Skocz do zawartości

aneta15

Forumowicz
  • Postów

    12
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia aneta15

Ciekawy

Ciekawy (3/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Tez myślałam by piec odczytywał mi temperaturę z wewnątrz a nie z zewnątrz. Niestety mój instalator twierdzi że do tego pieca nie da się podpiąć czujek pokojowych. Ten piec współgra tylko z pogodówką. Jestem kompletnie zielona w tym temacie. Dlatego zwróciłam się do specjalistów, bynajmniej wtedy wydawało mi się że są specjalistami. W końcu vieesmann jest już tyle na rynku że wydawało mi się że ma ogromne doświadczenie. Teraz nie wiem czy dobrze zrobiłam.
  2. to też racja temperatura jest niższa o jeden stopień czasem półtora
  3. Dzieki, posłuchałam Twojej rady i ustawiłam strefy czasowe na panelu kotła. Zużycie gazu spadło, teraz średnio zuzywa 12 do 15 m3 na dobę. Jesli chodzi o cwu to jeszcz nie grzejemy wody użytkowej, na razie włączone jest tylko co. Z tąd te moje obawy, jeśli chodzi o zużycie gazu. Bałam się że jak włącze cwu to rachunki będą jeszcze wyższe. A tak na marginesie, ile metrów piec może zuzyć dodatkowo do podgrzewanie cwu?
  4. instalacje robili mi instalatorzy vissmann jesli chciałabym by te czujniki współpracowały ze sobą to co muszę dokupić (oczywiście bezprzewodowe)? i czy wogóle da się tak zrobić? pozdrawiam
  5. coś to nasze porozumienie nam nie wychodzi :-) piecem bawie się już trzeci miesiąc, jeśli chodzi o krzywe to w tym momencie zeszłam aż do: d3 05 natomiast d4 00 dla podłogówki przy ustawionej temperaturze dla pomieszczeń 20 stopni. Wszystkie wyższe ustawienie powodowały przegrzewanie pomieszczeń a co za tym idzie gigantyczne zużycia gazu. Ale wraz nie do końca działa tak jak powinno, czasami mam wrażenie, że to coś z tym czujnikiem pogodowym jest coś nie tak. Ustawiłam piec na dwie strefy grzania tzn. ma grzać w temperaturze 20 stopni w godzinach od 6.00 do 8.00 i od 15.00 do 22.00 w pozostałym czasie ma przełączać sie na temperaturę zredukowaną czyli 17 stopni. W momencie przejścia z dziennej na zredukowaną piec nadal chodzi i wogóle sie ne wyłącza, mimo że termometry pokazują temperaturę w pomieszczeniach 20,5 stopnia (termometry takie zwykłe pokojowe rtęciowe). Znowu gdy ustawię niższą temperaturę zredukowaną dochodzi do zbytniego wychłodzenia podłogówki i znowu jest problem z jej nagrzaniem. Do temperatury 20 stopni dochodziło około 21.00 a potem znou przełączało się w tryn zdredukowany, przez noc nie grzało i tak dalej. Kompletnie nie wiem co dalej robić? nie mam pomysłu.
  6. Witam czy jest możliwość podpięcia czujnika temperatury w pokojach do pieca kondensacyjnego Vitodens 200-W Viessmanna? Chodzi mi o czujniki działające bezprzewodowo, bo nie chcę kuć ścian. Niestety instalator nie przewidział takich czujników, mam tylko pogodówkę, ale nie jestem z niej zadowolona. Piec chodzi jak szalony bez względu na ustawienia na piecu. Proszę o wskazanie modeli takich czujników.
  7. Witam czy jest możliwość podpięcia czujnika temperatury w pokojach do pieca kondensacyjnego Vitodens 200-W Viessmanna? Chodzi mi o czujniki działające bezprzewodowo, bo nie chcę kuć ścian. Niestety instalator nie przewidział takich czujników, mam tylko pogodówkę, ale nie jestem z niej zadowolona. Piec chodzi jak szalony bez względu na ustawienia na piecu. Proszę o wskazanie modeli takich czujników.
  8. właśnie tak robie. Zczytuje średnie z tygodnia wstecz. A co Pan myśli o zainstalowaniu dodatkowo czujnika pokojowego?
