Skocz do zawartości

yahman

Forumowicz
  • Postów

    15
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia yahman

Ciekawy

Ciekawy (3/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Na pewno nie ma żadnego zaworu 3,4 drogowego jest tak dokładnie jak narysowałem. Tak na górze jest naczynie wyrównawcze, to małe jest na rurze od wody pitnej.
  2. Takie jeszcze pytanie mnie nurtuje, Jak będzie zbiornik 300l to nie będzie schodziło więcej węgla na nagrzanie go i potem ewentualne podtrzymanie T ?
  3. ta gałąź równoległa jak to hydraulik pamiętam mówił, służy temu alby zapobiec roszeniu się pieca, termostat jest podłączony z powrotem do pieca i jak jest za zimna woda niby puszcza z powrotem trochę z wyjścia. Ok popatrzę. (ps. nie mogę znaleźć legendy do tych numerków co jest czym)
  4. Instalacja wygląda tak jak w załączniku, Nie wiem do czego jest ten drugi odpływ z bojlera, te głowice to takie jak w kaloryferach ( z drucikiem połączonym z czujnikiem wpuszczonym do bojlera) Na wyjściu z pieca jest w bajpasie pompa, a torze głównym zawór kulowy, jeśli się nie mylę. Jak coś niejasne proszę o pytania, jestem świadomy że ten schemat jest bardzo ideowy - (nie jestem zdolny z hydrauliki) Proszę o rzucenie okiem i podpowiedz co jest skopane, a może nic. tylko bojler za mały.
  5. to chyba zrobię tak jak mówicie, jeszcze pomyśle dokładnie i przedstawię tu propozycje, a schemat do oceny dam dzisiaj bo wczoraj byłem b. późno w domu i szczerze zapomniałem.
  6. no ok będę w domu to przerysuje schemat (jakoś koło 20), a co do bojlera to hydraulik twierdził, że 200l spokojnie starczy, bo w większych woda strasznie długo się będzie nagrzewać (a ceny są zasmucające), temperaturę w ziemie mamy jakoś 70-75 stopni na piecu. a co do poziomego - to chodzi o dwupłaszczowy - tak radził hydraulik - tylko poziome znalazłem np. http://www.nokaut.pl/bojlery/galmet-wymiennik-dwuplaszczowy-o-pojemnosci-140-l-z-plaszczem-metalowym-typ-sgwp-20-144900.html - tylko inny litraż. Nie znam się, który rodzaj bojlera jest optymalny z wężownicą, płaszczowy , U, dlatego pytam
  7. Witam. Piszę bo mam pewien problem. Zacznę od tego, że rozszczelnił mi się bojler i muszę go wymienić. Nastała wiec okazja do zamiany skopanej poniekąd instalacji - w samej kotłowni. Druga sprawa , dom koło 200m2, 2 rodziny 4 osobowe, bojler miał 140l. Aktualnie jak kąpali się wszyscy w miarę po sobie to wody dla ostatnich nie starczało, Instalacja wygląda tak, (postaram się w miarę jasno) że zza pieca jest puszczona jedna nitka na centralne i wężownice w bojlerze. W wakacje pali się drewnem i zakręcone są zawory w grzejnikach. Ale wracając bojler musimy wymienić, rozmawialiśmy więc z 2 fachowcami i wyszły 2 pomysły. Pierwszy pomysł - zastosować bojler 300l i wymiennik płytowy 30kW - wd. mnie dziwny, 2 pomysł - zastosować bojler 2płaszczowy 200l (poziomy), oraz dołożyć trójnik i bajpas z 2 pompką na płaszcz bojlera. Zdecydowałem się więc napisać o pomoc , jak najlepiej zrobić, jaki zbiornik, żeby było tanio, a woda grzała się szybko. Pytanie dwa - Jeśli zamontuje sam trójnik, i na dam na obieg centralnego jedną pompkę, a na bojlerze drugą, to czy można sterownikiem (są dwa wyjścia) sterować następująco: Jeśli T wody CWU będzie maleć to wyłączać centralne, a wspomagać użytkową i odwrotnie ? Czy to będzie działać czy musi być zawór trójdrożny odpowiednio zamykany przez sterownik ? Zależy mi, żeby zrobić to jak najtaniej bo i tak dużo kasy pójdzie na bojler. pozdrawiam i proszę o radę.
