Skocz do zawartości

bartos

Nowy Forumowicz
  • Postów

    4
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia bartos

Nowicjusz

Nowicjusz (1/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. :P)) Mieszkanie remontuje dla siebie, moze kiedys pojdzie pod wynajem. Wczoraj wiedzialem sie z instalatorem no i pojawily sie pewne problemy z nawiewami i wywietrznikami o ktorych Mecenas pisales. Tak jak na zalaczonym rysunku zaznaczylem piec moze byc w kuchni lub piwnicy (pod pokojem 2) gdzie zlokalizowane sa wyczystki kominowe. No i sprawa wyglada tak: 1) jesli kociol w piwnicy to jeden przewod kominowy na spaliny, drugi przewod na wentylacje pomieszczenia + nawiew. Mam w tej piwnicy dwa okienka tak jak pisalem ale wychodza one na ulice (moze cos uda sie wykombinowac ale chyba raczej ciezko). Przy takim ukladzie jest problem z wentylacja kuchni - musialbym wykuć wentylacje na zewnatrz budynku (strona od podworka) i poprowadzic odpowiednia rura az po sam dach kamienicy (mieszkanie parter). To wiaze sie oczywiscie z kosztami odpowiedniej rury, ktora nie jest tania. 2) jesli kociol w mieszkaniu w kuchni to jeden przewod na spaliny, drugi przewod na wentylacje kuchni jako pomieszczenia z odbiornikiem gazu. Pozostaje tylko wykucie nawiewu od strony podworka i powinno byc dobrze w sensie pozniejszego odbioru. Instalator w tym wypadku zaproponowal piec 2f (do zlewu bedzie jakies 3,5 m rury ma to isc w alupexie, do lazienki jakies 7m tez alupex) Co o tym myslicie? Jak narazie pozostaje mi czekac na kosztorys no i konkretne propozycje instalator co do ulokowania pieca itd. (po konsultacjach z kominarzem).
  2. Opinie kominarska odnosnie instalacji juz mam. Pozytywna, kominarz zalecil montaz pieca w kuchni stwierdzajac ze piwnica jest ciut za niska ale tez daloby rade :) (strop kleina 1,9 m w najwyzszym punkcie 2, 10 m). Co najlepsze te zalecenie bylo tylo slowne. O ile dobrze pamietam nie wpisal tego do opinie napisal tylko ze pozytywna. W tym wypadku mam sie ubiegac o dodatkowa opinie? Mecenas z tego co wyzej napisales rozumiem ze zastosowalbys piec 1f z zamknieta komora spalania+zasobnik, dodatkowo cyrkulacje? A co myslisz o piecu 2f (wariant 1: instalatora) patrzac na odleglosci miedzy punktami poboru wody (kuchnia: zlew, lazienika: prysznic, wanna, umywalka)? Jak z oszczednosciami gazu w przypadku piecy 1f i 2f? Z tego co wiem 1f traci na wychlodzeniu zasobnika, 2f znowu wlancza sie za kazdym razem gdy ktos odkreci kran (takie "szarpanie" piecem tez chyba nie jest ekonomiczne) no i wlasnie ta wode przez jakies 30 sekund musi spuscic zanim poleci ciepla wiec sa straty wody.
  3. Piwnica raczej sucha (dwa okienka wychodzace na ulice). Jest cyrkulacja powietrza bo jedno z okienek od lata bez szyby B) (musze sie tym zajac) :). Co do instalacji jest skrzynka na scianie kamienicy wiec trzeba wciagnac gaz do piwnicy budynku.
  4. Witam Wszystkich Serdecznie B) Mam do Was goraca prosbe. Remontuje mieszkanie i jestem na etapie centralnego ogrzewania. Chcialym zeby to bylo ogrzewanie gazowe i tutaj pojawia sie pytanie jaki piec wybrać (jednofunkcyjny + zasobnik 80-120 litrow czy dwufunkcyjny, otwarta czy zamknieta komora spalania) i gdzie go umieścić (mieszkanie czy piwnica)? Jestem troche zielony w tym temacie dlatego proszę o Wasze rady i opinie  Jaki wariant najbardziej optymalny - komfort do wysokosci oplat za ogrzewanie. Załaczylem amatorski szkic :) mieszkania zeby było latwiej. Dane mieszkania: - powierznchnia mieszkania 63 m2 parter (cała kamienica podpiwniczona) - wysokość 2,6m (sufit podwieszany) - grybość murów okolo 45-50cm (stara kamienica, mury nieocieplone) Dodatkowe info: Piwnica znajduje się pod cała powierzchnia „pokoju 2” (strop Kleina 1,9 -2,1o wysokosci) a komin dwukanwałowy zaznaczyłem czerwony kwadratem - lewy górny gór „pokoju 2” lub jak kto woli prawy gorny rog kuchni. Mieszkanie będzie zamieszkiwany przed dwie osoby poki co  Wariant 1 (instalatora) : - piec dwufunkcyjny, otwarta komora spalania, zlokalizowany w piwnicy pod pokojem 2 - podejście do grzenikow od dolu, rurki podwojnie izolowane puszczone piwnica Wariant 2 (moja propozycja): - piec jednofunkcyjny + zasobnik 80- 120 l zlokalizowany w piwnicy pod pokojem 2 - podejście do grzenikow od dolu, rurki podwojnie izolowane puszczone piwnica Wariant 3: - piec dwufunkcyjny, zamknieta komora splania, zlokalizowany w mieszkaniu w kuchni przy kominie - rurki w bruzdach w ścianie (mam nowe tynki  wiec troche ich szkoda) Wariant 4: - piec jednofunkcyjny + zasobnik 80-120 l, zamknieta komora spalania zlokalizowany w mieszkaniu w kuchni przy kominie - rurki w bruzdach w ścianie (mam nowe tynki  wiec troche ich szkoda) Inne warianty? Z gory dzieki za pomoc!!!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.