Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ruszt Pomocniczy - Ma Być Głównym - Poradźcie


ra11

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie niektórych forumowiczów rozśmieszy mój problem ale nie opisując przyczyn gdyz są trochę zawiłe musze poprosić was o radę.

Musze zakupić nowoczesny piec z podajnikiem, ale problem jest taki że ok 50% jego pracy chciałbym korzystać z rusztu awaryjnego, czyli palić drzewem, lub zwykłym węglem. Wiem że prawie wszyscy producenci kotłów piszą w specyfikacjach że ruszt awaryjny to ruszt awaryjny i ciągłe jego uzywanie jest po prostu nie wskazane.

Czy istnieje taki kocioł, który by podołał temu zadaniu? Dzisiaj trafiłem na żeliwny kocioł Klimosz Ling Combi ale kilka postów czytałem że to również nie wskazane palić ciągle na ruszcie awaryjnym nawet w żeliwnym kotle. Mam opcje znaleźć taki kocioł, albo wstawiać dwa kotły olejowy i tradycyjny czego nie ukrywam wolałbym uniknąć.

Edytowane przez ra11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to z takim podejściem do sprawy palenia w kotle polecam Ci mój żeliwny Kielar ECO 2 z podajnikiem. Gdybyś się na niego zdecydował to weź wersję z nową retortą obrotową Pancerpola ( to będziesz mógł spalać gorsze eko i lepszy miał).

W moim żeliwniaku możesz palić koksem, węglem, drewnem ( ma on duża komorę zasypową - 30 cm szerokości, - 43 cm wysokości, - 48 cm, głębokości ) tak zwanego paleniska awaryjnego.

Ja w tym kotle pale głównie dobrym ekogroszkiem - ale jak np. teraz wypalam resztki desek na potrzeby CWU.

 

Kocioł ma wady i zalety - możesz o tym poczytać na mojej stronie http://www.czp.pl/kociol/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja mogę dodać tutaj mój kocioł . Również dla mnie przy zakupie kotła z podajnikiem ważną rzeczą był właśnie ruszt awaryjny i to nie taki ,że tylko jest , tylko taki żeby z niego w pełni korzystać , właśnie dlatego kupiłem kocioł firmy Kotstal. Załadunek do rusztu awaryjnego jest bardzo wygodny , gdyż jest wyposażony w dodatkowe drzwiczki do tego przeznaczone , a co za tym idzie czyszczenie nie sprawia kłopotu . Wymiennik pionowy tylno kanałowy . Obecnie od początku maja palę drewnem właśnie na ruszcie awaryjnym przy wyłączonej dmuchawie , za pomącą naturalnego "cugu".

Palnik w tym kotle to Brucer (oczywiście żeliwny) podajnik i ślimak również są żeliwne . Kociołek jest wyposażony w bezobsługowy sterownik eCoal , który wszystkie parametry palenia dobiera sobie w zależności od zapotrzebowania na energię i jakości opału . Tutaj jest temat przeze mnie założony poświęcony mojemu kociołkowi https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/8096-nie-chce-zadnej-porady-nie-mam-zadnego-problemu/page__p__66109__fromsearch__1#entry66109 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.