Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Viadrus U26 Zabezpieczenia


ghost320i

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Miałem kupić u24 ale zdecydowałem sie na u26 22.5 kw. Zdecydowała konstrukcja i łatwość czyszczenia w porównaniu do u24- cena troche też ;)

Nie mam wężownicy tylko zawór bezpieczeństrwa w sile dwóch sztuk. Piec pracuje w układzie zamkniętym ze zbiornikiem wyrównawczym membranowym.

Zdecydowałęm sie na takie rozwiazanie gdyż widziałem juz je u kolegi który ma viadrusa pracujacego też w układzie zamkniętym.

Mam pytanie odnosnie przypadku kiedy zbiornik wywównawczy padnie-tj się zepsuje podczas użytkowania. Co się wtedy stanie? I czy da sie obliczyć o jaką wartość nastąpi skok ciśnienia. czy jego wzrosk nastąpi skokowo z racji konstrukcji zbiornika czy liniowo?

Po drugie co się kiedy podczas pracy kotła nastąpi awaria zasilania- pompka przestanie pracować. Ale jakie to będzie miało konsekwencje? Mam nowy piec ale czy bez pompki nastąpi jego przegranie?

I co najważnijesz czy da sie jakoś przed tym zabezpieczyć.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

U mnie Dakon DOR 2D pracuje w układzie zamkniętym, mam wężownicę ale działa wtedy gdy jest prąd - niestety własny hydrofor, jako zabezpieczenie stosuję 2 naczynia wzbiorcze ( choć wystarczyłoby jedno) i 2 zawory bezpieczeństwa.

Dodatkowo myślę nad zastosowaniem zaworu CALLEFI 544 - zawór bezpieczeństwa z zaworem uzupełniającym i dod zbiornikiem grawitacyjnym o pojemności min 100l z którego z skrajnym przypadku będzie grawitacyjnie pobierana zimna woda schładzająca kocioł.

Cała automatyka kotłowni pracuje z UPS-a z podtrzymaniem ok 2h, ale hydroforu nie jestem w stanie pod niego podłączyć .

Na razie - 2 sezon wszystko gra.

 

Kocioł który posiadasz U26 ma ciśnienie dop pracy 4 bary, powinien wytrzymać pod warunkiem prawidłowego doboru zaworów bezpieczeństwa i naczynia wzbiorczego, dodatkowo możesz dokupić zewnętrzną weżownicę schładzającą i mieć spokojny sen pod warunkiem, że masz wodę z wodociągu a nie z własnego ujęcia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Cała automatyka kotłowni pracuje z UPS-a z podtrzymaniem"

Sambor co to jest to UPS. Wyjaśnij szerzej.

Mam wode z hydroforu:(

Sąsze ze skok ciśnienia w przypadku zepsucia się zbiornika ciśnieniowego nastąpi skokowo. Tylko za chiny ludowe nie wiem jak obliczyćjego wartość.

Porsze o opinie innych forumowiczów.

Pozd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Cała automatyka kotłowni pracuje z UPS-a z podtrzymaniem"

Sambor co to jest to UPS. Wyjaśnij szerzej.

 

UPS to zasilacz awaryjny z akumulatorem stosowany do podtrzymania pracy urządzeń po zaniku napięcia w sieci.

Stosowany do podtrzymania pracy komputerów ale też może znaleźć zastosowanie w kotłowni , swoją drogą też myślę nad takim rozwiązaniem.

Hydrofor nie pójdzie na nim ponieważ pompa w nim zastosowana posiada za duży pobór prądu i taki UPS nie dałby rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dostępne na rynku UPS-y w kształcie przetwornic, ale oferujące dowolną niemalże możliwość rozbudowy akumulatorów nawet do 400 czy 600 aph i wydajności samej przetwornicy ok 2000 W w porywie do 3000W, tym samym kotłownie rozbudowaną do granic rozsądku można zasilić przez wiele godzin :D . Natomiast przy piecu na miarkowniku i zasilaniu z takiego układu jednej pompy 40-tki i prostego sterownika mamy niezależny układ od sieci, który przy zainwestowaniu także w super oszczędną pompę da radę chodzić kilkadziesiąt godzin, dalsza inwestycja w baterie słoneczne da nam ładowanie w dzień i przy paleniu cyklicznym np: w prostym górniaczku :) można w ogóle zapomnieć o sieci energetycznej . Trwałość baterii fotowoltanicznej, to około 25 lat i póżniej jej sprawność zaczyna powoli maleć ;) Natomiast akumulatory żelowe 5-8 i więcej lat zależy od firmy . Więc cóż ja nawet nie zastanawiam się nad solarą tylko powoli inwestuje w taki układ B). Na przykład zestaw już za 1300 zł na alle!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

