Skocz do zawartości

emus

Stały forumowicz
  • Postów

    1 477
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    17

Ostatnia wygrana emus w dniu 17 Października 2017

Użytkownicy przyznają emus punkty reputacji!

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    Dom piętrowy podpiwniczony, około 160 m2, średnio ocieplony.
    Średnie temperatury: parter: 21, piętro 16.
    Strych nieużywany.
    Ogrzewanie w sezonie grzewczym działa przez 24 godziny na dobę.
  • Instalacja
    Otwarta, budowana jako grawitacyjna
    8 grzejników aluminiowych wyposażonych jest w zawory termostatyczne z głowicami., ogrzewanie podłogowe.
  • Kocioł
    Gazowy Vaillant VUW180. Kocioł rezerwowy węglowy, typ SDG16, prod. Metalfach

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Małopolska

Ostatnie wizyty

17 689 wyświetleń profilu

Osiągnięcia emus

Mentor

Mentor (12/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Maszyna do postowania Unikat
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później

Najnowsze odznaki

56

Reputacja

  1. emus

    Kocioł DS MPM

    Za daleko kolega zapędził się z takim określeniem tych kotłów. To jest normalne działanie jak na zewnątrz temperatura wzrasta. Niewielu z nas kupuje węgiel "mocny" na mrozy i "słaby" na okres przejściowy. P.s. Ciekawy jestem jak jest zbudowany rasowy kocioł DS na drewno w którym będzie się paliło, w sezonie, bezobsługi minimum 10 godzin?
  2. emus

    Kocioł DS MPM

    Producent ładnie rysuje czy też produkuje kotły zgodne ze schematem? Doprowadzenia powietrza wtórnego ciągle nie ma.
  3. emus

    Kocioł DS MPM

    Kocioł mi się podoba ale: 1. Producent powinien zrozumieć, że powietrze wtórne ma być doprowadzone z niezależnego od markownika (dmuchawy) źródła. 2. Rozety (klapki) w drzwiach zasypowych w kotłach DS nie powinno być. Kocioł jest tylko do zgazowywania drewna http://www.mpm-kotly.pl/kociol-mpm-dolne-spalanie-ds.htmlczyli może rozeta jest potrzebna (?) 3. Kocioł fabrycznie powinien być przystosowany do montażu dmuchawy, ale pracująca dmuchawa nieszczelną rozetą będzie wydmuchiwać dym na kotłownię. 4. Nie powinno być klapy w czopuchu. 5. Cena brutto 3140 zł za 12-14 kW. Wydaje mi się, że trochę za wysoka. Uważam, że powinna być w okolicach 2700-2900 zł brutto. 6. Czy kocioł może też być do węgla?
  4. Nastały lekkie mrozy i trzeba było przejść na palenie tylko groszkiem typu 33 z Brzeszcz zakupionym w czerwcu 2014. Ten węgiel pod względem wartości opałowej jest jeszcze gorszy niż węgiel zakupiony w lutym 2013. Wygląda na to że z chwilą zamknięcia pokładu 531 w maju 2012 roku z powodu pożaru węgiel z Brzeszcz nie ma 29 MJ/kg. Czy KWSA wprowadza w błąd klientów w zakresie wartości opałowej groszku z Brzeszcz?
  5. Trzeba czytać instrucję obsługi głowic. Przykład. Załączam instrukcję obsługi głowicy typ RA2000 prod. Danfoss. Glowice termostatyczne RA2000_2013.pdf W rozdziale "Ustawianie temperatury" są dobrze wyjaśnione nastawy.
  6. emus

    Enka P

    Kocioł Enka-P nie jest kotłem dolnego spalania (DS). http://czysteogrzewanie.pl/ranking-kotlow/enka-p/ Prawdopodobnie ta firma nie produkuje żadnego kotła DS.
  7. Palę przez tydzień, czyli przez tydzień musiałbym ważyć węgiel i resztki ze spalania. Nie chce mi się tego robić. Szacuję, że resztek ze spalana (popiół, szlaka, sadza, niespalony węgiel) zostaje minimum 14%. Przy tych 14 procentach, to co zostaje na ścianach komina i wyleci przez komin w świat jest do pominięcia.
  8. Nie. 3% to mała różnica. popiół u klienta = popiół w laboratorium producenta + niespalony eko groszek w popiele klienta.
  9. Jest to utopia. Żaden producent takiego kotła nie produkuje. Najbardziej zbliżonymi kotłami dolnego spalania są: HEF, Dakon i jego klony,Wamet RR,KSGW Zgoda,
  10. Dotnij na miarę aby się zakleszczyły (nie miały możliwości spadnięcia). Drobnymi nieszczelnościami nie przejmuj się, same się doszczelnią.
  11. Na początek: 1. Zrób tą zmianę. 2. Nie dokładaj szamotu w komorze. Nie czekaj do 6 stycznia. Pieniądze uciekają Ci przez komin!!! To jest mniej niż godzina pracy szlifierką kątową. Potrzebne będą dwie płytki szamotowe http://www.grupapsb.com.pl/produkty/katalog-produktow/produkty/plytka-szamotowa-1-32.html 1. Zaślepienie ma sens. 2. Lepiej jest mieć regulację temperatury, niż jej nie mieć. 3. Jak zaczniesz palić po zaślepieniu szczeliny to się dowiesz. Wszystko zależy od grubości patyka, ciągu kominowego, węgla, doświadczenia palacza itd. itp. Przy okazji dowiesz się jak będzie wyglądał komin po tygodniu palenia z zaślepioną szczeliną.
  12. Kolego wiesiuu przerób kocioł według poniższego rysunku. Będziesz miał "prawie" kocioł dolnego spalania. Szczelina musi być zaślepiona "prawie" szczelnie, ale drobnymi szparami nie przejmuj się. One same się doszczelnią podczas palenia. Tu http://www.kotly-zywiec.com.pl/oferta/kociol/169/171 masz przykład kotła w którym klapka zamyka szczelinę.
  13. Szukaj na forum. Pozwól aby dom się wychłodził np. do 19 stopni, czyli pal np. co drugi dzień z małą ilością paliwa. To jest mądra pompa i wie. Jak nawet głowice masz ustawione (odkręcone) na maksimum (np. 5) to i tak zamykają przepływ wody przez grzejniki po nagrzaniu się pomieszczeń. Nie zakręcaj głowic tylko je zdemontuj. Na 99.99% instalacja nie jest zapowietrzona.
  14. ad. 2 i ad. 3. Moc kotła za duża do takiego domu. Zmniejsz moc kotła i/lub rozpalaj kocioł rzadziej i/lub nie ładuj paliwa do pełna, itd. itp. ad. 4. (w powiązaniu z punktami 1,2,3). Po nagrzaniu pomieszczeń zawory termostatyczne zamykają przepływ wody na grzejniki, dlatego moc wskazywana przez pompę spada z 50 W na 4 W. Zdemontuj głowice z kilku grzejników np. klatka schodowa, łazienki. Czy jak moc pompy wynosi 50 W to wszystkie grzejniki grzeją jednakowo i na całej swojej powierzchni?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.