Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana Kotła - Co Po Żywcu ?


monitor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Właśnie dożył swoich chwil poczciwy kocioł z dolnym spalaniem firmy Żywiec - miał 9. Muszę zdecydować na co go zamienić. Zasięgnąłem nieco języka i chciałbym wybrać albo jakiś markowy ogólnodostępny kocioł albo któryś z lokalnych wytwórni w okolicy.

Żywiec był z dolnym spalaniem, bez automatyki - sterowany tylko ręcznie, ciąg kominowy mocny. Obecny piec miał chyba 23 KW - powierzchnia grzewcza ok 190 m , stare budownictwo , ściany nie ocieplone , ciepłe okna i ogólne uczucie sporego ciepła w okresie grzewczym mimo że piec był użytkowany nieco poniżej swoich parametrów (co z pewnością przyczyniło się do jego śmierci). Paliwo to węgiel orzech , groszek , drewno

Ponieważ dolne spalanie dobrze się u mnie sprawdza rozważam dolniaki :

 

Zębiec KWKD 22

 

Żywiec KDO-u

 

Zębiec KDU ale to chyba nie jest typowy dolniak ?

 

lokalnie

 

osiek KMW-s

 

Stal-Max TDS

 

Gierałtowicki STK-m

 

A może jeszcze coś innego ?

 

Nie jestem pewien czy potrzebuje nadmuchu - sterowanie klapką może wystarczy ale wszystko do rozważenia.

 

Proszę o jakieś sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zębiec KWKD i Żywiec KDO-U(RW) równie dobre choć uważam, iż Zębce mają przewagę tzn. wtórne powietrze fabrycznie przez zasyp i listwy na tylnej ściance , które czasem po paru latach trzeba nowe wspawać, ale zabierają lepiej gazy z komory zasypowej do dopalenia. Zębiec KDU z kolei, to dolniak do drewna o powiększonej komorze zasypowej ok. 85 dm3 , ale jest mało sterowny bo na drewnie 10-20 kW, a na węglu 12-26kW jak dla ciebie moim zdaniem dużo za mocna dolna moc przez co kisił byś na pewno opał:P. Kotły regionalne znasz Ty, wykładnią niech będzie zdanie osób które użytkowały coś poza nimi ;) , ale czasem małe zakłady spawalnicze potrafią robić całkiem niezłe kotły, a dla Ciebie liczy się gwarancja dla Ciebie, a nie piękne oczy. Polecającym też patrz na ręce :rolleyes: gdyż w Polsce często ktoś poleca kociołek i mówi np. , iż jego to spala 2,5 tony węgla jest super ale nie dopowiada np. o 10 m3 własnego drewna, które lądowało w kotle tak ku oszczędności . Swoją drogą jeśli jest możliwość pozyskiwania taniego własnego biopaliwa, to trzeba o to walczyć bo będzie tylko coraz drożej. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukasz odpowiedniego pieca z poważną firma towarem i gwarancją. Odpowiadam ino zebiec.

Cena rosadna , towar jest ok, serwis gwarancyjny bardzo dobry .

 

Tak w pobocznym wątku . Przez około dekadę miałem swk zebiec paliłem w nim non stop przez bite przeszło 10 lat. Jedynie co nim naprawialem to tzw przegrode górna, oraz szczeliwo.

Staruszka wymieniłem nie przez to że coś gdzieś peklo tylko przez to aby wymienić na innego nowego zebca mialowca co pali wszystko co do niego się wrzuci.

 

Pamiętaj lepiej dorzucić te 300 zeta do dobrego kotła niż męczyć się z piecem firmy dziod and dziod.

 

Ino zebiec , sasy lub bawol. Nie idź w stronę per eko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukasz odpowiedniego pieca z poważną firma towarem i gwarancją. Odpowiadam ino zebiec.

Cena rosadna , towar jest ok, serwis gwarancyjny bardzo dobry .

 

 

Przejrzałem różne propozycję i skłaniam się właśnie ku temu modelowi (kwkd) ale... Po zrobieniu rekonesansu na żywo okazuje się, że sporo firm które do niedawna handlowały Zębcem obecnie się z niego wycofała. Argumentują to pogorszeniem jakości ich wyrobów a raczej produkcją przez Zębca dla marketów tańszych odmian kotłów. Twierdzą,że maja obawy czy nie dostaną towaru który nie zszedł z markecie tego niby gorszej jakości. Nie wiem ile w tym prawdy ale jedna z tych firm to ogólnopolska firma u której zaopatrują się instalatorzy a inne to także wcale nie garażowi handlarze. Reasumując - nadal jestem zainteresowany tym modelem i jest w czołówce ale jeszcze się rozglądam - w ciągu kilku dni chciałbym sprawę sfinalizować. Zdaję sobie sprawę że może chodzić o jakieś sprawy typowo handlowe i stąd zmiana opinii dlatego na spokojnie się rozglądam. Kocioł dotychczasowy chodził bez sterowania i dmuchaw i myślę że do dolniaka nie będzie ono konieczne bo widzę ze zębiec nie ma żadnego sterowania.

 

 

dostałem jeszcze taką propozycję:

 

Rakoczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się dolniak zebiec nie posiada nadmuchow .. Jest mianownik zamiast niego.

 

Co tych trafnych kotłów zebieckich made in tesco. Faktycznie taka sytuacja była że puszczono do marketów te piece. Ostatnio z nich się podobno wycofano.

Co do spraw że pośrednicy wycofują się z handlu zebca. To tylko się rozchodzi o kase chyba.

 

Mniejsza o to. Najlepiej poszukać na internecie opinii palaczy nie tam jakich opłacanych gryzipiorkow. Internet wszystko przyjmie hehe.

