Skocz do zawartości

piolen

Forumowicz
  • Postów

    21
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia piolen

Ciekawy

Ciekawy (3/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Tak wyłączniki są regulowane i zawór może się otworzyć o dowolny kąt i regulować odpowiednio temperaturę .
  2. Wyłączając pompkę grzejniki będą robiły się zimne a sterując zaworem grzejniki są cały czas ciepłe .Zmienia się tylko temperatura w zależności od zapotrzebowania .
  3. Dokładnie tak działa dodatkowo jest zabezpieczenie przed gotowaniem wody .
  4. wszystkie te gadżety sporo kosztują ale prosty siłownik zaworu można zrobić samemu .Ja zrobiłem do tego regulator pokojowy i wszystko fajnie chodzi a spalanie idzie w duł .
  5. U mnie na pozycji 2 zawór jest praktycznie zamknięty sprawdziłem to przed montażem .Ja ustawiam na 3 albo 4 wtedy jest 3 mm prześwitu w zaworze i woda jest powoli odbierana . maksymalna temperaturę jaką miałem na piecu (zawór na 3 ) to ok 82 i później zaczęła spadać . najstabilniej pali się miałem temperaturę przebija max o 6 st a na drzewie potrafi przebić do 25 st .
  6. ile masz na piecu do ilu ci wzrasta temperatura .napal w dzień i będziesz widział do ilu może dojść i czy faktycznie istnieje możliwość gotowania wody .
  7. Co do fałszywego powietrza to musisz to sprawdzić .Spalanie masz bardzo dobre aż niemożliwe ja takie spalanie uzyskałem ostatnio w październiku jak było ciepło mam 60 m piec 1,7 pale miałem .Co do czasu spalania to poczytaj tu https://forum.info-ogrzewanie.pl/index.php?showtopic=7435
  8. Przymknąłeś zawór i automatycznie zmniejszyłeś odbiór ciepłej wody i temperatura wzrosła
  9. piolen

    Kocioł Miałowy

    pytam kolege bobek 310
  10. piolen

    Kocioł Miałowy

    Witam masz zamontowany zawór 4 d ze sterownikiem czy bez .Jaką temperaturę ustawiasz na grzejniki . Spalanie bardzo dobre u mnie piec mało spalał jak było ciepło teraz się sporo zmieniło .
  11. Piec zamontowany założone 2 pompy i zawór 4 d bez siłownika . Przy ręcznej regulacji ustawiam na grzejniki ok 44 48 stopni na piecu mam ustawione 60 i lekko przebija tą temperaturę do 68 i wszystko grzeje jak należy . Chciałbym poruszyć jeszcze jedną kwestie która przy montażu 4 d jest pomijana każdy mówi o podgrzewaniu powrotu niskiej temperaturze na grzejniki ale zawór wpływa znacząco na zużycie opału . Robiłem kilka testów z różnym położeniem zaworu (otwarty na ful i ustawiając na 4 pozycje tak aby na grzejniki szło 44 48 st ) W piec załadowałem koszyk drzewa i wiaderko 10 l miału przy otwarciu na ful piliło się 7:30 min przy ustawieni na 4 paliło się 10:30 min jak widać uzyskujemy 3 h palenia więcej . Myślę że ze względu na ekonomie warto instalować zawór 4 d .
  12. zawór 4 d mam kupiony wiec 3d odpada poczekajmy niech wypowie sie ktoś dobrze znający temat
  13. Właśnie po to jest forum aby coś doradzić. W sumie bojler można przydławić ewentualnie założyć pompkę i ustawić na mały bieg . Ale chciałbym to zrobić na 1 pompce czytałem na forum że takie rozwiązania się sprawdzają w zależności od średnicy rur .Teraz zależy mi na poprawnym podłączeniu zaworu pompkę i przeróbki bojlera można zrobić później .
  14. Proszę o ocenę poprawności schematy w poprzednim poście .Zaczynam montaż w poniedziałek i chcę mieć 100% pewność że jest ok .
  15. Już poprawione . Jak z tym schematem jest ok .Każdy producent zaworów na swoich schematach zawsze podłącza piec do zaworu z lewej lub prawej strony .Nikt nie podłącza pieca od dołu może ktoś mi wytłumaczyć dlaczego .W zasadzie zawór zostaje jakby obrócony o 90 stopni chyba w żaden sposób takie podłączenie nie powinno zakłócić jego pracy .
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.