Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Gazowy A Wysokość Komina


proteusmaximus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!

 

Mam mieszkanie 56 m2 i planuje w nim montaż ogrzewania gazowego . Teraz jest tego typu problem : Dobór pieca !! Nie było by może i aż takiego problemu ( wiele tematów na ten temat ) ale komin pod który mam się podpiąć ma 19 m ( Według opinii kominiarskiej )

 

Jeden z instalatorów zaproponował mi piec Ariston Clas - mówił że jest dobry spoko servis i że ma wydajny wiatrak

Drugi natomiast że może być problem gdyż zamknięta komora może tylko do kilku metrów działać i żeby zastosować albo otwartą komorę albo kondensat

Co do kondensata to chyba szkoda kasy bo mając 56 m2 to nie ma sensu a otwarta komora to spadek wydajności

 

Według opinii kominiarza mam zastosować GAZ TURBO

 

Proszę o pomoc w tej sprawie !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł kondensacyjny to też kocioł z zamkniętą komorą spalania. Twoim problemem nie jest wysokość komina, ale jaki rodzaj komina można zamontować, co wiąże się z wyborem kotła (zastosowania jakiego układu powietrzno-spalinowego wymaga kocioł?) i kubatura pomieszczenia. Kocioł z palnikiem atmosferycznym - pobór powietrza z pomieszczenia gdzie zamontowany jest kocioł + przewód kominowy ( stal kawasoodporna). Kocioł turbo i kondensacyjny - są praktycznie trzy możliwości układu powietrzno- spalinowego: 1. jak przy kotle z palnikiem atmosferycznym. 2 pobór powietrza z poza miejsca montażu np z zewnątrz oddzielną rurą doprowadzającą, wyrzut spalin jak w poprzednich przypadku. 3 układ powietrzno spalinowy typu "rura w rurze" zewnętrzna rura doprowadza powietrze wewnętrzna odprowadza spaliny. Wszystkie informacje o konfiguracjach kotłów znajdziesz w dokumentacji technicznej. Przy poborze powietrza z pomieszczenia gdzie zamontowany jest kocioł minimalna kubatura pomieszczenia wynosi 8m3 + nawiew powietrza i kratka wentylacji ; przy układach z poborem powietrza z zewnątrz minimalna kubatura wynosi 6,5m3 obowiązkowa kratka wentylacji. Musisz sprawdzić jaki rodzaj wkładu w kominie można zamontować lub może już jest zamontowany sprawdzić dokumentację czy można wybrany kocioł podłączyć do takiego układu, przy okazji sprawdzając maksymalną wysokość przewodu kominowego ( tak naprawdę to powinien to sprawdzić instalator montujący kocioł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo często spotykam się jako serwis z błędami w doborze komina w kotłach z zamkniętą komorą spalania "kotły turbo". Moja rada jeśli instalator mówi : może ,powinno ,myślę, że

itp. otwieraj internet znajdź firmę jaką markę kotła wybrałeś , poważna firma na stronie podaje telefon pomocy technicznej , oni zaprojektują ,doradzą nie bagatelizuj tej sprawy .Kupisz kocioł na tak długim kominie jaki masz nie uruchomisz kotła i co wtedy zrobisz ??,może okazać się że tylko kondensacyjny kocioł będzie pracował . Mój program do obliczania oporów zestawów powietrzno spalinowych wyrzucił ( projekt błędny) mnie przy zestawie koncentrycznym na tylko dwóch kolanach przy 16 m wysokości dla kotła kondensacyjnego , przy układzie rozdzielnym przyjął ale dla "kondensata" . Nie można tego generalizować każdy przypadek należy rozpatrywać indywidualnie a w dodatku przy tak długim kominie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.