Skocz do zawartości

Grzesiek1982

Forumowicz
  • Postów

    38
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia Grzesiek1982

Odkrywca

Odkrywca (4/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Problem rozwiązany - podłogówka grzeje w tym pokoju już jak trzeba - nasunęły mi się wątpliwości odnośnie podłączenia kabli i w skrzynce rozdzielacza i miałem rację. Jest już ciepło. :)
  2. Nie mam u siebie zaworu 3D ani 4D ale wiem o co w tym chodzi - szkoda, że mój majster nie przewidział tego rozwiązania. Powiedział, że mieszalnik przejmie rolę tegoż zaworu ale fakt trudno stwierdzić, jaka jest temperatura na zasilaniu bezpośrednio przy wyjściu na pętle bo termometru tam nie ma. Czy koszt montażu takiego zaworu 3D bądź 4D jest drogi?
  3. W pierwszym poście pisałem, że w domu mam tylko podłogówkę. Słyszałem też, że nie jest wskazane palenie w piecu w tak niskiej temperaturze. A rozdzielacz ma za zadanie chłodzenie wody bo miesza się w nim powrót z zasilaniem więc zagotowanie wody chyba nie może wchodzić w grę, a ona gotuje się w 100 stopniach a takiej temperatury nigdy u mnie nie było. 80 to maks ale i tak rzadko kiedy się tak pali - przeważnie 60 - 70 stopni.
  4. Tylko jak to regulować żeby wiedzieć, że dobrze jest? I czy zdemontowanie siłownika jest trudne?
  5. Składak to to nie jest - wszystkie elementy są firmy KAN. Poniżej zamieszczam zdjęcie rozdzielacza. Czwarty siłownik od lewej to ten od zapowietrzonej pętli.
  6. Na belce powrotnej mam te siłowniki a na zasilającej nie ma nic. Czy na zasilaniu powinny być te rotametry?
  7. W całym domu jest ogrzewanie podłogowe - a jak zmniejszyć przepływ na obwodach skoro mam elektryczne siłowniki http://allegro.pl/kan-therm-silownik-elekt...1235710491.html na powrocie rozdzielacza, które są podłączone przewodowo do termostatów w każdym pomieszczeniu? Nie da się moim zdaniem. A tu taki schemat zrobiony na szybko:
  8. Czyli rozumiem, że nikt nic nie wie jak temu zaradzić...
  9. Mam w całym domu ogrzewanie podłogowe - wszystko chodzi i grzeje ładnie z jednym wyjątkiem - w jednym pomieszczeniu podłogówka prawie wcale nie grzeje - raz się zdarzyło, że podłoga była ciepła, później już tylko lekko grzała lub prawie a teraz w ogóle nie grzeje pomimo, że w całym domu we wszystkich pomieszczeniach płytki są ciepłe. Kotłownia jest zlokalizowana z boku domu a to pomieszczenie, w którym podłoga nie grzeje jest po drugiej stronie domu (powierzchnia ok. 20m2) - dziwne jest to, że mam pokój drugi obok tego (trochę mniejszy) ale w nim podłoga grzeje tak jak trzeba. Odległość od pieca jakieś 7m. Piec na paliwo SAS, 1,5kW, rurki Wavina, termostaty w każdym pomieszczeniu KAN, rozdzielacz KAN 8 obw. z pompą i siłowniki elektryczne KAN. W czym jest problem? Piec grzeję do temp. 60-75 stopni - na zasilaniu mieszalnika temp. od 50-55 stopni.
  10. Wszystko już prawie podłączone, podłogówka została sprawdzona na szczelność - wszystko jak należy, mieszalnik też podłączony,a dziś zostały zrobione wylewki - piknie to wygląda, cieszy oko. 1000 zł za 105m2 wylewki to chyba niedużo.
  11. Włókna albo siatka - po coś w końcu to stworzyli - do wylewek m.in.
  12. Możesz dać siatkę - ja mam zamiar dać bo leży u mnie - a jak nie chcesz to dodaj włókna i też będzie dobrze.
  13. Chłopaki już rozkładają rurki po podłodze - zostało położone w salonie i dwóch pokojach. Ja wcześniej rozłożyłem sobie styropian 2x5cm, a wcześniej folia i pod to papa termozgrzewalna. Jutro ustawianie pieca i ciąg dalszy montażu.
  14. Jednak już postanowione zostało - wszędzie będzie podłogówka - chyba nie będę żałował - możliwe, że będzie jeden grzejnik w salonie jeszcze plus łazienka - ale to jutro majstra spytam.
  15. Czyli, w którym miejscu ma być zamontowany zawór 4D? Przed mieszalnikiem?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.