cytat z aukcji: MINI ELEKTROWNIA 55W/55AH/300W Zestaw można stosować jako niezależne zasilanie na łodziach w kamperach oraz w miejscach pozbawionych sieci energetycznej lub jako zasilanie awaryjne do różnego rodzaju sprzętu. Zastosowana w zestawie przetwornica pozwala na podłączenie urządzeń 230V o mocy do 300W. Zestaw ten wyposażony w akumulator tylko 55Ah pozwalający uzyskać około 650Wh energii elektrycznej na samej pracy z naładowanego akumulatora. Wystarczy to na prace odbiornika 100W przez 6,5 godz. lub np. pompa 50W 13 godzin energooszczędna np: 20 watowa odpowiednio dłużej :P. Zastosowany panel słoneczny o mocy 55W potrzebuje ok 12 godzin w pełnym słońcu aby naładować rozładowany akumulator całkowicie. Aby zapewnić gwarantowane zasilanie urządzeń zestaw można rozbudowywać o dodatkowe panele w zależności od zapotrzebowania na energie. Zestaw wyposażony jest w inteligentny regulator ładowania z wyświetlaczem LCD pozwalającym śledzić parametry ładowania i rozładowywania.ZESTAW ZAWIERA:

PRZETWORNICA 300W - DANE TECHNICZNE:Miękki start.

Napięcie wyjściowe (zasilające odbiory) 230VAC modyfikowana sinusoida

Napięcie wejściowe akumulatora 12VDC

Zakres napięcia pracy akumulatora 10,5V ? 15V

Napięcie odłączenia akumulatora (RGR) 10,5VDC

 

PANEL SŁONECZNY ? DANE TECHNICZNE:Moc maks. [Pmax] 55 W

Napięcie dla systemu 12 V

Napięcie maks. (jałowe) [uoc] 21,25 V

Napięcie w punkcie mocy maks. [um] 17,54 V

Prąd zwarcia [isc] 3,68 A

Prąd w punkcie mocy maks. [im] 3,14 A

Wymiary [mm] 670 x 670 x 30

Tolerancja +/- 5%

 

REGULATOR ŁADOWANIA ? DANE TECHNICZNE:- 12V / 30 A

- max. napięcie z paneli 50V

- max. pobór z reg. 30A

- napięcie wyjściowe 12V

- ładowanie do 14,5V +/- 0,2V

- rozłączenie odbiorników 10,7V +/-0,2V

- pobór <18mA

- temperatura pracy -25'C do +60'C

AKUMULATOR ? DANE TECHNICZNE:Akumulator żelowy 12V 55Ah

Wymiary: 228x140x220 mm (szerokość/głębokość/wysokość)

Wysokość akumulatora z terminalami:220mm

Wysokość samych terminali 19mm

Waga: 17 kg

Charakterystyka napięć (25 *C)

Tryb "czuwania": 13.6-13.8V

Praca cykliczna: 14.5-14.9V

Maksymalny prąd inicjacji: poniżej 16,5A

 

W zestawie 10m kabla 2 x 2,5mm do połączeń , oraz klamry do akumulatora.

Całość jest bardzo prosta w połączeniu.

 

I wszystko zamiast kombinacji alpejskich macie własną elektrownie, a można większąB) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 30A ładowania starczy np na akumulator/y 120AH ;)

Edytowane przez Robocik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł jest całkiem całkiem.

Słuchaj ja mam hydrofor 1kw na 3 fazy. A gdyby zastowawać 3 takie przetwornice ;) tylko jak uzyskać przesuniecie o 120stopni przebiegu sinusoidalnego...

W sprzedaży sa dostępne prądnice ale problem leży w paliwie a w zasadzie jego ważności. Przecież benzyna czy ropa na swój okres przydatnosci. A złe paliwo w nowej prądnicy na wtrysku...sami wiecie co sie stanie.

A tu energia za darmo. jedynym problem jest taki jak kontrolować naładowanie akumulatorów.

I dwa jak zapewnić stałość pracy przetwornicy- czyli jak cały czas korzystać tylko z przetwornicy- czyli jakie baterie słoneczne wybrać.

Można cały dom zasilić i po sprawie.

