Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cena Węgla - W Górę... Ue


Robercikus

Rekomendowane odpowiedzi

http://biznes.onet.p...7,1,prasa-detal

 

Wyjdzie na to, że czeski groszek się będzie najbardziej opłacał... :-(, albo gaz. - Może to jakieś lobby gazowo olejowo-prądowe takie atrakcje nam funduje...?

 

Trzeba będzie przerobić kocioł na drewno... :-)

 

pozdrawiam

Robert G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jakiż to sposób? Możesz zdradzić jeszcze raz?, bo ja alternatywy za bardzo nie widzę u siebie.

 

 

 

Zerknij na neotech , nowy palnik. Palę od wiosny tego roku, żadnych problemów pomimo stosowania na razie miału z centrum i dopalacza. W każdej chwili mogę przejść na jakiekolwiek inne paliwo co przejdzie przez ślimak. (musi być suche).

Edytowane przez Kessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie wierzyłem że może palić prawie wszystko a więc zrobiłem kilka testów na inne paliwa - no i jest w porządku a jedyny warunek do spełnienia to zawartość wilgoci .

Robiłem też symulację uszkodzenia napędu ślimaka i nałożyłem gałęzi na palnik i dałem w automat Dał sobie radę bez problemu. W tym układzie pompę obiegową c.o należy ustawić na włączenie w okolicy 75 `C tak dla bezpieczeństwa w momencie gdy kocioł pracuje tylko dla cwu. Palnik cały czas obsypany jest popiołem i żeliwo z którego jest wykonany utrzymuje bardzo długo wysoką temperaturę. Przerwę na podtrzymaniu utrzymuję w okolicy 3 godzin co było niemożliwe przy starej retorcie. Paliłem zapobiegawczo jeden tydzień pelletem i też jest o`k i to dla samej wody cwu. A przede wszystkim od tego sezonu grzewczego mój kocioł nie będzie palił żadnych eko-groszków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie w okolicy przez ostatni tydzień opał poszedł w góre ok. 30 zł na tonie

Ja zawzięcie wziąłem się ze produkcje zrębek z suchego drewna.

jak wyliczyłem to przez 4 miesiące powinienem zrobić ich ok. 6 ton i będe mieszał z miałem 50 na 50%

Powinny być oszczędnosci. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Cena węgla na kopalniach KW SA jest jednak ciągle taka sama. Tu jest cennik http://paliwa_kwalifikowane.kwsa.pl/

To widocznie składy tak jedynie szaleją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie w okolicy przez ostatni tydzień opał poszedł w góre ok. 30 zł na tonie

Ja zawzięcie wziąłem się ze produkcje zrębek z suchego drewna.

jak wyliczyłem to przez 4 miesiące powinienem zrobić ich ok. 6 ton i będe mieszał z miałem 50 na 50%

Powinny być oszczędnosci. :)

 

Jak dobrze zabezpieczyłeś tłoka, to możesz w nim spalać ziarno owsa bądź pellet.

 

Model o mocy 25kW na pellecie osiąga ok. 17-18kW, istotne jest wówczas zabezpieczenie kosza i brak kontaktu opału płonącego na palniku z tym, który jest w koszu.

 

 

Kessel ma rację tzw. rynny mogą spalić pellet, ale czy to jest bezpieczne i właściwie skonstruowane to inna sprawa....

Niech rozbuja taką rynnę na wysoką moc na pellecie i wyłączy grzanie (symulacja awarii prądu), zobaczymy czy od temp, rozgrzanego żeliwa nie zapali się zasobnik z pelletem....

Edytowane przez Pieklorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.