Skocz do zawartości

marcingb

Forumowicz
  • Postów

    11
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia marcingb

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Starter dyskusji
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Przekręcałem w całości. Jednak zawór z nyplem nie mieści się w miejsce rotametru po wykręceniu rotametru z nyplem. Odwrotnie owszem. Pozdrawiam
  2. Zamieniłem jeden rotametr na próbę. Coś tam pokazywał lepiej niż na dolnej belce, natomiast ten zaworek z góry wkręcał się tylko do połowy. Widocznie jest tam mniejsze gniazdo. Musiałbym całą belkę rozdzielacza zamienić górną z dolną. Myślę narazie zmienić przekrój całego obwodukotłowego na 5/4 cala i wpiąć go bezpośrednio przy samym kotle poza wszystkimi innymi powrotami. Jeżeli i wtedy nie zadziała grawitacyjnie obieg kotłowy będę zmieniał dalej.
  3. Właśnie umówiłem się na jutro z majstrem, który to robił aby dokonał przeróbki. Przez telefon twierdził, że nie ma tam potrzeby nic zmieniać ale jak chcę to zrobi. Zobaczymy po zmianie jak będzie śmigać. Jak tylko będą efekty zaraz napiszę co i jak. Narazie dziękuję chyba, że macie jeszcze jakieś cenne uwagi w jaki sposób dokonać owej przeróbki to bardzo chętnie słucham.
  4. W sumie masz rację kolego 30 stopni powinno teraz wystarczyć. Narazie zamienię rotametry na górną belkę i zobaczę jakie będą wskazania, bo przerobić zasilanie i powrót podłogówki to trochę więcej zachodu. A co do schematu to myślicie, że wszystko jest ok podłączone? Ja mam wątpliwości co do tego, że powrót z grzejników rozchodzi się do powrotu kotła i do zaworu 4d. Także średnica powrotu z zaworu 4d (zredukowana z 5/4 cala na 28 miedź) do kotła wydaje mi się zbyt mała żeby to chodziło grawitacyjnie. I tak jak kolega stwierdził jakby powrót z podłogówki był wpięty razem z powrotem z grzejników do powrotu zaworu 4d to wtedy chyba nic nie zakłócało by grawitacji obiegu kotłowego. A czy oprócz tych przeróbek co wymieniliśmy macie jakiś pomysł co by to jak najmniej inwazyjnie poprawić? Dziękuję wszystkim z góry za cenne uwagi.
  5. Czyli rozumiem, że jak przepnę rotametry na górę to będzie ok i będą pokazywać przepływ. Natomiast podłączenie podłogówki za pompą c.o jakoś do mnie nie przemawia. Jeżeli za zaworem 4d na wyjściu na grzejnik mam ustawione 30st bo tyle mi narazie wystarcza to mam tam dać trójnik i zasilić tymi 30st podłogówkę? Jak zorganizować przepływ dla grzejników i dla podłogowki żeby się nie zakłócały? Mieszacz podłogówki jest jakieś 3 metry od kotła i od zaworu 4d z pompą c.o.
  6. Tak właściwie to ta podłogówka funkcjonuje bo podłoga ciepła i nagrzewa pomieszczenia do 26st. Mnie głównie martwi zerowe wskazanie na rotametrach i zimny powrót(30st) do kotła bo obieg kotłowy nie ma szans działać grawitacyjnie bo powrót z podłogówki go zakłóca. Więc powrót do kotła to właściwie powrót z podłogówki + powrót z grzejników 25 st, który też obieg jest wymuszony pompą. Więc pytania są dwa 1. Co zrobić aby na rotametrach był przepływ i można by to wszystko wyregulować 2. Jak to wszystko pospinać aby na powrocie uzyskać 55st. Obecnie temp na kotłe 60st za mieszaczem 30st zasilanie podłogówki 32st powrót 30, temperatura powrotu około 30st.
  7. Witam Kolegów Planuję tak przerobić istniejącą instalację jak te czerwone kreski. Czy uważacie to za zasadne?. Szczególnie chodzi mi o to co jest w kółku. Czy nie powinien powrót z grzejników iść tylko do zaworu 4d a nie rozdzielać się do zaworu i do pieca? Proszę o radę. Dodam , że teraz powrót z zaworu 4 d do kotła jest rurką miedzianą 28 planuję przerobić na 35. schemat zmiany.bmp
  8. Czyli z tego co rozumiem przed zestawem mieszającym z pompą należy wstawić jeszcze jedną pompę? Jeżeli tak to jakiej wielkości i jak nią sterować. Tylko w takim wypadku to już obieg kotłowy nie będzie miał wogóle szansy krążyć grawitacyjnie, a temperatura powrotu 55 st jest warunkiem gwarancji na kocioł. Czy mam rozumieć, że ta pompa z układu mieszającego nie robi obiegu między kotłem a układem mieszającym. A co z pomysłem wstawienia pompki na obiegu kotłowym?
  9. Załączam schemat. Trochę nieudolny ale tak na szybko w największym uproszczeniu. Podłoga jest wpięta poza zaworem 4d. schemat.bmp
  10. Witaj kolego. Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie ale z tego co czytałem na różnych forach i po tym co widzę u siebie to grzanie zbiornika CWU powinno być realizowane za pomocą pompy CWU poza zaworem 4D.
  11. Witam Chciałem powitać wszystkich forumowiczów i prosić jednocześnie o pomoc. Czy podłogówka podłączona do mieszacza ze zdjęcia może działać poprawnie. Problem mianowicie jest taki, że w rotametrach na dolnej belce (zasilanie) jest tylko połowa wody i te czerwone grzybki nie podnoszą się nawet gdy pompa jest na trzecim biegu. Na zasilaniu temperatura jest około 32 stopnie a na powrocie 30 stopni. czy jest to normalne? Do czego służą korki zaznaczone niebieskimi kółkami? Drugi problem jest mianowicie taki, że podłogówka jest wpięta poza zaworem mieszającym z napędem. Powrót podłogówki bezpośrednio do powrotu kotła. Mam zadaną temperaturę powrotu np. 50 stopni to zawór się przymyka bo chce puścić ciepłą wodę do powrotu (grawitacyjnie) rury 5/4 cala. Nie jest to jednak możliwe bo powrót z podłogówki tłoczony pompą nie pozwala grawitacyjnie ciepłej wodzie z mieszacza iść w powrót. Jak temu zaradzić? Myuślałem o założeniu pompy na obiegu kotłowym, ale w takim wypadku chyba jakieś sterowanie potrzebne. A może jakieś inne pomysły?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.