Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż Zaworu Trójdrożnego


jacek6213

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mieszkam w bloku 4 rodzinnym na pierwszym piętrze.Do mojego mieszkania prowadzą 4 piony do każdego grzejnika- piec na paliwo stałe w piwnicy. Chciałbym zamontować zawór trójdrożny ponieważ mam problem z ciepłą wodą użytkową w zimie(aby była woda gorąca w bojlerze-> wysoka temperatura na piecu-> gorąco w mieszkaniu.Zawór ma tylko posłużyć do obniżenia temperatury na grzejnikach.Pytałem o montaż zaworu czterodrożnego ale tam wymagana jest druga pompa w obiegu CWU(koszty).Całe centralne działa grawitacyjnie choć jest zamontowana pompa.post-32091-0-61926100-1313396937_thumb.jpg

Dodam jeszcze że chciałbym, aby grzejnik w łazience i bojler grzały niezależnie od ustawienia zaworu trójdroznego..Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez różnicy czy ograniczasz temperaturę CO zaworem 3D czy 4D za nim musi być pompa. Druga pompa do ładowania CWU jest w tym przypadku niezbędna !

O jakich kosztach tu mówisz ? koszt jednorazowy pompy 40 wraz z filtrem i zaworem zwrotnym nie przekroczy 250 zł. Pobór prądu na najniższym biegu około 15 W (zależy od pompy)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.Chciałbym odświeżyć temat montażu zaworu trójdrożnego.Obecnie mam przymknięty zawór kulowy na powrocie CO tak jak na foto.Czy gdybym zamiast tego zaworu zamontował trójdrożny to mógłbym regulować temperaturę CO a CWU byłaby zbliżona do temperatury pieca.

post-32091-0-14537500-1365086749_thumb.jpg

post-32091-0-49821400-1365086763_thumb.jpg

post-32091-0-64941100-1365086777_thumb.jpg

Edytowane przez jacek6213
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad rozwiązaniem mojego problemu w ten sposób.Tak jest zbudowane centralne u moich rodziców w domku jednorodzinnym i jak pamiętam nie było źle.

Witam z pewnością jest tu lepiej gdyż N.W. jest podłączone prawidlowo a zawór przelotowy zapewne służy do zmniejszenia przepłyu na grzejniki równoznacznie zwiększając na zasobnik i grzejnik w łazience , który bywał bardziej dogrzany , a montowanie zaworu 3 D w tym przypadku już opisał kolega w 2 poście.

Edytowane przez darecki2308
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam robiąc taką rewolucję w instalacji pomyślał bym również o odpowiednim sterowniku do obu pomp ,i filtry przed nimi montował w poziomie , nie zapominając również o Z.Z. za pompami a zasuwę do C.W.U za pompą pozostawił , do odpowiedniego wyregulowania przepływu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od czego są zawory termostatyczne przy grzejnikach? Poco zawory jak wystarcze na grzejnikach zamontować i tyle. Zakęcasz te co chcesz i gra. Bez kosztów przeróbki w kotłowni

 

Witam.Teraz krąży mi po głowie temat termostatów.Zrobiłem w ten sposób, że otworzyłem zawór kulowy dławiący powrót CO a zdławiłem zawory na grzejnikach w pokojach i kuchni.Efekt:

-w łazience temperatura ok (taka jak na piecu)

-CWU ok (na piecu ok 70*C)

-tylko w pokojach i kuchni po jakimś czasie za ciepło bo grzejniki wolniej się nagrzewały.

Pytania:

1.Czy zwory termostatyczne załatwią sprawę przycinając przepływ wody przez te grzejniki w razie wzrostu temperatury w zależności od pomieszczenia (dodatkowo duży pokój jest słoneczny i tam temperatura wzrasta do 28*C jak nie zakręcę zaworu na grzejniku).http://allegro.pl/za...3151319627.html

http://allegro.pl/da...3151319981.html

2.Chciałbym zamontować zawór zwrotny w obwodzie CWU, ponieważ jak nie zamknę zaworów na wężownicy bojlera to rano ciepłej wody brak.

http://allegro.pl/kf...3151706438.html.

3.Czy pompka w tym układzie przepchnie wodę przez ten zaworek?

post-32091-0-08888000-1365412364_thumb.jpg

post-32091-0-13483900-1365412596_thumb.jpg

Edytowane przez jacek6213
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na grzejniki załóż zawory termostatyczne z głaowicą regulacyjną(np takie http://sklep.moskal....-12-p-1440.html). Głowica ta otwiera i zamyka zawór na zasialaniu w zależności od pożadanej temperatury pomieszczenia(na głowicy ustawiasz pożadaną wartośćod 1 do 5 zwykle jest). Sama to reguluje.

 

A na zasilanie bojlera załóż zawór klapowy zwrotny taki : http://www.nokaut.pl...powy-1-1-4.html bo jak instalacja grzejnikowa ci stygnie to ciepła woda z bojlera ogrzewa wężownice i grawitacyjnie z wężownicy grzeje ci na grzejniki.

 

I zamiast regulować zaworem na powrocie do pieca to zmniejsz przepływy na powrotach na grzejnikach( skręć troche zaworki powrtne)

Edytowane przez ncwk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Chciałem jeszcze dopytać czy te zawory termostatyczne danfoss

Witam mam namiary na zawory Danfosa z nastawą wstępną RA-N wraz z głowicą komplet w dobrej cenie :) nowe !!. tylko proste zawory jeśli byłbyś zainteresowany daj znać . pozdrawiam

Edytowane przez darecki2308
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przygotowuję się do wymiany zaworów przy grzejnikach i jak spuszczę wodę to chciałbym przeprowadzić niewielkie zmiany rur w piwnicy i koniecznie zamontować zawór zwrotny.Stan obecny jest na fotkach powyżej.Chciałbym zrobić tak jak na pierwszym schemacie.Jeśli to nie wypali(zawór zwrotny) to może drugi schemat. Bardzo proszę o opinię.Dziękuję.

post-32091-0-26070800-1365833721_thumb.jpg

post-32091-0-19330200-1365833733_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam w takiej sytuacji grzejnik łazienkowy bez zaworów termost. i podłączony jako ostatni ( najdalej oddalonym grzejnikiem od kotła) , 2 pompa tylko na c.w.u. , i jeszcze jednym Z.Z. za pompą c.o. zawory klapowe możesz montować tylko w poziomie a spręż. możesz również w pionie , tylko aby przepływ był prawidłowy.

Edytowane przez darecki2308
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.