Skocz do zawartości

seluch

Forumowicz
  • Postów

    16
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia seluch

Ciekawy

Ciekawy (3/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. sprawdzilem ile pali kocioł: 25kg na 12h - masakra plus ustawień to z pewnością większa stabilizacja temp na kotle, ale co z tym dalej zrobić nie mam pojęcia
  2. :) małe zamieszanie z tą moją instalacją, wygląda to tak, że najpierw jest kocioł z kotła wychodzi zasilanie (jedna gruba rura B) ) i z tej rury w dół schodzi rura do bojlera, no i dalej za tym wyjściem jest pompa do co. Bojler nie jest powyżej pieca z uwagi na wysokość pomieszczenia. Ale pompa jest za bojlerem. Zrobię fotkę i wrzucę jutro
  3. Tak bojler może grzać prądem. W sumie mam jedną pompę która jest za bojlerem więc układ musiałby tylko wyłączać i załączać pompę c.o. wtedy piec grzałby tylko bojler do osiągnięcia temperatury nastawionej na termostacie.
  4. pompa startowała powyżej temp. zadanej z uwagi na problemy z dogrzaniem wody w zbiorniku c.w. obecnie pompa pracuje prawie bez przerwy dzisiaj zmianię na 35 zobaczymy co będzie
  5. Witam, Dzięki na wstępie za pomoc. Ustawiłem piec tak, że obecnie palenisko jest zajęte przez opał w około 3/4 dostępnej powierzchni. Zauważalny na pierwszy rzut oka jest efekt większej stabilizacji temperatury na piecu. Zauważyłem również, że pozostaje trochę niedopalonego eko. Nie jest może tego dużo, ale można jeszcze nad tym popracować. Piec w nadzorze pozostaje około 20min po czym następuje podanie porcji węgla (stan praca) i znowu 20 min nadzoru. Może można jeszcze coś z tym pokombinować, przedmuchy itp. Trudno mi powiedzieć ile węgla obecnie pali kocioł ponieważ dałem mu dwa, trzy dni na wyrównanie temperatury w instalacji (uruchomiłem ogrzewanie podłogowe) i dzisiaj rano o 7 wrzuciłem do prawie pustego pojemnika 25kg eko. Zobaczymy na jak długo wystarczy. Mam nadzieję, że przynajmniej na 20/22h. Mam jeszcze pytanie do Ciebie przy jakiej temp. Załącza się u Ciebie pompa i czy chodzi ona cały czas. Do tej pory miałem ustawiony piec tak, że temp. Załączenia pompy była wyższa od temp ustawionej na piecu. Wczoraj to zmieniłem i obecnie jest tak, że na piecu mam 50stC a temp. załączenia pompy to 48stC. Jak jest poprawnie i jak najlepiej nastawić te parametry? Jak masz to rozwiązane u siebie? Będę wdzięczny za informacje.
  6. Faktycznie tak jest, że eko jest jakby na początku pleniska a na końcu jest jak to sobie nazwałem dopalanie popiołu – myślałem, że tak powinno być. Ruszt jest tak skonstruowany, że ma nawiercone otwory na początku i na końcu na środku jest pełna blacha. Piec pracuje na zasadzie takiej jak opisałeś: wchodzi w stan „PRACA” i tutaj węgiel podawany jest co 480s w tym czasie pracuje cały czas dmuchawa, aż do osiągnięcia zadanej temperatury. Po osiągnięciu zadanej temp. Piec przechodzi w stan „NADZÓR” i tutaj co 3 minuty włącza się dmuchawa na 60s co 9 włączenie się dmuchawy następuje podanie węgla czyli co 27 min. W sumie to chyba nie często mu się zdarza podać to paliwo po 27min bo wcześniej wchodzi w stan „PRACA” co skutkuje tak jak napisałeś palonym węglem tylko na początku paleniska. Rozumiem zatem, że w twoim przypadku piec częściej jest w stanie „PRACA” niż „NADZÓR”. Czy masz również piec z podajnikiem tłokowym i jakie orientacyjne masz spalanie? Postaram się ustawić piec tak, aby funkcjonował podobnie do Twojego z pełnym paleniskiem. Zobaczymy jaki efekt to przyniesie. Dzięki za cenną wskazówkę. Mam nadzieję, że to to :) Dodam jeszcze tylko, że poprzednie dwa lata paliłem miałem, ale z uwagi na dużą ilość popiołu i problemy z jakością paliwa w tym roku postanowiłem że "wejdę" w eko-groszek. Obecnie nawet przy takich ilościach opału pochłanianego przez piec popiołu jest dużo mniej a i sadzy również. Mam też wrażenie, ale może się mylę, że kotły z podajnikiem ślimakowym są oszczędniejsze.
