Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bojler C.o


jendrej83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.Mam do was goraca prozbe o rade bo juz nie mam sil do goscia ktory robil mi instalacje centralnego ogrzewania,chodzi o to ze wczesniej mi sie caly uklad zapowietrzal z ukladem (OTWARTYM) RURY STABI,problem na szczescie zostal rozwiazany ale pozostal kolejny problem prawdopodobnie zapowietrza mi sie bojler od c.o on tak stwierdzil.Napisze wam co mnie nie pokoi z tym bojlerem slysze jak woda sie do niego nalewa caly czas(rozmawialem ze osobami ktore tez maja c.o i mowili mi ze oni zadnych odglosow z bojlera nie slysza tym predzej halasow nalewajacej sie wody do niego,po drugie bojler mam 120 litrow naleje wody do wanny z polowe i juz mi leci woda letnia dla porownania mam takze bojler elektryczny 80litrow i wiecej mi wchodzi do wanny goracej wody niz przy tym wiekszym wydaje mi sie ze powodem tak malej wody w bojlerze jest to ze jest w nim powietrze.Na bojlerze nie mam zamontowanego zadnego zaworu odpowietrzajacego bo instalator twierdzi ze jest on nie potrzebny wiec pytam sie go jak sie pozbyc tego powietrza z tego bojlera on twierdzi ze tak musi byc,bo on nie widzi zadnego rozwiazania na ten problem.Pomozcie mi bo nie mam sil juz do niego.Nie wiem czy to wazne ale bojler mam powieszony na scianie w pozycji poziomej bo wiem ze sa jeszcze bojlery pionowe.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz ale z Twojego opisu wynika tylko że do wymiennika wlewa sie woda i ją słyszysz . Podaj typ wymiennika płaszczowy czy z wężownicą i producenta a najlepiej cyknij fotke z opisem którą rurę masz skąd doprowadzoną .

 

 

Jeżeli przelewanie słychać gdy pracuje pompa CO to wymiennik płaszczowy może być zapowietrzony{obieg co} .Jeżeli przelewającą wode słychać w trakcie poboru ciepłej wody to został błednie podłączony wymiennik.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bojlerze nie mam zamontowanego zadnego zaworu odpowietrzajacego bo instalator twierdzi ze jest on nie potrzebny wiec pytam sie go jak sie pozbyc tego powietrza z tego bojlera on twierdzi ze tak musi byc,bo on nie widzi zadnego rozwiazania na ten problem.Pomozcie mi bo nie mam sil juz do niego.

Witam,

Znam takich fachowców. Ale oni mają na to sposób - jak się zapowietrzy, to trzeba popuścić na śrubunku. :lol:

 

Normalnie zapowietrzył się bojler. Trzeba go odkręcić i nad nim zamiast kolanka wstawić trójnik. U góry trójnika wkręcic należy odpowietrznik - nie musi być automatyczny, wystarczy grzejnikowy za 5 zeta.

Jak Ci bulgocze, to zatrzymujesz pompę a następnie wypuszczasz powietrze odpowietrznikiem. I tak do skutku.

Odpowietrzyć należy również pompę.

Mała ilość ciepłej wody wynika ze słabego jej nagrzania - sprawdzić jaką temperaturą grzeje sie bojler i czy wystarczająco długo.

 

Ten fachowiec, którego wspomniałem zapiąłby bojler za zaworem mieszającym i wszystko oczywiście na 1 pompie. Wtedy z definicji występuje problem niedogrzanego bojlera opisany na przykładzie Twojej szanownej wanny.

Sprawdź czy tak nie zrobił.

 

 

Pozdrawiam.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz ale z Twojego opisu wynika tylko że do wymiennika wlewa sie woda i ją słyszysz . Podaj typ wymiennika płaszczowy czy z wężownicą i producenta a najlepiej cyknij fotke z opisem którą rurę masz skąd doprowadzoną .

