Skocz do zawartości

Sławek D.

Forumowicz
  • Postów

    41
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia Sławek D.

Stały bywalec

Stały bywalec (5/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Starter dyskusji
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Sławek D.

    Palenie Peletem

    Jestem zainteresowany, proszę o namiary
  2. Witam, mam zmontowaną wężownicę schładzającą na kotle, czy też należ zaizolować?
  3. Sprzedam Palnik platinum Bio 24kw. Powodem sprzedaży jest za mała moc palnika na potrzeby mojego domu. tel.502-509-273
  4. Witam kolegów. Bardzo ciekawy temat, zwłaszcza, że też mam taki kocioł CHT20-27, z kolegą Sarzyk już kiedyś sobie trochę rozmawialiśmy na forum. Bardzo mnie zainteresował temat podłączenia palnika do tego kotła. Ze zniecierpliwieniem czekam na dalsze wiadomosci od amber 36. pozdrawiam Sławek D.
  5. Witam, ciekawe gdzie można kupić taki mniejszy palnik i jakie ma wymiary?
  6. Do kolegi sarzyk. Praca pompy w cyklach daje tylko i wyłącznie oszczędności, jeżeli pompa włącza się co jakiś czas tzn. że energia z kotła jest wyciągana co jakiś czas, a w Twoim przypadku pompa wyciąga energię non stop czyli wniosek jest prosty. W przypadku jak temperatura w domu spadnie po niżej zadanej wtedy następuje załączenie pompy która pracuje do momentu osiągnięcia temp. w domu. Trzeba także ustawić temperaturę minimalną kotła np 50st, ponadto do spalania górnego trzeba sprawdzić drożność otworów po bokach w kotle oraz proponuje przymknąć czopuch. pozdrawiam
  7. Witam. Posiadam taki sam kocioł ale, spalanie mam na poziomie 40kg na dobę. Co ja bym zaproponował: 1. przede wszystkim zacznij palić od góry 2. załóż regulator pokojowy - w tym przypadku jak pokój w którym będzie tenże regulator nagrzeje się nastąpi praca pompy z przerwami, ja mam ustawiony współczynnik pc 2 czyli pompa załącza się co 2min na 30sek, 30sek jest stała, a minuty można regulować od 1-10 3.żeby spalanie górne miało miejsce, należy w popielniku zasunąć dwie zasuwy w kierunku do komina ( czytaj instrukcje obsługi) 4. dmuchawa na minimalnych obrotach 5. temperatura kotła 60st. Pozdrawiam Sławek D.
  8. Wtam,też mam taki kocioł, ale wyniki mam znacznie lepsze. Przede wszystkim podaj parametry ustawienia sterownika i sugeruje palić groszkiem, ale od dóry (w popielniku trzeba zamknąć dwie zasuwy) i zamknąć szyber na czopuchu na3\4.
  9. Panowie robi się coraz ciekawiej. może dojdziecie do jakiś wniosków z korzyścią dla mnie, pozdrawiam Sławek ps. Chyba jednak przerobię tą instalację, przynajmiej przesył na poczatku będzie na wysokim parametrze jak kolega pisze powyżej.
  10. Spróbuję wytłumaczyć: zawór 4D jest otwarty na 100%, ale strata na wymienniku moim zdaniem bierze się z następującej przyczyny: jak pisałem w pierwszym poście ,po nagrzaniu domu, pompa z pracy ciągłej ( temperatura na wymienniku jest wtedy wejście 60st i wyjście na CO prawie 60st) zaczyna pracować co 2 min na 30s. Wtedy są tzw oszczędności na opale, ale też grzejniki grzeją do połowy. Z chwilą jak temperatura spadnie o 1st w domu, pompa zaczyna pracować ciągle do czasu podwyrzszenia temperatury o 1st. I dlatego cały czas myślę o połączeniu całości w jeden układ zamknięty. Na CO. od razu szła by temperatura 60st.
  11. Masz rację zawór 4D jest zbędny, ale ustawiony jest na maxa i na wymienniku jest 60st jak i na kotle. Dlatego myślę, jak by nie było wymiennika, to od razu szła by temperatura 60 st na obieg CO
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.