A najlepsze jest to ze pare lat i koszty sie zwrócą- zostaną tylko częste wizyty z enegretyki myślących ze na lewo prąd bierzemy :lol:

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ghost320i zależy co wepniesz w układ są przetwornice, które włączają akumulatory po zaniku prądu w sieci, ale są także dostępne regulatory, które są w pełni niezależne, tworzące własną sieć i programowalne. Zestaw 2 paneli słonecznych razem 600W+ akumulatory żelowe 2x200Ah + regulator, na obrotowym stelażu czyli podążającym za słońcem o wydajności dziennej 5000W kosztuje ok 12 tysięcy z montażem. Ale jest to już elektrownia na DOM, do samego C.O. wystarczy zestaw za 2000 tys w zupełności. Więc dla każdego coś... Więc sam widzisz nie trzeba kombinować, wszystko jest tylko, to nie potrzebuje serwisowania, pompy nie siadają nic nie wycieka i tak dalej ... Więc serwis nie zarobi, więc nikomu nie zależy żeby to wprowadzać bo jeden montaż na 30 lat no i akumulatory np: TOYAMA co 7-15 lat wymienić w zależności czy przyoszczędzimy na ich pojemności i będą całkowicie rozładowywane czy będziemy mieli małą ich nadwyżkę i wtedy pochodzą i 15 lat wink.gif. Uważam, iż to jest przyszłość, a solary to moda i biznes dla całego przemysłu z tym związanego włącznie z producentami specjalnych środków rolleyes.gif Baterie słoneczne mogły by także ładować bufor itp. itd. ... Po prostu rozwiązanie prostsze, bezobsługowe i trwalsze wygrywa, a fotowoltanika bije na głowę w tych tematach solary niestety na niej zależeć może tylko użytkownikowi bo serwisowi i firmom handlującym to ... kto chciałby samochody, które by chodziły po 25 lat i traciły po takim czasie tylko ok. 20% ze swojej wydajnoścismile.gif i dalej jeździły tongue.gif Biznes is Biznes ponad wszystko, czyli główne Prawo Kapitalizmu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baterie słoneczne mogły by także ładować bufor itp. itd. ... Po prostu rozwiązanie prostsze, bezobsługowe i trwalsze wygrywa, a fotowoltanika bije na głowę w tych tematach solary niestety na niej zależeć może tylko użytkownikowi bo serwisowi i firmom handlującym to ... kto chciałby samochody, które by chodziły po 25 lat i traciły po takim czasie tylko ok. 20% ze swojej wydajności

Trochę chyba za bardzo się podekscytowałeś.

Wspominasz o wydajności a ta w porównaniu z solarami jest niestety niewielka (co wynika z różnic w sprawności).

Jak cena baterii będzie normalna, to się zacznie opłacać grzać bufory itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Np Wolf w Niemczech poszedł trochę inną drogą - sprzedają zestaw solarów+ bufor+ pompę i automatykę na 12V do tego 2 panele fotowoltaniczne które to zasilają + mały akumulator.

Wychodzą z założenia, że jest słońce układ działa , nie ma słońca nie działa na chwilowe zaniki słońca - akumulator jak pamiętam ok 34 Ah.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze gadasz kolego robicik.

Dzisiaj w pracy troche myślałem na ten temat i oprócz UPS-u chodzi mi po głowie możliwość odzyskania ciepła z czopucha. Załóżmy ze założymy na czopuch ściśle dopasowną tuleje o pewnej pojemności wodnej i np podepniemy pod to terme.

Czy taki układ zadziała.

I dwa jak zabezpieczyć wode przed zagowaniem gdyż ograniczona pojemność tulei+ ok 200st na czopuchu czyli na ściance tulei bardzo szybko podgrzeje moim zdaniem wode.

co o tym sądzicie?

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A temperatura spalin spadnie i co będzie?wink.gif

Takie pseudo wymienniki kilka lat temu były w sprzedaży w pewnej sieci na lit."C", był to kawałek rury kominowej z płaszczem na wodę i przyłączeniami 3/4" który wstawiało się zamiast właściwego czopucha.

Wynalazek ten szybko znikł z rynku- dlaczego?

Nie tędy droga do oszczędności

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby nawet na tym miał jeden kaloryfer pracować np. do dodatkowego podgrzania piwnicy-to wg pomysł nie taki głupi.

A koszt całej zabawy nie taki duży.

Ogromna ilość ciepła ucieka przez wentylacje- wystarczy zabrać kamere termowizyjną a zobaczysz wręcz płomień z konima i to nie tylko podczas sezonu grzewczego.

Czopuch tak szybko się nie wychładza podczas cylku pracy pieca- tj palisz 8h to czopuch 8 h będzie ciepły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.