  7. Ok dzisiaj posiedzę chwilę w kotłowni i zanotuje dokładnie wszystko jak co i kiedy się włącza
  8. Myślałem, aby wprowadzić poniższe zmiany w kotle co o tym myślicie. Czerwone przegrody spowodowałyby wydłużenie czasu przepływu powietrza przez kocioł zgodnie z zielonymi strzałkami, ale czy nie spowoduje to np złego ciągu? Dajcie znać co myślicie na ten temat.
  9. Od kiedy masz ten kocioł? Ja już walczę z nim od prawie trzech lat pominę fakt kompletnej nieterminowości dostawy kotła itp. iprzewymiarowanie przez przedsatwiciela firmy M. Jeśli uda się Tobie coś wywalczyć daj proszę znać. W ojej opini powinny (jak zerkniesz na przekrój kotła) być wstawione jakieś elementy które inaczej poprowadzą powietrze tak, aby miało ono jak najdłuższą drogę. W założonym przezemnie temacie podałem swoje nastawy. Zobacz może na nich pójdzie lepiej. Mi obecnie pali od 40 do 50 kg/24h co i tak jest masakrycznie dużo. Jesli uda się zejść do 20kg/24h to będzie pieknie.
  10. Ocieplenie to 10cm styro piwnica, 12cm styro ściany, 25cm wełna poddasze więc chyba całkiem dobrze.
  11. Nowy w sensie że ma około 3 lata od zamieszkania. Wcześniej paliłem miałem, ale niestety co partia to był gorszy popiołu było masakrycznie dużo teraz na eko chociaż popiołu jest mało. Ale to spalanie to masakra.
  12. O tkaich wartościach spalania piszę wiele osób na forum muratora. Niestety tam nie znalazłem odpowiedzi na moje problemy. Gdyby mój piec spalał 20 kg na dobę to chyba ze szczęścia skakałbym pod sufit :angry: z butlą browca :) Co do czasu podawania to jest on obecnie na chyba 480s w stanie podtrzymania nadmuchy mam minimalne w podtrzymaniu 3/10 w stanie praca 3/10 - mogę dać jeszcze 2 ale wtedy może się niewypalać do końca. Jest jeszcze pomysł, aby wydłużyć czas przejścia powietrza przez piec przez zastosowanie dodatkowej np przegrody zerknij proszę na linka i tam jest schemat - może można zblokować trochę diwe pierwsze strzałki? Już sam nie wiem. moje nastawy to: trb 0 his 1 ong 5 onp 50 - dziś przestawiłem na 55 pra 2 pau 480 cdp 60 ppo 9 coc 3 ofs 3 bpo 3 cop 3 cpp 0 obr 8
  13. Witam, Mam do Was pytanie. Zakupiłem kocioł z firmy Marciniak KWS-P o mocy 26kW poniżej przesyłam link do niego. http://www.kotly-marciniak.isnet.pl/kotly-....php?slab=kws-p Na tym forum już kilka osób o nim pisało. Moc kotła została dobrana przez przedstawiciela tej firmy. Zauważyłem jednak, że spalanie w nim jest bardzo duże obecnie pali mi około 40kg na dobę a może nawet więcej. Chciałbym zatem dowiedzieć się czy kocił ten nie jest przewymiarowany? Dom jest nowy. Powierzchnia mieszkalna to około 160m podłogi około 210m plus piwnica 50m która nie jest grzana (ma kaloryfery ale z uwagi na oszczędność są praktycznie cały czas zamknięte). Kaloryferów w całym domu mam około 14 plus podłogówka około 70m. W domu obecnie chodzi tylko 8 kaloryferów? Ekogroszek spala się na pył. Wcześniej paliłem miał, ale to była kompletna masakra. Proszę zatem o pomoc w jaki sposób można ograniczyć spalanie, czy można w jakiś sposób obniżyć moc kotła? Pociąć przespawać cokolwiek? Temat spalania w kotłach obserwuję też na innych forach i jak widzę, że przy podobnych metrach domów ludzie spalają po 10-20 kg na dobę to jestem kompletnie załamany. Proszę o pomoc lub jakieś wskazówki.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.