 

 

Nazwa wymiennika LEMET dwuplaszczowy chwilowo nie mam jak zrobic zdjec bo telefon z aparatem mam w serwisie ale postaram sie w najbliszym czasie dodac zdjecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przelewanie słychać gdy pracuje pompa CO to wymiennik płaszczowy może być zapowietrzony{obieg co} .Jeżeli przelewającą wode słychać w trakcie poboru ciepłej wody to został błednie podłączony wymiennik.

 

 

tak slychac tylko podczas pracy pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Znam takich fachowców. Ale oni mają na to sposób - jak się zapowietrzy, to trzeba popuścić na śrubunku. :lol:

 

Normalnie zapowietrzył się bojler. Trzeba go odkręcić i nad nim zamiast kolanka wstawić trójnik. U góry trójnika wkręcic należy odpowietrznik - nie musi być automatyczny, wystarczy grzejnikowy za 5 zeta.

Jak Ci bulgocze, to zatrzymujesz pompę a następnie wypuszczasz powietrze odpowietrznikiem. I tak do skutku.

Odpowietrzyć należy również pompę.

Mała ilość ciepłej wody wynika ze słabego jej nagrzania - sprawdzić jaką temperaturą grzeje sie bojler i czy wystarczająco długo.

 

 

 

 

Pozdrawiam.

 

 

a powiedz mi bo jestem zielony w tych sprawach gdzie ma byc podlaczony ten zawor odpowietrzajacy na zasilaniu zimnej wody do bojlera czy na wyjsciu cieplej wody na dom,lub na powrocie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bojler ewidentnie zapowietrzony

...jeżeli dobrze kojarzę to zamontowany w poziomie, zasilanie od c.o. od góry i wyjście na dole - jest powietrze i pompa tego nie przepchnie. Jeżeli masz jakiekolwiek zawory przed pompą to ją wyłączyć i odciąć, popuścić śrubunki przy bojlerze od zasilania. Podpiąć i odpalić wszystko, robić tak do bulu aż nie będzie słychać przelewającej się wody , minimalna ilość powietrza, która pozostanie rozpuści się - alu tutaj ewidentnie jest balon powietrzny. Lub jak koledzy wspominali - montaż odpowierznika

 

pozdrawiam

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bojler ewidentnie zapowietrzony

...jeżeli dobrze kojarzę to zamontowany w poziomie, zasilanie od c.o. od góry i wyjście na dole

 

pozdrawiam

 

tak dokladnie mam dwie rury od gory,jedna to napewno zasilanie zimnej wody a druga to nie wiem,i od dolu mam takze dwie rury tu takze wiem ze jedna to jest powrot a druga takze nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

tak dokladnie mam dwie rury od gory,jedna to napewno zasilanie zimnej wody...

 

no to ja już nic nie wiem :mellow:

 

w większości przypadków podpięcie powinno być jak poniżej:

 

http://www.sobik-kotly.pl/wymiennik_dwuplaszczowy_80l-i101.html

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co czytam z instrukcji to od gory te 2-wyjscia to 1-powinno byc wylot cieplej wody(punk czerpalny) 2-to powinno byc zasilanie plaszcza(wlot cieplej wody z c.o),od dolu 2 wyjscia powinny byc od 1-powrot z plaszcza(powrot wody do c.o) 2-wlot zimnej wody(z sieci wodociagowej) tak mam w instrukcji obslugi

 

i tak mam podlaczone jak w instrukcji,teraz pytanie gdzie mam zamontowac ten odpowietrznik od gory czy do dolu.Czy na zasilaniu zimnej wody z wodociagow(od gory) czy na wyjsciu cieplej wody(punkt czerpalny)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję ,że rurek nie pomieszali - chodzi mi o wyjście i wejście zasilania c.w.u - czyli że jest to jedne obieg a nie łączony z wodą użytkową :P

 

...ja bym się z odpowietrznikiem wstrzymał i spróbował odpowietrzyć - popuszczając śrubunek na zasilaniu wężownicy z c.o. zgodnie z zaleceniami powyżej - gdyż prawidłowo działająca instalacja nie ma prawa się zapowietrzać a odpowietrznik to lek na niewykryte choróbsko

