Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Naczynie Wyrównawcze - Podlaczenie


RobertR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Prosze o info, czy to jest dobrze podlaczone,

 

post-7677-0-44695600-1312278683_thumb.png

 

Na dole kociol weglowy.

Na gorze naczynie przelewowe.

 

Chodzi mi o sposob podlaczenia naczynia wyrownawczego do kotla weglowego.

 

Kolor czerwony - wyjscie z pieca i wejscie do naczynia z boku.

Kolor niebieski - wyjscie z dolu naczynia i powrot do pieca.

Kolor zielony - przelew do kanalizacji

 

I moje pytanie, czy to jest prawidlowo, bo byl ostatnio pewien magic i powiedzial ze tak nie moze byc, ze powinno byc inaczej, zamieniony czerowny z zielonym. Ze gdyby mi sie zagotowala wada w obecnej konfiguracji to cala woda z kotla zostanie wyciagnieta z instalacji, cos takiego powiedzial, i chce potwierdzic ta teorie ;)

 

Pozdrwawiam,

 

RR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten jest bardziej profesjonalny.

 

 

Witam,

 

Oki, dzieki za odp. wlasnie o to mi chodzi. Ale mam jeszcze pyytanie, czy RW moge podlaczyc do powrotu do kotla, bo tak mi obecnie mam zrobione, i musialbym tylko przerobic sam zbiornik.

 

Ciekawe jak to jest w waszej dziedzinie, ze co fachowiec to inne zeznania ;)

 

Pozdrawiam,

 

RR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki, dzieki za odp. wlasnie o to mi chodzi. Ale mam jeszcze pyytanie, czy RW moge podlaczyc do powrotu do kotla, bo tak mi obecnie mam zrobione, i musialbym tylko przerobic sam zbiornik.

Ciekawe jak to jest w waszej dziedzinie, ze co fachowiec to inne zeznania ;)

Dlatego są normy, żeby nie było 'innych zeznań' rolleyes.gif! Wyszukaj na Forum w/w normę na naczynia wz. i tam dowiesz się, że od samego dołu podłączasz powrót, a zasilanie dajesz od samej góry (fajka do zbiornika skierowana). Jak możliwość zamarznięcia naczynia, to jeszcze cyrkulacja zrobiona dławionym bocznikiem od zasilania do naczynia nieco powyżej spodu, aby mieszało się 'ciepłe z zimnym' . Fajka wydmuchowa ok.1m wys. może być razem z rurą przelewową (trójnik), co uniemożliwi niebezpieczne zasysanie syfonowe (jak w spłuczce) opróżniające naczynie przy przelewie... Rura sygnalizacyjna-tylko w dużych instalacjach, w domku wystarczy przelewowa. To tylesmile.gifw temacie!

PozdrA

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak nie jest dobrze! Po drodze do naczynia nie można stosować żadnych zaworów

zgadzam sie z kolega. pompka bedzie pchala cala wode do naczynia wyrownawczego. grzejnikow nie odpowietrzysz-tak w nawiasie-wiem to z wlasnego doswiadczenia. najlepiej miedzy obejsciem a piecem podlaczyc naczynie wyrownawcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze może ktoś poda średnice rur i byłoby wsio.

Edytowane przez CoTo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.