  8. ale chodzi o zastosowanie wymiennika zamiast bojlera i czerpania ciepłej wody bezpośrednio z niego. Czy to się będzie sprawdzać.
  9. Nie bardzo Pana rozumiem , zimą na kotle i tak cały czas jest 60 70 stopni, czyli wymiennik będzie się wtedy sprawdzał tak ?
  10. kocioł to LING25 25kW, fachowiec ma właśnie coś takiego zainstalowanego u siebie i nawet zapraszał jeśli by się nie wierzyło że dobrze działa. tylko tu chodzi żeby zrezygnować z bojlera z wężownicą i wodę czerpać bezpośrednio z wymiennika, w lecie natomiast przepalać drzewem i gromadzić ją w jakimś zbiorniku.
  11. Witam (chyba napisałem nie w tym temacie - przekierujcie proszę do Instalacji CO) W instalacji grzewczej popsuł mi się bojler CWU z wężownicą, (przepuszcza wężownica) hydraulik zaproponował aby zamiast kupowania nowego bojlera zastosować wymiennik płytowy 30KW, wraz z pompką ładującą i na razie zastosować bojler jako zbiornik (wężownice zaślepić), a z czasem kupić większy zbiornik koło 500l. Mówił że w lecie będzie można nagrzewać wodę przepalając krótko w piecu drzewem, (zachwalał przy tym, że ten wymiennik jest bardzo wydajny),natomiast zimą przez cały sezon grzewczy nie będzie konieczne gromadzenie cieplej wody, bo piec będzie nagrzany i ciepła woda będzie bezpośrednio czerpana z wymiennika. Teraz pytanie, bo boje się jakiś haczyków, czy rzeczywiście jest to tak wydajne i czy podczas kompania się np 2 osób jednoczenie (są dwie łazienki) ta woda w wymienniku zdąży się nagrzać? I może jeśli się zdecyduje to czy jest coś na co należy zwrócić szczególną uwagę? proszę o podpowiedzi i pozdrawiam
  12. dzisiaj dopiero miałem czas przeczyścić wejście pod rusztem ale zaniepokoiła mnie inna sprawa, przed wczoraj ustawiłem piec zgodnie z filmikiem z tematu https://forum.info-ogrzewanie.pl/index.php?showtopic=3841 i przez ponad dzień wszytko było ok ładny kopiec trzymał temperaturę, dziś rano znów się włączył alarm 6, a jak wróciłem niedawno do domu, wprawdzie alarmu nie było ale za to strasznie duży kopiec był i węgiel spadał rozżarzony jeszcze , nie wiem czemu tak się zmieniło skoro nic nie zmieniałem.
  13. piec był niedawno czyszczony, i wymieniony ślimak, czujnik jest zaklepany blachą na jednym końcu (tak mi się wydaje bo sam z siebie nie chce wyjść,a tuleja gdzie siedzi jest właśnie zaklepana z jednej strony) ale jutro postaram się go wyjąć jutro odkręcę blachę pod rusztem i przeczyszczę, tylko zastanawia mnie to czemu ten alarm 6 włącza się w tak losowych momentach czasem co 10 min a czasem przez cały dzień jest ok.
  14. zmieniłem ustawienia pare dnie było dobrze i problem wrócił. nie wiem co robić ?
  15. Witam posiadam kocioł jak w temacie z es sterownikiem G-403-P02 i mam dwa problemy, pierwszy to taki, że nie mogę ustawić optymalnych parametrów, albo spala się za mocno czyli nie ekonomicznie, albo za słabo przez co piec chodzi non stop, albo wcale nie daje rady dobić do zadanej temperatury, mógłby ktoś pomóc dobrać ustawienia, albo dać jakieś wskazówki jak proces doboru ustawień przeprowadzić ? druga sprawa to to, że ostatnio zaczął się często włączać alarm 6 i piec się wyłącza, a nie wiem przez co to jest spowodowane i jak z tym walczyć. proszę o jakakolwiek radę - arek
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.