Skocz do zawartości

kosior

Forumowicz
  • Postów

    5
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia kosior

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Starter dyskusji
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Witam Czy ktoś z Państwa ubiegał się o kredyt w BOŚ na modernizacje kotłowni?? Bank Ochrony Środowiska udziela kredyty we współpracy z WFOŚiGW z dziedziny"ochrony atmosfery"(oprocentowanie już po dopłacie wynosi 2,82% w skali roku,max. czas kredytowania 5 lat,min.wkład własny 20%, 2%prowizji, otwarcie konta i prowadzenie rachunku w BOŚ 8zl/miesiąc). Chciałem przy pomocy takiego kredytu sfinansować zakup i instalacje c.o. na ekogroszek. Informacje jakie przekazał mi pracownik BOŚ to: 1. Wykonać musi to firma zajmująca się takimi instalacjami 2. Firma ta musi wykonać kosztorys 3. Piec musi mieć certyfikat na spalanie biomasy(do końca nie zrozumiałem ale nie może mieć ze jest na ekogroszek, powiedziano mi ze ekogroszek jest zbyt ogólna nazwa) 4. Wymagana jest wizyta ekologa z WFOŚiGW, który twierdzi ze ta inwestycja jest wskazana Moje pytanie jest czy ktoś z Państwa już starał się o taki kredyt, jakie niespodzianki czekają przy przejściu przez te wszystkie etapy. Za odpowiedzi dziękuje. Pozdrawiam.
  2. Witam Chciałbym założyć piec na ekogroszek w swoim mieszkaniu a właściwie w piwnicy pod mieszkaniem. Jest to stare budownictwo lata 60. 3 kondygnacje, komin w środku z każdej strony obstawiony mieszkaniami. Moje pytanie jest takie czy jest konieczność wstawiania wkładu kominowego do takiego komina w takim przypadku??
  3. Dodam ze w tej instalacji będą 3 grzejniki po 0,8 kW , 1 grzejnik 1,8 kW i jeden łazienkowy około 1kW. Czyli moc zainstalowanych grzejników wynosi około 5,2 kW(moc maksymalna przy temperaturze 75/65) plus bojler na c.w.u około 100 l. Prosiłbym o jakieś sugestie, jakie rozwiązanie byłoby najlepsze dla tego typu instalacji.
  4. Witam Posiadam mieszkanie w bloku na parterze o powierzchni 45 m2 do tego jeszcze klatka schodowa około 10m2.Pod mieszkaniem znajduje sie piwnica z dostępem do komina.Obecnie mam instalacje C.O. ale z piecem elektrycznym chciałbym go wymienić na kocioł na ekogroszek. I tu pytanie sie nasuwa jaki?? 12 czy 10kW 1. http://www.hef.pl/?p=/pl/menu/2/1/index 2. http://www.galmet.com.pl/cms/php/strona.ph...p;id_men_szuk=0 3. http://www.ekotom.pl/kociol.htm Tylko takie kotły znalazłem poniżej 15 kW są jeszcze 14kW ale te mnie raczej nie interesują. Z kotła 15kW można zjechać do 5kW tylko czy to ma sens. Czy lepiej jeżeli do takiej powierzchni kocioł będzie miał większą powierzchnie grzewcza i większą pojemność wody i który z tych kotłów będzie bardziej ekonomiczny??
  5. Witam Posiadam mieszkanie w bloku na parterze o powierzchni 45 m2 do tego jeszcze klatka schodowa około 10m2.Pod mieszkaniem znajduje sie piwnica z dostępem do komina.Obecnie mam instalacje C.O. ale z piecem elektrycznym chciałbym go wymienić na kocioł na ekogroszek . I tu moje pytanie wszystkie oferty producentów kotłów z podajnikiem to kotły o mocy 15kW , kiedyś znalazłem ofertę kotła o mocy 12 kW ale teraz już nie pamiętam jaki był to producent. Niby z 15 kW tez można by było zjechać z wydajnością ale wolałbym kocioł na 12 kW- znacie może producentów mających w swojej ofercie takie kotły?? Ile taki kocioł może spalić ekogroszku na sezon ogrzewając taką powierzchnie plus C.W.U. dla 2 osób?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.