Dolniak zebiec posiada pochlebne opinię palaczy, może nie wszystkich bo nawet w najlepszych samochodach można coś znajsc...

Gdybym miał wybierać jeszcze raz to tylko mialowca lub dolniak zebiec. Nad którym też się osobiście myślałem.

 

W kwestii mniejszych twórców kotłów na dwoje babka włożyła. Dziś jest jutro go nima

Osobiście balbym się zakupić takiego mniej znanego. Chociaż piwa regionalne są lepsze od przemyslowek to może i piece pójdą ta droga hihi ,:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię.

 

Po analizie i co najważniejsze także po korespondencji z producentami wybrałem kocioł KWKD od Zębca. Przeważyła właśnie korespondencja i bardzo szybka,merytoryczna i fachowa odpowiedź producenta na moje wątpliwości, nie szukałem super kotła a raczej spełniającego to co obiecuje producent i mam nadzieję tak będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób decyduje się właśnie po kontakcie, mnóstwo nowych firm polega na reklamie , a gdy zadzwonisz to nie ma jednej chociażby kompetentnej osoby do porozmawiania jak w ogóle telefon odbiorą, Porażka. W Zębcu jak na bywasz i rozmawiasz , to od razu człowiek spokojniej patrzy w przyszłość bo ma świadomość, iż rozmawia z profesjonalistami, a nie z panem Zdzisiem z garażu co przed chwilą taczki jeszcze spawał. Kolego monitor do Zębca spokojnie możesz dzwonić, mają cały dział do porad naprawdę fachowych polecam, poza tym uważam iż najtrwalsze kotły na rynku mają Zębiec,Ogniwo i Camino reszta goni lub gadżetami próbuje błyszczeć i sprzedawcą daje duuuży procent żeby wciskali . Nie powiem jest jeszcze paru producentów którzy naprawdę niewiele im ustępuje, ale dla mnie liczy się jeszcze , to iż Ci producenci z tradycją i doświadczeniem mogą powiedzieć, że taką jakość utrzymują 50-40 czy 60lat , a dla mnie to się bardzo liczy. Pozdrawiam.

Edytowane przez Robocik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wiele osób decyduje się właśnie po kontakcie, mnóstwo nowych firm polega na reklamie , a gdy zadzwonisz to nie ma jednej chociażby kompetentnej osoby do porozmawiania jak w ogóle telefon odbiorą, Porażka. W Zębcu jak na bywasz i rozmawiasz , to od razu człowiek spokojniej patrzy w przyszłość bo ma świadomość, iż rozmawia z profesjonalistami, a nie z panem Zdzisiem z garażu co przed chwilą taczki jeszcze spawał.

 

Zgadzam się - W Zębcu wytłumaczą i nic ich nie goni że już masz kupić lub odsyłają do następnego fachowca.

 

Witam wszystkich forumowiczów.

Jestem nowy na tym forum.

Miałem skw 35 Zębca 15 lat - co on nie spalił.

Teraz zakupiłem kwkd 22 - jest cieplo więc było mało prób palenia.

Rozrzut w kw dosyć spory, ale 15 lat temu człowiek się nie zastanawiał.

Rozważałem zakup różnych kotłów. Mam 210 m2

W końcu Kwkd 22.

Czemu?

Może komuś to pomoże w wyborze.

Kocioł jest bardzo solidnie wykonany.

Paliłem na próbę. Założyłem miarkownik ciągu z poprzedniego pieca.

Rewelacja w stosunku skw 35 - nie dymi, komora niewiele mniejsza a ładowna, nawet klocki 20x 40 pod kątem wkładam do pieca.

Byłem także w Żywcu i oglądałem KDO nie mieli na stanie 25 kw bo taki chciałem oglądnąć.

I powiem tylko tak - powinni zakazać pokazywanie kotłów szkieletorów, bo wyglądały jak by były cięte jadąc na łódce( Nie wszystkie- ale ktoś musi trafić na "okazję").

Byłbym skłamał jeżeli bym powiedział że kdu mi się nie podobał, ale u mnie przeważyło, te 15 lat katowania Zębca i jeszcze za złom mi się wróci.

Pozdrawiam

Edytowane przez makmak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc i ja sie wypowiem.

 

Tytułowy temat można rozwinąć - tak - co po żywcu ? Jest KWKD 22

 

Zakupiłem Kwkd po rekonesansie i oglądaniu na żywo tego pieca i konkurencji. Brałem pod uwagę żywca ale po obejrzeniu jednego i drugiego wybrałem Zębca.

Kocioł zamontowany wraz z zaworem 3D którego wcześniej nie było, zakupiony miarkownik. Po próbnym paleniu mogę powiedzieć że widać iż kocioł jest nowy i ma bardzo dobrą wydajność - kilka desek (4-5) i zagrzało mi całą instalację w której wody jest co niemiara. Pali się bardzo równo - łatwo kontrolować ciag ale wszystko jest nowe i szczelne to oczywiste. Komora i drzwi w porównaniu z poprzedniem kotłem znacznie większe - nie mierzyłem ale na wygląd i załadunek wyglądają znacznie większe - drzewo wejdzie poziomo - poprzednio głównie paliłem kawałkami wkładanymi pionowo. Inaczej wykonana jest część za górnymi drzwiami - poprzednio miałem to trochę dziwnie zaprojektowane chociaz w nowych żywcach jest już lepiej. Narazie tyle - czekam na sezon aby coś więcej powiedzieć ale na chwilę obecną jestem bardzo zadowolony z wyboru i wykonania tego kotła a jak będzie pracował czas pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.