 

...luzujemy wlot ciepłej wody z c.o. do wężownicy - śrubunek na górze, powinno ujść powietrze - dla pewności po ujściu powietrza i popuszczonym srubunku można minimalnie puścić przepływ na pompie - naprawdę aby,aby - gdyż powietrze może się cofnąc w górę

Edytowane przez kaczy
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

..spróbował odpowietrzyć - popuszczając śrubunek na zasilaniu wężownicy z c.o. zgodnie z zaleceniami powyżej

 

...luzujemy wlot ciepłej wody z c.o. do wężownicy - śrubunek na górze, powinno ujść powietrze - dla pewności po ujściu powietrza i popuszczonym srubunku można minimalnie puścić przepływ na pompie - naprawdę aby,aby - gdyż powietrze może się cofnąc w górę

 

zrobilem tak jak mi napisales i pomoglo ulecialo dosyc sporo powietrza i teraz nie slychac zadnych odglosow.Mam nadzieje ze tak pozostanie i nie wroci juz problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie macie moze jakiegos znajomego fachowca od c.o ze slaska?Okolice Sosnowca,Myslowic,Jaworzna,katowic,Dabrowy Gorniczej,Bedzina,lub Czeladzi.Pozdrawiam

 

a jeszcze jedno dodam problem ktory wczesniej opisywalem w postaci zapowietrzajacego sie bijlera znow powrocil :(

 

mam jeszcze pytanie mam ukad otwarty z pompa (bez grawitacji) chodzi mi o rure na powrocie przy piecu czy ona ma isc pod jakims katem czy ma isc rowno w poziomie?i czy rory glowne na calym budynku ktore ida w poziomie nie te do grzejnikow mosza byc rowno w poziomie?Instalator tlumaczyl mi ze rory te glowne nie musza byc idealnie w w poziomie poniewasz jest pompa to i tak powietrze jezeli bedzie to przepcha czy to prawda?

Edytowane przez jendrej83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ja bym się z odpowietrznikiem wstrzymał i spróbował odpowietrzyć - popuszczając śrubunek na zasilaniu wężownicy z c.o. zgodnie z zaleceniami powyżej - gdyż prawidłowo działająca instalacja nie ma prawa się zapowietrzać a odpowietrznik to lek na niewykryte choróbsko

 

...luzujemy wlot ciepłej wody z c.o. do wężownicy - śrubunek na górze, powinno ujść powietrze - dla pewności po ujściu powietrza i popuszczonym srubunku można minimalnie puścić przepływ na pompie - naprawdę aby,aby - gdyż powietrze może się cofnąc w górę

Witam,

Tu nie chodziło o lek na choróbsko, tylko o to, że w punkcie, gdzie powietrze może się zebrać i pompa go nigdy nie przepchnie, odpowietrznik po prostu musi być.

Śrubunek nie jest przeznaczony do odpowietrzania układu, więc i efekt jest marny.

 

Kolego jendrej, w tym przypadku zapomnij wogóle o podpięciach wody użytkowej - one nic do tego nie mają.

Zostaje więc tylko podpięcie c.o. - zasilanie u góry - ten Cię interesuje.

To tam wkręć trójnik itd.

 

Po odpowietrzeniu wszystkiego co się rusza nalezy uzupełnic wodę w układzie c.o., dopiero potem pompy puszczać.

 

Pozdrawiam.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Tu nie chodziło o lek na choróbsko, tylko o to, że w punkcie, gdzie powietrze może się zebrać i pompa go nigdy nie przepchnie, odpowietrznik po prostu musi być.

 

 

Jutro ma byc gosciu u mnie i zamontowac ten odpowietrznik.Przeszukujac na forum doczytalem sie ze najlepszym odpowietrznikiem jest z firmy "AFRISO" i taki zamowilem.Teraz mam jeszcze jedno pytanie do was mam typ bojlera ktory musi byc powieszony w poziomie,czy on musi byc idealnie w poziomie czy pod jakims katem? by jeszcze latwiej pomoc wyleciec powietrzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.