Skocz do zawartości

Vorph

Forumowicz
  • Postów

    6
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia Vorph

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Tak, sterownik ma pełną możliwość wyłączania i włączania na godzinę, a także obniżenie temperatur. Wytestuję te ustawienia, zobaczymy jakie będą efekty. Mam jeszcze pytanie czy gdy na przykład nie ma nikogo w domu powiedzmy przez 10 godzin w ciągu dnia, zostawiać włączone ogrzewanie na przykład do 18-19 stopni czy całkowicie je wyłączać i ustawiać na przykład grzanie powiedzmy 2 godziny przed powrotem do domu - chodzi mi o kwestie ekonomiczne ?
  2. Więc kocioł to Ariston EGIS dwufunkcyjny, ogrzewanie jest sterowane sterownikiem DELTADORE MicroTybox, jeżeli chodzi o temperatury zasilania to ciężko mi coś na ten temat powiedzieć bo słabo się na tym znam. Dodam, że mieszkanie jest na parterze, klatka schodowa nie ogrzewana co również wpływa na szybką utratę ciepła. Wszędzie są zamontowane grzejniki Radson Integra 11, a chciałbym bez problemu nagrzać mieszkanie do temperatury ok 21-23 stopni, co w tej chwili jest niemożliwe nawet przy grzaniu nonstop ok 6-8 godzin. Czy wymiana grzejników na takie same wymiary, tylko Integry 22 coś pomoże ? Też mam wątpliwości jeżeli chodzi o przyłącza czy typ 22 spokojnie podejdzie do instalacji przygotowanej pod typ 11 ? Z góry dzięki za pomoc.
  3. Budynek ma 3 lata i przez wszystkie dotychczasowe zimy cieżko było utrzymać temperaturę w okolicach ledwo 20 stopni. Ogrzewanie mam z pieca dwufunkcyjnego, żeby utrzymać te 19-20 stopni piec musi chodzić praktycznie cały czas zużywając gaz. Na przykład w kuchni która ma powierzchnię ok. 12 m2 mam zamontowany Radson Integra 11 wymiar 450x750 o mocy podanej ze strony producenta: 75/65/20- 585W, 70/55/20- 466W. Czy to nie za mało ? Dlatego myślę o wymianie z tego względu, że w domu jest po prostu zimno...I czy przy ogrzewaniu z pieca dwufunkcyjnego, które uruchamiam również muszę informować Zarządce o zmianach grzejników ?
  4. Witam, mam w nowym mieszkaniu zamontowane (przed developera) grzejniki Radson Integra typ 11, niestety są nie dopasowane względem pomieszczeń - wg tabeli są za słabe na powierzchnie (licząc +/- 100 W / m2). Chcę je wymienić na identyczne Radsony Integra tylko typ 22 - wymiary identyczne. Czy ktoś, może mi pomóc - ponieważ nie mam do końca pewności czy wszystkie przyłącza będą pasować ? Nie chciałbym wydać 1000 zł na 3,4 grzejniki, a okazało się że przyłącza są nie odpowiednie - chodzi mi o długości rurek które wychodzą z ściany itp. Nie znam się na tym kompletnie, dlatego proszę fachowca o pomoc :) Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam.
  5. Też przyłączam się do pytania - jak ustawić piec (w moim przypadku to ARISTON EGIS). Na obecna chwilę moc pieca jest ustawiona mniej więcej na 40 % i całe mieszkanie nagrzewa się do ok 18-19 stopni. I piec pracuje praktycznie bez przerwy żeby utrzymać taką temperaturę. Czy lepiej ustawić go na większą moc i szybciej wyłącząć ? Przy obecnej pracy mam zużycie gazu ok. 10m3 na dobę :/
  6. Witam Być może w złym dziale zakładam ten temat za co z góry przepraszam. Jestem kompletnym laikiem jeżeli chodzi o instalacje grzewcze a mam pewien problem. W nowowybudowanym mieszkaniu mam zamontowany dwufunkcyjny kocioł Ariston Egis i grzejniki Radson. Chciałem ogrzać mieszkanie, włączyłem w piecu funkcję CO, kaloryfery są odpowietrzone, ciśnienie w normie lecz grzejniki w pomieszczeniach nie nagrzewają się nawet w niskim stopniu. Termostaty ustawione na max, lecz coś jakby uniemożliwiało przepływ wody przez grzejniki i nagrzanie ich. Bardzo proszę o pomoc, na co jeszcze mam zwrócić uwagę aby rozwiązać ten kłopot. Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi i pozdrawiam!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.