  9. Witam, posiadam piec kondensacyjny viessmana Vitodens 200-W o mocy 19 kW z regulatorem pogodowym Vitotronic 200. Od trzech miesięcy nie mogę poradzić sobie z ustawieniem tego pieca. Dodam jeszcze że ma dwa układy, jeden to podłogówka (ok 150m2), drugi to grzejniki. Dom ma 240 m2 i jest domem parterowym bez poddasza użytkowego, dobrze docieplony. Obserwuję pracę pieca przy różnych ustawiniach krzywej grzewczej. Udało mi się znaleźć taką krzywą by temperatura w pomieszczeniach była taka jaką ustawiłam na piecu, czyli 20 stopni. Niestety piec ma ciągle bardzo duże zużycie gazu. Myślałam że jak w końcu znajdę odpowiednią krzywą to i ustabilizuje się zużycie gazu. Niestety pomyliłam się. Niezależnie od tego czy na zewnątrz jest -1 czy -20 pobór gazu nie schodzi poniżej 20 m3 na dobę. Zastanawiam się czy instalator nie powinien zamontować mi oprócz regulatora pogodowego jakiejś czujki pokojowej. A może odłączyć piec od pogodówki i zamontować tylko regulator pokojowy?
  10. Witam, posiadam piec kondensacyjny viessmana Vitodens 200-W o mocy 19 kW z regulatorem pogodowym Vitotronic 200. Od trzech miesięcy nie mogę poradzić sobie z ustawieniem tego pieca. Dodam jeszcze że ma dwa układy, jeden to podłogówka (ok 150m2), drugi to grzejniki. Dom ma 240 m2 i jest domem parterowym bez poddasza użytkowego, dobrze docieplony. Obserwuję pracę pieca przy różnych ustawiniach krzywej grzewczej. Udało mi się znaleźć taką krzywą by temperatura w pomieszczeniach była taka jaką ustawiłam na piecu, czyli 20 stopni. Niestety piec ma ciągle bardzo duże zużycie gazu. Myślałam że jak w końcu znajdę odpowiednią krzywą to i ustabilizuje się zużycie gazu. Niestety pomyliłam się. Niezależnie od tego czy na zewnątrz jest -1 czy -20 pobór gazu nie schodzi poniżej 20 m3 na dobę. Zastanawiam się czy instalator nie powinien zamontować mi oprócz regulatora pogodowego jakiejś czujki pokojowej. A może odłączyć piec od pogodówki i zamontować tylko regulator pokojowy?
  11. Witam ! mój piec doprowadza mnie do szału. Potrzebuje pomocy by go jakoś sensownie poustawiać. Ale do rzeczy. Mam kondensacyjny piec gazowy VITODENS 200-W VIESSMANNA, do tego pogodówkę zewnętrzną oraz włączoną rekuperację z odzyskiem ciepła ustawioną na pracę zredukowaną. W domu jeszcze nie mieszkam. Nie potrafie jakoś sensownie ustawić tego "wariata". Dom po podłodze ma 240 m2 , kubatura1032,48 m3, parter bez poddasza dwa obiegi grzewcze: 1-grzejniki (5 szt), 2-podłogówka (150m2) dom zbudowany z 18 cm silki drążonej ocieplony 18 cm styropianem, dach płaski ocieplony warstowo: najpierw styropian spadkowy potem 15 cm poliureatan, 2 warstwy papy ogrzewanie włączone 16-10-2009 i do dnia 19-10-2009 pożarło 73 m3 (ciągle zmieniałam ustawienia by obserwować jak kocioł się zachowuje. Czasami 1 stopień w górę lub w dół a różnica w temperaturze wewnętrznej strasznie duża.) następny odczyt dn. 09-11-2009 pożarło 283 m3 był serwis, odczytał jakieś krzywe, coś poprzestawiał na piecu i pojechał. Na piecu pozostawił następujące nastawy: dzień (6.00-22.00) 1 obieg (grzejniki) 18 st 2 obieg (podłogówka) 16 st noc 1 obieg 6 st 2 obieg 14 st i na takie ustawienia pozostawiłam do dnia odczytu licznika czyli 30-11-2009, było 422 m3. Nic nie zmieniałam, tylko tak zostawiałam do wczoraj i mnie powaliło: 14-12-2009 600m3 na liczniku 1 obieg 18 st w dzień 2 obieg 16 st w dzień 1 obieg 6 st w noc 2 obieg 14 st noc temeratura w pomieszczeniach 20,5 st Jak to jest możliwe by temperatura w pomieszczeniach była wyższa od ustawionej na piecu czyli 16 st.? Grzejników nie biorę pod uwagę ponieważ są poprzykręcane na termostatach. Jak to ustawić? Skoro przy tem. zewnętrznej lekko na minusie, przez 14 dni pożarł 178 m3 to ile będzie pożerać jak będzie ostrzejsza temperatura zewnętrzna? Jak tak dalej pójdzie to dostanę zawału przy następnym rachunku. Proszę, drodzy forumowicze, powiedzcie jak macie ustawione swoje piece by nie popaść w nerwicę. Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.