Skocz do zawartości

VoodoGT

Nowy Forumowicz
  • Postów

    4
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia VoodoGT

Nowicjusz

Nowicjusz (1/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. budynek 2 kondygnacyjny piec gazowy+zasobnik ok. 50 litrów wbudowany w kocioł+cyrkulacja+pompa do cyrkulacji piec zamontowany w piwnicy różnica poziomów między kotłem a II piętrem ok 6-7m Na I piętrze wszystko działa bardzo ładnie. Ciepła woda pojawia się natychmiast i jej temperatura jest stała niezależnie od czasu jej wypływu. Na II piętrze ciepła woda jest tylko przez chwilę po otwarciu kranu natomiast po krótkim czasie staje się letnia i tak jest cały czas. Dopiero kiedy zmniejszy się jej wypływ temperatura nieznacznie wzrasta ale daleko jej do "tej z dołu" Czuć znaczną różnicę w temperaturze pomiędzy I i II piętrem. Co można z tym zrobić?
  2. Zawory mam założone termostatyczne. Obecnie nastawy wstępne, otwarte są na max (bez dławienia). Nie mam założonych głowic termostatycznych. W sumie to mam 2 duże grzejniki, jeden ma 22 drugi 20 żeberek (ogrzewają pomieszczenia po ok.25m2) które są podłączone krzyżowo. Czyli zasilanie od góry po prawej stronie, a odpływ po przeciwnej stronie na dole.
  3. ad.1 zasilanie i powrót wykonane rurką 1/2 cala ad.2 bez zaworów termostatycznych otwarte na max ad.3 11 szt. największy 22 człony, najmniejszy 8 (3 grzejniki w piwnicy, 2 drabinki w łazienkach) ad.4 dom piętrowy z piwnicą (pustak+5cm styropianu+1/2 pustaka) ad.5 saunier duval ISOTWIN CONDENS 25kW (modulacja palnika od 5 do 25kW) pompa obiegowa w piecu ustawiona na II biegu ad.6 powierzchnia ogrzewana to ok. 150m Góra we wszystkich grzejnikach jest bardzo ciepła natomiast dół dużo chłodniejszy. W taki sposób ich moc jest znacznie niższa niż zakładana. Układ na rozdzielaczach. Grzejniki kilkukrotnie odpowietrzone.
  4. Przyłącze się do pytania gdyż mam podobny problem z grzejnikami aluminiowymi. W całym domu mam zainstalowane grzejniki aluminiowe które grzeją w ten sposób, że góra jest prawidłowo nagrzana, natomiast idąc w dół grzejnik staje się coraz chłodniejszy. Piec kondensacyjny temp. zasilania 55st. Zmiana temp. zasilania nic nie daje tzn. góra gorąca reszta ciepła lub wręcz chłodna. Zawory zasilające i odpływowe otwarte na full. Skutkiem tego jest bardzo długi czas potrzebny do nagrzania pomieszczeń oraz nadmierne zużycie gazu. Będę wdzięczny za sugestie co z tym zrobić, aby wykorzystywać w pełni moc grzejników.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.