Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Kocioł Mam Wybrać? Proszę O Podpowiedź.


izabela8591

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę o pomoc gdyż nie umiem się zdecydować, który kocioł wybrać. Stary piec służył mi 21 lat ale popękały mu ruszta i muszę kupić nowy.

Dom budowany pod koniec lat 80, piętrowy, nieocieplony, pustak. Do ogrzania 150 m + bojler.

- zawsze paliłam węglem i niech tak pozostanie.

--dolne spalanie (ewentualnie górne też),

-stałopalność jak najdłuższa

-sterownik, nadmuch (niech będzie trochę nowocześniejszy od poprzedniego)

-pompka c.o. i c.w.u.

-ruszt wodny, ruchomy

-możliwość palenia przy braku prądu

-łatwy w obsłudze i ekonomiczny

 

W mojej miejscowości sprzedają takie piece i z nich chciałabym wybrać możliwie najlepszy:

http://www.kotly-zywiec.com.pl/oferta/kociol/17

http://www.kotly-zywiec.com.pl/oferta/kociol/169

http://www.ogniwobiecz.com.pl/s6wc.html

http://www.seko.pl/seko-kotly-piece-co/kotly_spalanie.html

http://www.defro.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=144&Itemid=53&lang=pl

 

Przeglądam wszystkie możliwe opinie ale jeden chwali drugi gani więc już sama nie wiem co wybrać a czasu już mam niedużo.

Bardzo dziękuję za każdą poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Widzę że rozumie Pani zasadę jaka przy swieca spalaniu węgla kamiennego

bez namysłu wybrałbym Kotły c.o. z dolnym spalaniem EKO II

zaletą jest posiadanie w zespole miarownika ciągu z wentylatorem

Takie rozwiązania są stosowane w dużych kotłowniach

i naprawdę sprawdzają sie ekonomicznie

Ponadto mając nadmuch możemy realizowac spalanie mieszanek węgla z miałem

a ponadto trociny i inne

Ważna jest gwarancja... 10 lat świadczy o solidności producenta

Tylko mieć dobrego wykonawcę i dobrze poprowadzoną instalację grawitacyjną oraz obieg dodatkowego zabezpieczenia grawitacyjnego

Naprawdę jest w takim kotle potężna ilość energii i będzie Pani naprawdę zadowolona

Jest to najbardziej zaawansowana technologia

Inne też są równie dobre: Na miejscu drugim postawiłbym piec KDO-U (RW) Gdyby myślała Pani o innych paliwach w przyszłości ekoroszek zrębki w tkz automacie na stare lata

to zawsze można dokupić zasobnik wtedy postawiłbym go na 1 miejscu

trzeba trochę się wysilić aby sie do niego dobrać pozostałe elementy użytkowe podobne

Na niekorzyść gra dużo niższa gwarancja 5 lat to 2 razy mniej

 

Na trzecim miejscu Optima Komfort

Zalety uzytkowania są podobne

Ale nie jest przystosowany do podawania automatycznie paliwa

Krótka gwarancja to juz tylko 4 lata

duza pojemność wodna dla ok 17kW 55 litrów co przy seko 41 litrów

/duza poj. cieplna miała znaczenie jak trzeba było odebrać duzo ciepła poprzez grzejniki które je w sobie akumulowały

Dziś oddaje sie ciepło niemal natychmiast. przez grzejniki stalowe przez to kocioł z mniejsza poj. wodną nie ustępuje odbiorowi ciepła temu z większa pojemnościa./

 

Pozdrawiam

żaden z pieców nie jest zły chociaż mają swoje wady

Seko nie da sie rozbudować; KDO jest ok ale żeby go rozpalić trzeba sie troche natrudzić

Optima; To kocioł uniwersalny napewno najtańszy bez mozliwości rozbudowy

ale za to najlepiej odbiera ciepło /poj. wody/ jest najmniej podatny na róznice temp w kotle /zarastanie kamieniem wymiennika z uwagi na mozliwe niewielki wachania temp w kotle

no i po trochę bezpieczeństwo z powodu dużej pojemności wodnej i przy tym jest najcięższy aż ok o 60 kg w stosunku do KDO i napewno duzo więcej od SEKo /gdzie nie znalazłem danych/

 

Napisałem najpotrzebniejsze informacje które powinny uświadomić Pani pod jakim kątem patrzyć

Wybór to zawsze kwestia szukania kompromisów; ale ja jakbym miał sie decydowac wybrałbym KDO

Spać bezpiecznie wieczność to dziś 5 lat ... kto go wie czym przyjdzie mi palić.

To mój wybór i jest on kompromisem jak już napisałem ale na coś trzeba sie zdecydowac optymalnie....

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ale odpowiednikiem regulacji dopływu powietrza wtórnego jest miarownik ciagu

i można stosować albo regulację ręczną / to właśnie regulacja ryglem z tyu kotła/ lub automatycznie

miarownikiem ciągu

Sytuacja może sie zmienić od nasłoneczniniea budynku a automat pilnuje non stop

Pozdrawiam czytaczy

Ale dobre pytanie zapomiałem że należało tą kwestię wytłumaczyć ....

  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz koleżanko, trochę mnie dziwi, że kolega stawia seko na pierwszym miejscu skoro sam producent określa, że kotły te na mocy minimalnej będzie chodził około 15 godzin TO ŚMIESZNE :P Mój Zębiec KWP21 ma dłuższą stało palność buahaha, a to górniaczek. Koleżanko wśród tych firm, które podałaś na pierwszym miejscu jest zdecydowanie Żywiec KDO-U, jest z rusztem ruchomym i klapką krótkiego obiegu, Ogniwa to górniaki więc pomijam :rolleyes:przy defro z kolei skarżą się ludzie na serwis i obsłógę. Przewaga Żywca nad Seko to przede wszystkim pochyłość rusztu w stronę miejsca spalania w Żywcu, której brak w kotłach Seko i dla tego na starcie zostają w tyle bo żar zamiast być w odpowiednim miejscu rozchodzi się po całym palenisku i LIPA!!!!!!!!!!!!!!!! Najlepszym kotłem było była by hybryda obu, ale niestety więc ->>>Żywiec, także łatwość obsługi jest ponad przeciętna. Wydajnością ,trwałością i obsłógą kotły Seko ustępują także kociołkom takim jak Zębiec KWKD. A jeśli koleżanko zastanawiałaś się nad kotłem za 4300-4800 czyli jakimś z droższych, to zamiast takiego DEFRO OPTIMA Plus 20 kW za 4400 zdecydowanie wolałbym jeden z najlepszych kotłów na rynku WARMET 200 CERAMIK 18 kW za 4800 ,ale jest to kociołek o ok. 2 tysiące droższy od Żywca i Zębca czy nawet tego Seko, ale od Defro to już tylko parę paczek i WARTO JE WTEDY DOŁOŻYĆ ;). Jest to kociołek z wysokiej półki i jeśli możesz sobie pozwolić to...:P Reasumując JA kociołki zestopniowałbym tak : Kostrzewa- Warmet 200, Żywiec KDO-U, Zębiec KWKD lu KDU,Sas,Defro,Seko lub Taurus i dalej... Pomijam firmy które produkują hybrydy o spalaniu dolno-górnym bo to jest wielkie G... Kociołek jest dobry gdy ma spalanie czysto dolne lub górne i tyle. A, poza tym dobry piec górnego spalania przy umiejętnym paleniu niewiele ustępuje wydajnością dolniakom jak w ogóle ustępuje, a obsługą i jej szybkością większość wyprzedza(wyjątek z obsługą to KDO-U dlatego też polecamgo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.