Skocz do zawartości

alicjajh

Forumowicz
  • Postów

    5
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia alicjajh

Nowicjusz

Nowicjusz (1/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. A co znaczy "zlicowane": 4) Wszystkie nowe okna montujcie zlicowane z murem od zewnątrz ? Bo jak dotąd fachowcy, którzy oglądali dom (ci od okien i izolacji p.wilgociowej) mówili, że parapety zewn. mają wystawać o dobre kilka cm za tynk, a nie tak jak w przypadku tych niewymienionych być prawie na tym samym poziomie co tynk, bo woda (deszcz) spływa po fasadzie budynku. A.
  2. Dziękuję. A czy wiesz może jak się ma koszt dachu do kosztu elewacji? Czy są to kwoty zbliżone? Czy zawsze wykonanie dachu od nowa jest "z klucza" droższe? Trudno mi na oko ustalić powierzchnię tego dachu - na kazdym poziomie mieszkalnym jest ok 120 m2 plus klatka schodowa (niewielka, same schody właściwie), a dach jest mocno skośny z dwoma wykuszami. A.
  3. Dziękuję bardzo za rady! Nie miałam pojęcia jak to w ogóle ugryźć. Serdecznie pozdrawiam. Alicja
  4. Dziękuję bardzo i odpowiadam w tekście: Jeden kocioł na wszystkie mieszkania czy tylko na Twoje? - tylko na moje - każde mieszkanie ma odrębne ogrzewanie. Czy wszystkie grzejniki w twoim mieszkaniu grzeją tak samo? Nie - te najbliżej wejścia do piwnicy grzeją dobrze, te dalej (pokoje są dalej) grzeją słabo - mimo, że np. w w dużym pokoju (25 m2, 2 duże okna) są 2 duże grzejniki, kiedy te przy "wejściu" są bardzo ciepłe, te w pokojach są ledwo letnie. Czy sąsiedzi mają zimniej czy cieplej niż Ty? Jak ogrzewają swoje mieszkania? Sąsiedzi nade mną mają cieplej (nowszy piec, wszystkie nowe okna, no i są "w środku"), sąsiadka na samej górze ma tak samo zimno. Wszyscy mają piece gazowe. Czyli nie ma sensu zaczynać od kupna drogiego, nowoczesnego pieca? A jak obliczyć ile by kosztowało ocieplenie budynku? Na tę chwilę wygląda to tak, że sąsiad nade mną chciałby docieplić budynek, sąsiadka z samej góry nie bardzo. I czy można najpierw docieplić dom, a dopiero potem wymienić dach? Dziękuję raz jeszcze za pomoc.
  5. Witam wszystkich serdecznie. Przepraszam jeśli powtarzam pytanie - nie udało mi się znaleźć odpowiedzi. Jak ogrzać - docieplić - stopniowo mieszkanie w starym budownictwie? Mieszkanie ma 120 m2, jest w domu 3 kondygnacyjnym z 1935, nieocieplonym z zewnątrz, na każdej kondygnacji oprócz parteru jest takie mieszkanie, czyli w domu są trzy, ja mieszkam na tzw. wysokim parterze. Pod spodem jest nieogrzewana piwnica. Wysokość pomieszczeń ok. 2,7 m. Ogrzewane piecem gazowym dwufunkcyjnym Beretta z lat 90tych (piec jest w piwnicy). W ub. roku była wymiana kaloryferów na nowe i wszystkich rurek, które prowadzą wodę od pieca do kaloryferów. Sama wymiana rurek i kaloryferów nic nie dała - zimno jest jak było (im dalej od wejścia do mieszkania a tym samym od piwnicy, gdzie jest piec, tym zimniej) no i rachunki są tragicznie wysokie - dochodzą do 1 000 na m-c w m-ce zimowe, przy grzaniu takim, że się nie marznie ale ciepło też nie jest. Połowa okien jest wymieniona (bądź stara ale w dobrym stanie). Aha, dobrą chwilę trwa zanim jest ciepła woda w łazience - kolejne marnotrawstwo energii. Wiem, tylko ogólnie, że należałoby wymienić resztę okien, piec i najlepiej docieplić budynek od zewnątrz. Nie ma szans, żeby zrobić to wszystko naraz. W związku z tym BARDZO proszę o radę doświadczonych forumowiczów - co zrobić najpierw? Czy najpierw wymienić piec - i czy musi to być w tych warunkach taki kondensacyjny jednofunkcyjny ze zbiornikiem, (słyszałam, że koszt takiego pieca to min. 10 tys. :)( ) żeby mniej płacić za gaz, wodę no i, żeby było cieplej. I czy sama wymiana pieca coś w ogóle da - zanim budynek będzie docieplony od zewnątrz? Czy w pierwszym rzędzie docieplić budynek od zewnątrz? Ale czy można docieplać budynek zostawiając stary dach? I czy nie trzeba przedtem wymienić wszystkich okien? Czy może najpierw wymienić okna i np. zainstalować "kozę" w jednym z pokojów. Ale nie ma w pokojach komina (jest w kuchni czyli dobre kilka metrów dalej). Czy można np. zrobić jakiś komin na zewnątrz budynku, czy są jakieś normy, które tego zabraniają? Więc od czego zacząć??? Będę bardzo wdzięczna za radę. :))Pozdrawiam, Alicja
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.