Skocz do zawartości

potek

Forumowicz
  • Postów

    6
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Poznań

Osiągnięcia potek

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Dziękuje za twoje uwagi z tym sterownikiem do kominka masz rację. Sprawdzałem na stronie producenta kominków którego chcę kupić kominek , i ma coś takiego w swojej ofercie nawet nie jest bardzo drogie.A co do pionu ciepłej wody użytkowej to chciał bym go zrobić od wyjścia ze zbiornika z rur pexAlupex. Jeżeli możesz to podaj według ciebie poprawne przekroje rur.Postaram się uzupełnić ten niby mój "projekt" o obieg zimnej wody.Pozdrowienia
  2. W miarę dokładnie można sprawdzić jakie zapotrzebowanie energetyczne i jakie straty ma budynek na tej stronie http://www.oszczednydom.pl/etykieta/ proponuję wybrać metodę dokładną ci którzy odwiedzą tą stronę zrozumieją.A co do wypowiedzi moich kilku poprzedników (oczywiście nie wszystkich).Proponuję zajrzeć do regulaminu tego forum tu nie ma być miejsca na zarabianie pieniędzy.To prawda że uczciwa i fachowa praca kosztuje ale powiem szczerze pod przykrywką postów i różnych wypowiedzi kryje się tylko KASA! Nie każdy ma jej tyle że na wszystko starcza ja przynajmniej do tej grupy nie należę . Buduję dom bo życie do tego mnie zmusiło.Pozdrawiam wszystkich którzy są w podobnej sytuacji i życzę wam żebyście mieli więcej szczęścia do ludzi, na podobnych tego typu forach.
  3. Masz rację , lepiej było by mieszkać w altanie przy takim zapotrzebowaniu na energię cieplną , prawidłowo powinno wyglądać to tak 40 kwh/m2 rok (średnie zapotrzebowanie na energię na m2 w skali roku). A do mocowania styropianu nie używałem kołków tylko specjalnego kleju Tytan EOS coś w stylu pianki pistoletowej (nie potrzeba kołkować a siła montażu styropianu nieporównywalnie większa).Ale to nie o tym te forum. Myślę że kominek da radę z ogrzewaniem domu ludzie którzy mieszkają w pobliżu mojej budowy , używają kominków z płaszczem wodnym do ogrzewania i bez problemu osiągają tem. w domu jaką chcą. Są bardzo zadowoleni z niskich kosztów ogrzewania i jednogłośnie odradzają mi montaż ogrzewania gazowego. A w większość z nich mieszka w starych domach nie najlepiej izolowanych. Powiem szczerze myślałem że takie forum jak to, istnieje po to żeby pomóc takim ludziom jak ja. Wiem że dobry projekt instalacji to podstawa ale mam złe doświadczenia z ludzmi którzy wykonywali dla mnie różnego rodzaju projekty. Kasowali kasę a po jakimś czasie kiedy wychodziły na jaw błędy ich pracy udawali przygłupów , że tak jak jest w projekcie jest prawidłowo , a naprawdę było gorzej niż żle. Wiem że doświadczenia i praktyka ludzi którzy są dobrzy w jakim fachu czasem więcej znaczy , niż nie jeden projekt. Dziękuję.
  4. Dziękuje za rady. Ale muszę się wytłumaczyć .Dom który buduję od 8 lat - buduję samodzielnie tzw bez zatrudniania firm . Jest ocieplony ponad przeciętnie to znaczy: ściany 20cm styropianu z dodatkiem grafitu, ściany piwnic 15cm styropianu z dodatkiem grafitu, strop nad piwnicą 10cm styropianu, podłoga w piwnicy także 10cm styropianu , dach 30cm wełny mineralnej , dla całych okien i drzwi zewnętrznych k=0,9.Dom jest pozbawiony mostków przez które by mogło uciekać ciepło. Myślę że dom będzie miał bardzo małe zapotrzebowanie na energię cieplną rzędu 40kw/m2. Prawda jest taka że gdybym miał dość kasy to nigdy bym nie zawracał nikomu głowy moimi wypocinami “projektowymi” , po prostu zatrudnił bym firmę , zlecił bym zrobienie projektu wraz z instalacją i by było po sprawie. Kasy tyle nie mam więc proszę o pomoc. Dziękuje wszystkim za dobre rady a szczególnie Panu Mikos89W. Załączam mój poprawiony dzięki wam “projekt”. Z poważaniem potek.
  5. Dziękuje za rady i proszę o dalsze. Nie znam się , więc zastanawiam się nad tą pompą cyrkulacyjną, ma być założona na powrocie do zbiornika 300l. Obieg cyrkulacyjny nie ma wężownicy w zbiorniku tylko będzie pobierał ciepłą wodę która tam jest. I tu moje pytanie - Jak woda w obiegu cyrkulacyjnym będzie wstanie ze zbiornika w piwnicy podejść na wysokość prawie 8m (wytworzyć odpowiednie ciśnienie) jeżeli pompa będzie na powrocie a nie na wyjściu ze zbiornika. Przepraszam ale trudno mi to pojąć. Dalej proszę o rady a szczególnie pomoc w doborze średnic rur całej instalacji. Wkrótce poprawię projekt o rady które się dowiedziałem. Dziękuje.
  6. Witam wszystkich i proszę o pomoc. Buduję dom i czeka mnie samodzielne zrobienie instalacji co. i cwu. Mam bardzo ogólne pojęcie o tym wszystkim. Chciał bym zamontować na dachu kolektory próżniowe firmy “urlich” wraz z automatyką i orurowaniem tej firmy. W piwnicy ma być zbiornik dwu wężowy razem z grzałką 2kw o pojemności 300l. Głównym i jedynym źródłem ciepła będzie kominek z płaszczem wodnym o mocy 19kw. Instalację chcę wykonać z rur pex-Alu-pex z wyjątkiem odcinka od kominka do wężownicy w zbiorniku , ponieważ producent kominka zaleca by była wykonana z miedzi. Na parterze ma być ogrzewanie podłogowe (rozdzielacz z układem mieszającym średnica rur ogrzewania podłogowego ma mieć 16mm) , a na innych kondygnacjach grzejniki (zwykłe rozdzielacze) . Instalacja cwu ma być z układem cyrkulacyjnym ( kompletnie nie wiem jaka powinna być średnica rur głównego pionu oraz podejść ). Poniżej (w załączniku) załączam projekt mojej instalacji i proszę o pomoc w wychwyceniu błędów i ich poprawienia. Szczególnie zależy mi na podpowiedzeniu jakie dobrać średnice rur bo te które napisałem na projekcie to moje propozycje. Też proszę o pomoc w doborze wielkości pomp i czy muszą być z tak zwanym bajpasem. W miarę możliwości będę starał się odpowiedzieć na pytania które mogą się nasunąć z niedoskonałości mojego projektu. Dziękuje.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.