pokazuje temperaturę wody przepływającą przez bojler, a nie temp. wody w bojlerze. Bojler jest z wężownicą i ocieplony. Wepchnąć czujnik pod otulinę?
  10. Sporo jest tematów jak go podłączyć, jaki wybrać, kiedy stosować, jakie wady i zalety. Ja mam pytanie następujące: Jak z niego korzystać? Czy raz ustawiony nie wymaga regulacji? Czy przy rozpalaniu lekko go zamknąć tak aby woda krążyła blisko pieca? Tylko, że wtedy nie ma wysokiej temperatury na grzejniki. Czy w trakcie palenia powoli stopniowo otwierać? Czy zastosować siłownik, który będzie nim sterował? Jeśli tak to jaki?
  11. Pierwszy. OK. Ale drugi też by był dobry? Tylko pytam, raczej nie będę przerabiał, do 4 nad ranem w niedziele od soboty od 7 walczyłem. Mam dość hydrauliki. Wolę elektryczność;-) Druga sprawa, przy okazji. Zawór 4d, który mam to esbe vr141 czy jakoś tak. Jak powinien być ustawiony, tak żeby na piecu np. 65 stopni, a na powrocie do pieca ok. 60, wczoraj miałem 65 na piecu (dobra kotle), na powrocie trochę ponad 40. Jak bym go lekko zamknął. Tzn. tak aby woda krążyła blisko kotla, to czy na grzejniki nie pójdzie mi za niska temperatura? Czy po jakimś czasie woda w całym obiegu wrówna temperaturę. Pierwszy raz bawię się zaworem 4d.
  12. Układ zmontowanyu, piec podłączony. Narazie wydaje się, że jest ok. Zobaczmy jak dalej. Trapi mnie jeszcze jedna kwestia: Otóż zmontowałem układ jak ten po lewej. Czy lepiej będzie jak zastosuje ten po prawej. Różnią się jak widać, podłączeniem powrotu z bojlera. Ma to różnicę czy powrót z bojlera jest za gałęzią od powrotu z zaworu 4d, czy przed? Czy oba schematy są prawidłowe?
  13. Dzięki kolego przyjacielu. Jutro podłączam piec, jak będzie dobrze to się pochwalę;-) Jeśli nie to się zapytam;-)
  14. W bypasie, czy przed. Wiem, może głupie i proste pytania, ale chcę mięc 100% pewności;-)
  15. Sorki kolego, ale nie za bardzo ten schemat do mnie przemawia. Schemat będzie taki ja poniżej, z dwiema pompami na zasilaniu. Więc gdzie by zastosować zawory.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.