Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc W Ustawieniach Kotła Sas Nwt


mlodzieniec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Użytkowników :) prosiłbym o pomoc, jak prawidłowo ustawić kocioł podany w temacie, by w miarę oszczędnie palić i nie mieć kłopotów z temperaturą, jak dobrać czasy w podtrzymaniu, pracy i moc wentylatora. Kocioł SAS NWT 14 kW, zamontowany jest zawór 3 drogowy, 2 pompy [1 na cwu, druga co], palone będzie węglem orzech 1, komin 24x14 cm, wysoki 9 m. Zima daleko ale chciałbym wiedzieć wcześniej, jak taki kocioł poprawnie obsługiwać. Teraz drewnem na cwu rozpalam. Sterownik Tech ST 32. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie, jako początkujący proszę o wyrozumiałość :) Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

niestety nie posiadam tego typu sterownika wiec nie podam Ci na tacy nastawów . Nawet gdybym miał to prawdopodobnie i tak by nie pasowały bo każdy dom i instalacje są inne w związku z tym musisz do tego dojść samodzielnie . Ale podam Ci kilka schematów jakimi należy sie kierować przy regulacji sterownika .Przedewszystkim zacznij od najniższych ustawień wydajnosci dmuchawy jeżeli piec nie będzie osiągał ustawionej temperatury to stopniowo zwiększaj nadmuch . Po osiągnieciu temperatury piec przejdzie w czuwanie a dmuchawa w tryb przedmuchów dla utrzymania płomienia w palenisku i tutaj zróć uwage czy przedmuchy nie są zbyt częste i zbyt długie bo to bedzie skutkowało wzrostem temperatury powyżej nastawionej na sterowniku natomiast zbyt żadkie mogą powodować "kichanie " pieca czyli wybuch nagromadzonych gazów po uruchomieniu dmuchawy . Niestety regulacja sterownika wiąże sie ze stosowaniem określonego opału w określonych warunkach pogodowych co o tej porze roku może być trudne ale zawsze możesz spróbować jak piec zachowuje sie przy określonych ustawieniach przy określonym opale , najważniejsze abyś wiedział jak zachowa się Twój piec w Twojej instalacji przy zmianie określonego parametru . Jak przyjdą mrozy to nie będziesz stąpał po omacku . a co do opału ten sas nie jest aż tak wymagający , a wręcz najlepiej pracuje na dość drobnym zasypie . Orzech 1 jest troche za gruby do tej konstrukcji .OII / OII mieszany z miałem i groszek .

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Będzie trzeba eksperymentować. Mam trochę miału, więc będzie mieszany opał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.